Kilit

14
525

Gittikçe azaliyor hayat.  Ne sen varsin ne de sesin bu sehir gittikçe uzaklasiyor benden. Kapimin anahtari sende gel de içeri gireyim soguk kis aksaminda beni sokakta yapa yalniz birakma. Kilit vurdun kapima ve gittin. Sanma ki sensiz mutluyum, sanma ki bu gönül baskalarini sevecek. Sanma ki mutlulugu baskasinda arayacagimi. Bir ömür geçse de bekliyor olacagim bir kösede sesiz ve sakince. Soguk kis aksaminda bu sehirde durakta bekliyor olacagim, sokak kösesinde, kapinin önünde bekliyor olacagim. Senin okyanusunda yüzüyor olacagim sanma ki karaya çikmak istedigimi… Ne yani, simdi baskasinin elini mi tutacaksin, onunla mi yasayacaksin? Sanma bensiz mutlu olacagini, sanma bu gönlün seni unutacagini… Ne yani gözleri sana benzeyen bir kizimiz olmayacak mi? Gecelerim sensiz mi olacak? Birakip gittin ya unutacagimi sanma sakin… Bir kösede dört bir yanimla seni bekliyor olacagim…

Abdulhakim ALPTEKIN

14 YORUMLAR

  1. Bazen hiç acimiz bitmeyecek sansak da her yeni gün yeni bir umut…Birgün karanliklar biter tekrar Günes dogar kalbimizde basta korkariz ayni seyleri yasamaktan çeksekte kendimizi sonra yenilir ayni sonra ayni kasirgaya tekrar gireriz hayat devam eder ve bir gün kasirgalar biter sessiz, huzur dolu mutlulugun oldugu bir limanda o limanda hiç kasirga yoktur hep mutluluk vardir, güzel yazin için tesekkürler.

  2. ne güzel anlatmissin ucuz edebiyat kelimelerine siginmadan ne güzel anlatmissin sevgiyi , beklenen sevgilinin özlemini bir nefeste okudum ve uzatmadan tam yerinde birakmissin insan yazinin sonunda gerçekten kahramanin o kösede sevgiliyi bekledigini düslüyor acelesi varmisda bu kadarini karalayivermis gibi yüregine saglik tesekkürler.

  3. Balikesir.. Hösmerim tatlisi. Koyun sütü ve inek sütünün karisimindan yapilmis yogurdu. Küçük lokantalarindan lezzetli yemekler yiyebileceginiz gri sehir. Feraceli kadinlarina bakip aldanmayin. Her aile çocugunun okumasi için kili kirk yarar. Istanbula, Bursaya, Izmire yakin.. Bir garip anadolu kenti. Çok gittim, çok dolandim sokaklarinda….Hösmerim tatlisinin aslini bir kere yediginizde sahtesini hemen anlarsiniz. Taze mayalanmis peynirden yapilir ve bence denemelisiniz.

  4. ahhhaa nilanya hadi bize gel:) çabuk çabucakk ama bitmeden.. tamda hösmerim tatlisindan bahsederken..dolapta biisürüü var..Edremit – Akçaydan hemde..hemde gerçekk.. hadii gellll dost..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here