Kendime Dogru…

2
363

Uyandi… Göremiyordu bir süredir. Ne zaman kendini sikip yakalamaya çalissa ayrintilari, bulanik bir manzaradan baska hiç bir sey olmuyordu gözlerindeki… Aliskindi aslinda bu geçici körlüklere. Keske böyle zamanlar için de üretilmis bir gözlük olabilseydi, her sey ne kadar da kolay olurdu o zaman. Güldü aklindan geçenlere.

Günesli bir Cumartesiydi. Yürümeliydi… Yürürken düsünmeli, düsünürken de kosmaliydi kendine. Hazirlandi hemen. Koyu yesil askili bir elbise ve çok sevdigi ipli, kahverengi sandaletleri. Toplamak istemedi saçlarini hiç, rüzgarin ilik ilik kafasini oksamasini seviyordu. Artik çikabilirdi.

Istiklal Caddesini tercih etti gitmek için. Her tarzi, her irki barindiriyordu burasi çünkü. Farkliligin fazla olmasi zihnini açik tutmasina yardimci oluyordu bir nebze. Ister istemez etrafini izleyecek ve yine ister istemez kisa sürelik bir farkindalik yasayabilecekti.

Iste gelmisti bile. Bakti etrafina. Gülen insanlar, sinirli insanlar, bos bakan insanlar, duvarin kenarinda oturmus bir çocuk, üzgün insanlar, düsünceli insanlar, sokak köpekleri… Kafasini tekrar çevirdi birden. Duvarin kenarinda oturmus bir çocuk… Netlesmeye basladi renkler yavas yavas. Parçalanmis terlikler, kirli siyah kisa pantolon, üzerinde beyaz kisa kollu bir buluz, omza uzanan siyah kivircik saçlar, alev gibi bakislar. Alev gibi… Içini yakan atesin acimsi kokusu geldi burnuna bir an. Yürüdü duvara dogru. Egildi dizlerinin üzerinde. Gülümsüyordu küçücük bir agiz…Gülümsedi o da. Konusmadilar hiç.

Günesi tutmus küçücük parmaklarin yanaklarindaki aksiydi söylemedikleri. Bir de dudaklarindaki tuzun tadi…

Tuttu minik elleri, konustu sonra:

“Küçücük ellerinde umutlarim, umutlarim küçük ellerine…”

Sadece tek bir cümle…

Kostu kendine dogru sonra…

2 YORUMLAR

  1. Geçenlerde çektigim fotografin çok yakisacagini düsündüm ve ekledim.
    Hmm, yanilmiyorum degil mi?

    Bu arada harika bir yazi sevgili Undomiél… Kaleminize saglik. Uzun zamandir böyle kisa, net, duru cümlelerden olusan bir yazi okumamistim.
    Elinize saglik.

  2. Güzel yorumunuz ve yazima çok yakismis olan güzel fotografiniz için ben tesekkür ederim. Ayni çocuk bakislar… Sizin de elinize saglik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here