Küflendirmeyeceksin

0
317

 Yüzün asik degil,kahkahalarin da var yasiyorsun ya Daha ne ??

 Içinde firtinalar kopmus ,asil gülmek istedikleri kimlermis, depresifmissin umurlarinda degildir o acini içinde yasa kahkaha zamani gel yanimiza derler.

 Bunlari bilirsin bunlarin hiçbirini göstermesin atarsin içine,koyarsin en diplere, bastirirsin saklarsin , ört pas edersin sonra ne olur bilir misin ?

 Arada bir yalniz kalirsin ve iste o içinde küflendirdiklerin öyle bir gün yüzüne çikar ki,kokusundan duramasin, sigamasin evlere, üstüne gelir o duvarlar çiglik atmaya yeltenir, çikaramazsin sesini alamasin nefesini, mahveder, kahrolursun içinde ki o anlamsiz hissi tarif edemesin. Bazen o küfler yagmur olur gözlerinde,kelime olur ellerinde,bazen de dügüm oluverir bogazinda

 Bunlari da bilirsin sonra  yalniz kalmamak için çabalarsin.Ufacik isigi günes sanarsin o günese hayallerini, intikamlarini baglarsin o günes sana aydinligi vaat eder.Yalniz da kalmayacaksindir.  Gidersin pesinden sonra fark edebilirsen edersin ettiginde, o küflere eklersin porsumus hayallerini, eklersin kokusmus intikamlarini. Edemediginde kullanilirsin. Kalabalikta yasarsin yalnizligini. Baslarda küf kokun duyulmasin diye milletin burnuna mandal takarsin idare eder o seni. Sonra acir burunlari çikartirlar mandali. Alirlar küf kokunu. Bazilari kendi küflerini anlatir, bazilari hiç aldirmazlar bile bazilari da vardir dinlerler,  kuvvetli bir parfüm sikar dagitirlar o küf kokusunu ama senin için kokuyordur  belki aldanirsin o kokuya sonra oda geçer anlayacagin içinde küfleri biriktirdikçe yanina kalan hep o küf kokusu olacak.

 Benim anladigim bir sey varsa küflendirmeyeceksin.Almayacaksin  kimseyi en derinine. Vermeyeceksin öyle bas köseyi  adam sandiklarina, sirtini sivazlayip kardesim diyenlere. Kendi cumhuriyetinde hep baskan sen olacaksin. Sen onsuz degil cansiz yasayamasin, seni ayakta tutan onlar degil iki bacagindir.Sen sirtini yaslayacak bir duvar yapmayacaksin kendine ki o koca cumhuriyetin yikili vermesin tek hamlede.

 Acimasiz da olmayacaksin, sevmemezlik yapmayacaksin. Sevecek, güvenecek ama almayacaksin iste en derinlerine. Olurda giderse ki gitmeyeni nadirdir.Iste o zaman kalmaz küfü derinlerde.Ama kalir mi izi, kalir. Sen sana küf birakilip, birakilmayacagini seçemesin öyle ki elbet birileri birakacak. Sen kimlerin birakabilecegini seçebilirsin ancak. Iste o yüzdendir ki bilmedigin insani almayacaksin derinlerine .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here