Kil Tüy Meselesi

8
471

Y eniden merhaba bu gün biz bayanlarin ergenlikle baslayan ve hayatimizin sonuna kadar bitmeyen en büyük kabusu killar ve tabii tüylerden bahsedecegim.Kimimiz haftada bir kimi 15 günde bir almak zorudadir ve kisisel bakimimiza ayiracagimiz zamanin %90 ini alir. Yani killar ve tüylerle hayatimizin her döneminde mücadele etmek zorundayiz… Eger bunu yapmazsak bakimsiz aniliriz. Yeterki dogru epilasyon yöntemini bul Öncelikle iki çesit agda vardir. Birincisi hepimizin bildigi annelerimizden kalma seker agdasi daha çok evlerde hazirlanan ve kulanilan.Birde sir agdasi var kuaförlerde kullanilan.Hangisi iyi derseniz tabii ki bu kisiden kisiye ve kulanillan yerine göre degisir.

BÖLGESEL OLARAK KILLA MÜCADELE

KOL KILLARI

Koyu renk olmadigi süresince pek sikinti teskil etmez.Kol killarindan kurtulmak için sir agda seker agda ve epilatör en kesin çözüm jiletten mutlaka uzak durulmasi gerekir.

GÜR ve KALIN KILLAR

12 yasinda filan bacaklarimizda çikmaya baslarlar .Bunlardan kurtulmani en kestirme yolu ise sir agda veya seker agdasidir.Ancak artik acisiz epilatörler çikti.Sogutuculu filan… Onlarda çok piratik görünüyor bana göre

KISA VE KIVIRCIKCIK KILLAR

Koltuk alti ve kasiklarda çikarlar. Kurtulmak için pek çok yöntem denenebilir ama sakin jileti düsünmeyin bile.Sonra insan içinde olur olmaz yerlerde kasinmak istemezsiniz, degil mi? Peki ne kullanmak lazim ? Kesinlikle sir agda.

INCE veSEYREK TÜYLER

14 Yasindan sonra çikarlar kaslarin üstünde ve dudak üstünde çikarlar.Yüzümüzde oldugu için en büyük kabusumuzdur . Biyiklardan kurtulmanin en saglikli yolu sir agda ya da iple aldirmaktir. Biyiklari cimbizla almaya kalkmayin koyu renk çikar.Kaslarinizin üstünü de ip yardimi ile alabilirsiniz

DIKKAT

1-Agda yaparken agdayi muhakkak tüylerin yönüne dogru sürüp çekmeliyiz aksi taktirde batik ve kirilma yapar.

2-Agda yapacaginiz bölge tersiz ve temiz olmalidir. Aksi taktirde leke yapar.

3-Sir agdadan sonra en az 7 saat su degmemesi gerekir.Ayrica günesede çikmamak gerekir.

4-Agda bitiyinde agri veya sivilce kizariklik oluyorsa Sürülecek bölgeye göre 1 veya2 aspirini suda eriterek agda yapilan bölgeye sürün bu agriyi ve kizarikligi alacaktir.

5-Agda yapmanin en dogru tarihi reglenizin bitisinden sonraki haftadir.

SAGLIKLI ve KILLSIZ GÜNLER DILERIM

8 YORUMLAR

  1. yüzünüzde olusan leke için kil kullana bilirsin önce hergün leke hafifleyince haftada iki kez:)vücutunuzdaki lekeler içinse haftada iki kez peeling yapabilirsin .

    sevgiler (:))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here