Kurgu – 1

1
308

Henüz bir isim bulamamisti kendisine. Oysa günlerdir tek düsündügü buydu. Heey, ama bu onun suçu degildi ki! Superman kullanilmisti, Batman’de, KüçükPrens, Örümcek adam, Inanilmaz Adam ve daha nicesi. Hepsi kullanilmisti.hala isim bulamamis olmasi tembellikten degildi yani.

Yeteneklerini düsündü, ne olabilirdi ki o? Bulutlarda oturabiliyor onlarin üzerinde dans edebiliyordu. Öff, neseli ayaklar bile kullanilmisti.

 Dalgalarla. Rüzgarlarla konusabiliyordu. Ne yani, DalgAdam mi demeliydi kendisine sirf bu yüzden ?!

Utandiginda görünmez oluveriyordu. Ama bu bir yetenek degildi ki! Sirf bu yüzden hala hiçbir kizla çikamamisti. Birden ortadan yok oldugu için. Hem, GörünmezAdam da kullanilmisti zaten.

Ve son olarak sinirlendiginde bir yumak atese dönüsüyordu. Allahtan bunu kontrol edebiliyordu. Yoksa her aksam odasini tutustururdu herhalde. Hmm, isim konusunda bu yetenegini mi kullansaydi acaba? Ama ne diyecekti ki? AtesAdam mi, AtesTopu mu, AtesliÇocuk mu? Hey, ama bunlar çok komikti. Arkadaslarinin dalga konusu olurdu bu tarz bir isimle. Hayir hayir baska bir sey düsünmeliydi. Su dalga konusu ise yarayabilirdi belkide ya da bulutlar.

Bi’ ihtimal daha vardi aslinda. Özel olmasada bir özelligi daha vardi. Siradanligi. Herkesin içinde kaybolmasi. Evet, evet bunu kullanabilirdi.

SiradanAdam. Ilginçti, farkli ve gizemliydi. Henüz bombos olan listesine ekledi bunu. SiradanAdam…

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here