Kova Burcu ve Sagligi – Burçlar ve Özellikleri

0
180

Özgür olmayi istediginiz ve özgür oldugunuz için yeniliklere her zaman açiksiniz. Tiptaki teknolojik yenilikleri takip ederek, beslenmenize, sagliginiza da düzenli olarak dikkat edersiniz.
Saglikli olmak için herkes için spor yapmak faydalidir; fakat sizin özellikle baldirlarinizi ve ayak bileklerinizi çok çalistirmaniz gerekir.
Kemiklerinize, dislerinize, sindirim sisteminize, kalbinize, lenf sisteminize, üreme organlariniza,el ve ayak bileklerinize, el ve ayak baldirlariniza, topuk kisimlariniza, dikkat ediniz.
El bilegi, hareket kolayligi, rahatligi temsil eder. Deneyimlerimiz bilgelikten geçer.
Zekanizdan dolayi hastaliklarinizi hissedersiniz ve kendinizi koruma yollarini da bulabilirsiniz.
Karsi burcunuz Aslan kalp hastaliklari açilarinda oldugu için bu izdüsüm sizi de çok etkiler.
Epilepsi, damar sertligi veya tikanikligi, varis, zona, apandisit.
Epilepsi, yani sara hastaligi, zulüm duygusundan, hayati reddetmekten kaynaklanir. Büyük bir mücadele verme duygusu, kendine karsi zorbalik, bu Kova’nin diger gezegeni olan Satürn ile ilgili olabilir. Sonsuzlugunuzu kabul ederek hayati sevinçle karsilamayi ögrenmek gerekebilir. Iç huzurunuzu yakalayin.
Sinir hastaliklarina ve spazmlara çok dikkat edeceksiniz.
Kaslar, yeni deneyimlere direncin ifadesidir, hayatta hareket etme yetenegimizi temsil ederler, bu nedenle hayatin dansina hayir demeden katilmalisiniz.
Kaslarin gelismeme gibi sorunlari dogabilir, bu yasam büyümeye degmez zihniyetinden kaynaklanabilir. Baskalarinin sizi sinirlamalarindan kaçinabilir, siz olmaya yelken açabilirsiniz, özgürlügün burcu özgür olun.
Arteryskleroz, direnç, gerilim, asiri dar görüslülük, iyi ve güzeli görmeyi reddetmeden kaynaklanabilir. Yasamin her deneyimine açik olmak ve gelenleri, hosnutlukla karsilamak gerekir.
Kan hastaliklari, ilhami vahsi bir sekilde yok etme, ne anlami vardir diye bazi seylerden vazgeçme.
Kan dolasiminizi açici sporlar, tenis oynama, balik avlama ve kayak gibi sporlar ve hafif yiyecekler sizi rahatlatacaktir. Siz zaten hafif yemekleri seversiniz.
Siz özgürlügünüzü her seyin üstünde gördügünüz için, yalnizliginizi seversiniz, hele sert esen rüzgarli bir deniz kenarinda olmak sizi çok mutlu eder.
Size besleyici gelen de sofralarimizda kullandigimiz, sodyum florür olan deniz tuzu, sofra tuzudur.
Dokularimizdaki siviyi ayarlayan bu tuzdur. Fakat fazlasi damar sertligi yapar.
Siz komünal yasami sevdiginiz için hatta bunu organize eden siz de olabilirsiniz, bu birlikte yasamin içinde her konuda oldugu gibi beslenme konusunda da örnek teskil edersiniz.
Sizlerde rastlanilan hastaliklar ve rahatsizliklar: dolasim bozuklugu, varis, ayak topuk agrilari.
Sagliginiz için önerilen yiyecekler:
Deniz ürünleri, kirmizi turp, havuç, brokoli, kereviz, balkabagi, ispanak, marul, misir, bamya, kabak, mercimek, zeytin, elma seftali, armut, greyfurt, limon, portakal, badem ve ceviz,nar ve ananas gibi sebze ve meyvelerde dogal tuzlarla beslenebilirsiniz.
Bol C ve E vitamini almaniz tavsiye edilir.
Baharatlara da düskün olursunuz.
Adaçayi, hatmi çiçegi, yasemin,
Genellikle sigara içmezsiniz. Içenlerinizde, kendilerindeki asabiyeti çözemedikleri içindir.
Yirmi alti subat ile dört mart arasi tatil yapiniz. Yapmaz dinlenmezseniz, bes ile on bir mart arasi hastalanabilirsiniz.
Yirmi bir ile yirmi yedi mayis arasi da tatil yapiniz, önceki haftalar sansiniz iyi gitti , isler açildi, belki de çok çalistiniz, yoruldunuz, simdi de seyahat ediniz.
On bir ile on yedi haziran arasi da egleniniz. Sevgiliniz, kariniz ve kocanizla tartismayiniz, sinirlerinizi yipratmayiniz.

Iki ile sekiz temmuz arasi ve alti ile on iki agustos arasi , sekiz ile on dört ekim arasi, bes ile on bir kasim arasi, on yedi ile yirmi üç aralik arasi süreçlerde yalniz kalmaya gayret ediniz, hasta olmamaya ve beslenmenize dikkat ediniz.
 
Aliye Özlü
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here