Kirlenmis Kirmizilar

6
138

Ömrün heybetli buldugum o adi, gökyüzünün uyudugu bir anda azaldi aniden. Reflekslerimi kisitlar durumda, gözlerimi her kapattigimda ayaklanan disi bedenler, silahlanmis bir akila gülümseyen keyfi bir pazarlik. Amaçsiz, hissiz, olaganligin en adi noktasinda, aslinda kendini kaybettigin o gözlerde senden habersizlik bulmak, ruhumu hangi yatakta sattiginin teorileriyle bogusmak.

Çamurdan bir adam, dudaklarimdan içime süzülürken Tanriyi unutturur ama ask, uzantilarinin çikarinda kaybolur. Kendini yitirmis ruhlara hizmet veren bir bedenin esiri, Tanri’yi ararken gözlerini buldugum kisilik… Sahte sevgi sözcüklerini kusar oldun rüyalarimda, tanimadigim o kirmizi elbiseli kadinlara. Sehvet kokuyor üzerin, kemiklerine kadar islemis kahkahalarin beynime hücum sirenleri verirken, terler akiyor vücudumdan yatagima. Lanet olasi bir gece ve sen yine o kirmizi dudaklarda, ihanetine soludugun nefesler damarlarinda.

Günes karanligini çarparken suratima, yani basimda bir nefes hissiyati… Ürperislerin sesi yok, dokunuslar tarifsiz. Isiklarin sönmesine cesaret kala, bir çiglik yüksekliginde huzurlara suskunluk kala – “ Git…”- Korkunun esareti hücrelerinde, sahiplik ekleri bir imgeden öteye gidemezken… Üzerime örtülü bir sen, sana ait yüzlerce “Ben… Uzun soluklu cümleler ellerimde, özneleri eksik…

Hande.. 20.08.2009

6 YORUMLAR

  1. Merhabalar..

    Su ile yikandiklarinda temizlendiklerini sanirlar…

    zevk ve sehvet bir özgürlük sarkisidir, ama özgürlük degil….arzularinizin çiçeklenisidir, ama meyvasi degil… o bir doruktaki derinlik çagrisidir, ama ne derindir ne de yüksek…o kafeste olanin kanatlanisidir,ama gökkubbe degil…ve bu sarki dolu dolu söylenmelidir ancakkk yüreklerimizi kaybetmeden….

    epeydir paylasimlarin disina çikmis bir yazi emegine saglik Hande…

  2. kesinlikle deliseye katiliyorum epeydir paylasimlarin disina çikmis bir yazi arada çok küçük ve fazla bir-iki kelimenin varligi disinda güzel bir ifade ve anlatim tesekkürler .hande.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here