Koleksiyoncu – Kötü Isaretin Altinda Doganlar – Hikaye 1

2
229

Son 2 saat içinde 6 kisiyi öldürdüm patronum, sekreteri, karim,14 yasindaki oglum, karimi beceren postaci ve bir de yasli annem. Bunun hakkinda herhangi bir pismanlik duymuyorum belki de bir psikopat oldugumu düsünüyorsunuz bunu iyi düsünün belki de hikâyedeki eksik noktalari göremiyorsunuz.

Yirmi yillik bir evlilik 5 yil sonunda bir erkek çocuk, çok iyi kazandiran banka isi. Evet sizin dediginiz sekilde ben tanrinin sevdiklerinden o sansli takimdanim. Ama size bir sey itiraf edeyim mi ben tanriya inanmiyorum çünkü güçsüz bir ruha itaat etmek pekte isime gelmiyor.

Ben tanrinin tarafinda dogmadim ben kötü isaretlerin altinda dogdum. Bundan tam 500 yil önce tanrinin karanlik yüzünden sizin söylediginiz gibi seytandan dogdum ruhum çoktan satilmisti.

Tanri konusuna gelirsek pek çogunuz benim gördüklerimi görmediler iste bu yüzden bana kiza bilirsiniz ama size bir sey söylemeliyim hiç umurum da degil çünkü siz yok oldugunuzda ben hala burada olacagim.

Neden mi evlendim, neden mi bir çocugum var?  Bu da benim saklanma tarzim… Ben ölmüyorum ya da yaslanmiyorum. Anneme gelince o benim gerçek annem bile degil, sadece biraz daha zaman için yalvarirken ondan ruhunu satin aldim sadece biraz daha zamana karsilik.

Onlari öldürme nedenim ruhlari bana ait bunu anlamalisiniz hepsini satin aldim.

Karim eski bir uyusturucu bagimlisiydi iyi bir hayat ve illetten kurtulmak için yalvariyordu bende ona bunlari verdim tabi ki bir gün ruhunu almak üzere.

Ogluma gelirsek daha dogdugunda ölmek üzereydi ana hayatini verdim ve ruhunu aldim.

Patronum olacak aç gözlü herif krizlerden kurtulup parayi vurmak istiyordu ben de ona bunu verdim.

Sekreter salak bir sarisindi ve tam istegi sey yaslanmamakti bende ona bunu verdim.

Postaci o salak sadece karimi becermek istiyordu bende ona bunu severek verdim çocugun benden oldugunu saniyorsaniz bir daha düsünün.

Simdi ödeme zamani çünkü zamanin istedigi benim buradan ayrilmam bende borçlari almadan gitmek istemedim diyebiliriz.

Unutmayin sadece yer degistiriyorum ve hala dünyadayim eger bir gün bir sey dilerseniz ve ben oradaysam ne dilediginize dikkat edin gerçek olabilirler.

Ve bu oldugunda ruhunuz bana aittir.

Iste benim oldugum sey ben bir koleksiyoncuyum tanrinin vermek istemediklerini verir sonra borcu tahsil ederim. Kimse bunun haksizlik oldugunu söylemesin çünkü tanri zaten vermedikleri için ruhunuzu sizden alacak bense size biraz zaman ve istediklerinizi sunuyorum. Bu kadar zamandir hiç olmayan tek sey yakalanmak siradan ölümler ayri mekânlar kimse dikkat bile etmiyor.

Ve size küçük bir sir veriyim mi Tanri bunlar olurken sadece izliyor nedeni ise siz koyunlari güdecek baska çobani kalmadi benden baska.

Tanri sizi kutsasin ya da ben =)

2 YORUMLAR

  1. bence çok güzel olur ama su an yeterli kaynaklara ulasim saglayamiyorum ama eger siz ilgileniyorsaniz bu isle benim ismim senaryo sahibi olarak geçerse benim için yeterlidir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here