Kim O?

1
158

Yine öyle hayallerle uzandigim yatagimda uyuyakalmisim. bu aralar çok sik oluyor bu. masa lambamin sari isigi altinda sicacik yatagim aslinda dünyanin en tatli yeri. 
benim kisa süren bu uykularim, çogu zaman beynime “günlük uyuyacagini uyudun sen, hormon salgilamayi kes.” emrini veriyor benden habersiz, ben de uyumam gereken saatte uyumakta zorluk çekiyorum. ama dün aksam da oldugu gibi, bazen o kisa uykularda gördügüm kisa rüyalar, o gece uykusuzluguna degiyor.
Aslinda o rüyada pek de bir sey görmemistim. ama monoton hayatimda degisiklik oldu benim için bu rüya nedense.
sonuçta sadece anlamsiz, bulanik bir rüyaydi iste. mi acaba? ciks, degil. birini gördüm o rüyada. kim oldugu hakkinda en ufak bir fikrim yok. sadece varligini hissettigim biriydi, öyle ki tüm duyularimla baglanmis hissettim kendimi ona. 
bir uçurum(?) kenarinda oturuyordu sanki, ayaklarini asagi salmis, altinda deniz vardi. bense arkasindaydim, sonra ona dogru yürümeye basladim. tam arkasina gelip çömeldim. sonra ona sarildim, kafami boynuna yasladim.. kim oldugunu bilmek istiyordum. ellerimle yüzüne kendime çevirdim.
uyandim. gözlerimi bir kerede açiverdim, kalbim titriyordu.
hayir atmiyordu, titriyordu. anlamsiz bir titremeydi bu, neden oldugunu bilmedigim. heyecanlanmis miydim? hayir. korku? tabii ki hayir… neydi öyleyse? aklimdaki sey mi?
“beynin kendi kendine insan yüzü tasarlayamaz, yaratamaz. rüyanda gördügün insanlari mutlaka gerçek hayatta bir yerlerde görmüssündür.”
ama ben onu görmedim ki? 
“ama hissettin… kabul et Oguzcan kim oldugunu biliyorsun…”

1 YORUM

  1. yaziyi ilk görünce baslik, görsel falan çok dikkatimi çekti.senin olabilecegine zerre kadar ihtiml vermedim.ama seninmis..çok sasirdim.kimmis, söyle biz de bilelim oguz?!.kim o:D

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here