Klasik Türk Müzigine Gönül Verenler – Stüdyo Bilkay

2
318

"Kelimeler sussun, müzik söylesin,
Yolu kimlerden devraldik ne mutlu…
Bizden de devralanlar biriksin."

Bakalim bugün penamiza neler takilmis. Naçizane bendeniz yine gönüllü bir çalismayi sizlerle paylasmak isterim. Bu sefer huzurlarinizda iki gönül adami yer almakta.
Sn. Ömer Bildik ve Sn. Burak Kaynarca Sanirim kendilerinden ilk haberdar olmam yazili basin vasitasi ile oldu. Bir önceki bildirimde oldugu üzere, kendileri de gönüllü bir çalisma içindeler efendim. Hatt-i zatinda, gönüllü yaptiklari fedakarliklarla öyle bir anlam kazaniyor ki, gönüllü kelimesinin kudretini tüm azameti ile hakediyorlar kanimca.

Nasil olsa merak edip, kendilerini ziyaret edeceksiniz. Lakin bu bir tanitim ve begeni yazisi ve ben kendileri hakkinda biraz bilgi verip kisa bir aninizi sahiplenmek istiyorum izninizle.

Gönül dostu bu iki insan, 1996 yilinda Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarinda ögrenciyken basliyorlar musiki birlikteligine. Ki bu birliktelik Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarinda ögretim görevlisi olup Klâsik Türk Müzigi üzerine çalismalarla devam ediyor ve etmekte…


Canciger gönül sarmasi bununla da yetinmiyorlar efendim. Beyfendiler, bankadan kredi çekip 2 bakla bir sofa stüdyolarinda 3 CDden olusan, (Sazlar Sohbette II, Eylül ve Hisârî) Sernagme adli Klasik Türk Müzigi albümü sunuyorlar Türk halkina. Hem de multimedya bir çalisma ürünü olarak…

Ayrica bu çalismayi da, taa Istanbullara kadar gelerek, Hammamizade Ismail Dede Efendi (1778-1846)nin evinde tanittilar 10-02-07de, belki duyanlariniz olmustur.

Bir yastan sonra hepimizin diline pelesenk olan, (lütfen kalin ve tok bir sesle okuyunuz…)

"Nedir bu zamane gençliginin hali canim!"

lakirdisini, onlar daha içten ve manidar söylüyorlar. Akabinde ekliyorlar:

"Genç nesil ne yazik ki, kendi müziginden habersiz yetisiyor. Bu ugurda, Türk müzigi adina Istanbul disinda da çalismalar olduguna dikkat çekebilmek ve klasik Türk müzigi ile ugrasan gençlerin de oldugunu gösterebilmek amaciyla yola çiktiklarini…"

dile getiriyorlar.

Klasik Türk Müzigi ile ilgili detaylar, bestekarlar, arsiv kayitlari vb… birçok basligin yer aldigi sitelerinde, sürekli bir gelisme çabasi içindeler ve duracaga hiç de benzemiyorlar. Eserleri ücretsiz indirebilmeniz için basit bir üyelik islemi gerekiyor. Zaten sitede bir online player sizi karsiliyor. Indirmeden önce oradan tadina bakip, daha sonra seçerek indirme imkaniniz da var.

Ee ne demis atalarimiz: Iki Gönül bir olunca, samanlik seyran olur.

Onlarin gönülleri çok önceden bir olmus musiki ile.
Seyran olan samanliklari ise iki bakla bir sofa stüdyolari.
Yolunuz açik olsun Stüdyo Bilkay
Sizden devralanlar ve alacaklar tez zamanda yetisir, birikir insallah…
Kalin Saglicakla…

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here