Keske Gerçek Olmasaydi

3
304

Bir gün tüm sevdiklerim en ihtiyacim oldugu bir günde, yerden yere vurdular beni. Tüm eksiklerim bir bir toplanmis, günü geldiginde yüzüme çarpilmak için biriktirilmisti. Ama bu gün olmamaliydi. Demek ki onlar bugünü dört gözle bekliyorlarmis. Biriktirdiklerinin tümü bir tokat gibi indi yüzüme. Hem de ne tokat…

Daha önce biri bu yasadiklarim hakkinda kehanette bulunsa, benim verecegim cevap inanmamak olurdu. Düsünürdüm olur mu ki diye? Üzerime karabulutlari çekmeyi reddedip iyi dileklerde bulunurdum.

Ama bugün yasadim her seyi. Aglamayi beklerdim oysa. Ne tuhaf aglamadim. Akmadi o yaslar gözümden. En sevdiklerimin bile beni incitmesi… Diger insanlar umurumda bile olmadi. Onlarin kepazelikleri bile canimi sikanlar, hiç bir anlam tasimiyordu.

En sevdiklerim bile acitti canimi. Artik ne önemi var mor sümbüllü bagin, pariltili isiklarin, ne de geçen zamanin. Benim zamanimi ayarladi sevdiklerim, makineye bagladilar zamani. Zamanin her kalbi attiginda bir sanlari olabilirdi belki.

Bir anlik da olsa bugün benim zamanim kayboldu, gitti.

 

3 YORUMLAR

 1. Hikayenizden cok etkilendim zira bir yakin benzerini yasadim… Tek farki benim eksikliklerim degil hakli olduklarim yuzume vuruldu…. Dogru soyleyen misali bir hikaye … Bende çok Keske dedim Keske hiç olmasalardi hayatimda-Keske bu kadar iyi niyetli olmasaydim-Keske herkesi kendim gibi sanmasaydim…bir bakiyrsunuz Keskeler almis basini gidiyor..ama çözüm keskeler de degil…Bi dahalar da…Bir daha bunlari yasamamanizi temenni ederim..Saygilar

  Keske KESKE ler hiç olmasaydi….

 2. Hiç olurmu sevgili gizyazar…

  Hayat simdi basliyor kalk yikildigin yerden…

  Ruhun yasam atesinde pisiyor sadece…

  Ve acilar ihanetler yargilar ne çok sey degistiriyor neler katiyor insana…

  Tecrübe denizinde yüzmeyi ögreniyor insan cani yansada…

  Gardini almayi mücadeleyi korkmamayi cesareti ögreniyor insan…

  kalemine yüregine saglik…

  sevgiyle kal…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here