Kivilcim – Bir Bisiklet Hikayesi

5
357

Dün aksam sahilde bisikletimle gezerken, yolun bozuk oldugunu görmeme ragmen yolumu degistirmeyip, hiz bile kesmeden 20–25 cm’lik bozuk kaldirimdan taslik yola inmeyi deneyip sonrasinda önce direksiyonun üzerinden uçmam, sonrasinda bisikletimin uçusunu kafamin üstünde bitirmesi ( ben düsüp kendimi durdurduktan hemen sonra bisikletim duramamis ki tekerleklerden birisi -hangisi oldugunu anlayamadim o arada- kafama çarpti ki neye ugradigimi sasirdim o an) ve çevredeki insanlardan ikisinin “Iyi misin?” “Hastaneye gitmek ister misin?” sorulariyla sona eren ufak bir kaza geçirdim. Bu kismin sonucu itibariyle basimda ufak bir agri, sol bacagimi kullanmakta ufak zorluklar ve sag elimi kismen kullanamam disinda bir zarar görmedim.

Neyse. Üstümü basimi temizleyip biraz daha dolastiktan sonra eve gidip düsündüm: Orada basima ciddi bir sey gelse ne yapardim?

Her gün yapmayi düsünüp yarina erteledigim onlarca is var. Çogunlukla zaman yettiremiyorum veya daha önemli baska seyler yüzünden bosluyorum. Bir çok gün birilerine pek çok söz veriyorum ve sözümün geregini yerine getirmeye o gün basliyorum. Sonrasinda araya baska bir is giriyor, uzuuun bir zaman -çogunlukla aylarca- o ise elimi bile sürmüyorum, sonra zor durumlara düsüyorum. Yapmak istedigim çok sey var, hepsini uzunca bir zamandir istiyorum. Ama hangisiyle ilgili bir girisimde bulunmusum? Bakiyorum, hiç. Acaba orada basima ciddi bir is gelmis olsaydi, yapmadiklarim için ne kadar pisman olurdum?

Aslinda, bu konu ciddi bir sekilde kafama dank etmis degil, ancak basima büyük bir olay gelmesini beklememe de gerek yok. Kisaca, ufak bir kaza ufak bir kivilcim oldu. Yanmak ya da yakmak gücünü buldum galiba…

5 YORUMLAR

 1. Sevgili nebula Allah beterinden saklasin.her musibette bir hayir vardir.

  hepimiz bir seyleri erteliyoruz.hemen yola koyul bence=)

  renkli dergi ortami ne kadar güzel degilmi? hayatimizdan kesitleri paylasiyoruz.

  Aratmayin kendinizi efendim…

  Tekrar geçmisler olsun saglikla sevgiyle kalin….

 2. "ancak basima büyük bir olay gelmesini beklememe de gerek yok. Kisaca, ufak bir kaza ufak bir kivilcim oldu."

  sagligimiz elimizdeyken, zamani iyi yonetmeliyiz.
  iyi yonetmeliyiz ki, hem icimizde yapamadiklarimiza dair ukte kalmasin, hemde bizi iyi bir yerlere getirsin.

  paylastiniz, hissettik efendim.
  gecmis olsun dileklerimle ayrica… =)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here