KPSS de Açiklandi- 20li yaslar – Hayat Bir Kumarmis- O Iki Sözcük

0
313
KPSS de açiklandi….
 
   & Sonuç hüsran ama beklenmeyen bir hüsran. Bazen insanin sözcüklerle ifade edemedigi, susup kaldigi durumlar da olurmus onu anladim. Her iste bir hayir vardir derler ya bu iste de ne hayir var bakalim onu bekleyecegiz. Sen gel üniversiteden mezun ol, KPSS den  düsük puan al hayatin bir sene askiya alindi demek. Elimden gelen bu ben egitim fakültesi mezunuyum sadece bu is gelir. 
 
  & Insanlar çocuklarinin hayatiyla kumar oynarlarmis. Hayatimizla kumar oynanmis da haberimiz yokmus…Oku, sadece elinin kalem tutmasini ögren, sinavdan düsük al ve oyunu kaybet. Hayir ben seneye atanacagima inaniyorum da o kadar sene sinava girip atanamayan ve artik belirli bir seviyeden sonra umudunu da kaybeden insanlara ne demeli ?
 
  & Benim üzerimden hayal kurulmasina kizdim, kirildim biraz. Siz siz olun baskalarinin üzerinden hayal kurmayin. Birakin insanlari özgürce yasayabilsinler bir de sizin hayallerinizi gerçege çevirmek gibi bir yük edinmesinler…Ailelere duyrulur.
 
   & 20li yaslardan sonra hayat kendini çok iyi bir sekilde kendini gösteriyor. Kaderde hayatin tokatini da yemek varmis ne yapalim. O puan ne ya belki KPSS bana tercihte yaptirmaz baraji da geçemem. Onca çalismaya ragmen hala o puani aklim almiyor. Ama insanlar arasinda kafam önüme egik bir sekilde asla yürümem.. Çalistim ben 1 sene boyunca çalistim. Elimden gelen bu, bu senelik.
 
    &  Bu sinav sonucundan sonra Polyanna da oldum. Diyorum ya durumu açiklayacak sözcükleri bulamadim ben de Polyannaciliga soyundum.Okuldan sikilmissin zaten dinlenecek bir vaktin olmamis  simdi atansam direkt meslege basla ömürün çalismakla geçer gider…Ama ben bir sene oturayim evimde hem kafami dinleyeyim, hem sakin kafayla dersimi çalisirim hem daha fazla yemek çesiti yapmayi ögrenmis olurum Allah korusun (!) bu sene atansaydim evde açliktan ölmüs bir vaziyette bulabilirdiniz 🙂 Bir de insan kendisini teselli eden dostlari oldugunu görünce mutlu oluyor.
 
    & O iki sözcük…Bakalim bu sene benim için cenetlik bir yil mi olacak yoksa cinnetlik bir yil mi olcak bekleyip görecegiz. Durum böyleyken yardimimiza kosan o iki kelimeyi söylemekten baska bir çare kalmiyor : HAYIRLISI BAKALIM.
 
    & Bu arada sevdiginiz meslegi sevdiginiz sehirde en üst seviyede yapanlardan biri olursunuz umarim…
 
   &Kendinize iyi davranmaniz dilegiyle.. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here