Kendiniz Olun

5
294

Simdilerde herkes kendi olmakta zorluk çekiyor. Her isi, her seyi çevrenizden kabul görmek veyahut takdir edilmek amaciyla yapiyor olmaniz, “kendiniz olamamaniza en büyük sebeptir. Arkadasiniz Demet Akalin dinliyor diye izinde onu dinlemeniz; arkadasiniz sevdigi için, o öyle giyindigi için giyim kusaminizi degistirmeniz; ya da sirf o yapiyor diye sevmediginiz bir seyi yapmaniz ise diger sebeplere örnek olarak verilebilir.
Bir baskasi gibi olmak için ne gerekiyorsa yapiyorsunuz belki de. Bu kadar mi yetersizsiniz kendi benliginize, merak ederim? 
Farkli olmak… 
Herkes farkli olmaya çalisiyor, fakat nasil? Bir baskasi gibi olmaya çalisarak. Ironi degil de nedir bu? Bu sosyal hayat olmadan da insan varligini sürdüremez mi? Elbette ki sürdürür! Hatta bu marjinal(!) hayat içerisinde, onlardan uzakta çok daha iyi sürdürür. Çünkü siz birer varlik degil, baska varliklarin yansimalarisiniz.

5 YORUMLAR

  1. heheheeee, yazi duygusal degil felsefik, sosyolojik bir yönde kaleme gelmis. zülfüyare dokunmus…:)

    kendin olmak söylemesi kolay, basarabilmesi zor bir meseledir. bu yazi altina eklemek istediklerim var ama simdi aciktim:) yemek yemeliyim. bak nasil kendimim!

  2. Bu yaziyi yazarkende kendiniz olmadiginizin farkindasinizdir umarim cünki böle yüzlerce yazi var kendniz olun baskasi olmayin diye bu yazyi yazanlar noluo ozamn onlarda baskalasmiyormu :)baskalasmamnin içinde baskalasmak olmali bu yazinin basligi:)

  3. Çok güzel bir konuya temas eden çok güzel bir yazi. Evet belki de seri üretim ortaya çiktigindan beri herkes olmadigi birsey haline getirilmeye çalisiliyor. En basta fiziksel özellikler ile basliyor, bugün hangi radyo kanalini hangi internet sitesini açsaniz sizi bir kaç ay içinde incecik yapabilecegini iddia eden ürünlerle basliyor sonra nasil davranmaniz gerektigini salik veren bir takim televizyon programlari ile devam ediyor. Oysa herkes kendisi olabildigi ölçüde özeldir ve gene iktisadi bir açidan yorumlamam gerekirse her arz kendi talebini yaratir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here