Kurtarici Makyaj Sirlari

0
231

1-Eyeliner çekmek çok zordur ama gözlerinize önce bir göz kalemi çekip üzerine eyelenir çekerseniz hatasiz olur.

2-Rujunuzun daha kalici olmasini istiyorsaniz dudaklariniza önce hafif bir pudra geçin veya altina dudak kalemi sürün üzerine rujunuzu sürün böyle daha kalici olur.

3-Mascara sürerken dikkat etmeniz gereken kirpiklerinizin dibinden baslayip ucuna dogru yedirerek sürmenizdir. Ayrica iki ayri tip özelige sahip mascara kullanirsaniz daha hos görünür mesela (biri uzatici biri dolgunlastirici) özelligine sahip gibi.

4-Fondöteninizi her zaman iki renk alin birini teninizin renginden bir ton açik digerini bir ton koyu renk çünkü yüzünüzün koyu renk olan yerlerine açik renk açik olan yerlerine koyu renk kullanarak yüzünüzü tek renk yapabilirsiniz ayrica gölgelendirmek istediginiz yerleri de dengeleyebilirsiniz.

5-Unutmayin ki yüzünüzdeki çizgileri saklamanin en iyi yolu simdir ama bunun iri taneli olanlarini degil un gibi olan isik verenlerini tercih etmelisiniz.

6-Renkli far yerine renkli kalem tercih edin bu yüzünüze canlilik verecektir.

7-Bronz bir yüzden hoslananlardansaniz bunu fondötenle degil terra cotayla yapin çünkü daha dogal bir görüntü verir.

8-Sivilcelerinizi özelliklede etrafi kirmizi renkte olanlarini fondötenle kapatmadan önce yesil renk bir kapatici kullanin çünkü kirmiziyi yesil nötür hale getirir.

9-Kaslarinizin aralarini doldurmak için ve biraz kalin göstermek için benim size tavsiyem ne far ne kalem bildiginiz kursun kalem tabiki hepsi degil (faber-castell 8b) daha dogal bir görünüm veriyor deneyin memnun kalacaksiniz.

10-Kas ve kirpiklerinize badem yagi sürünüz çünkü: badem yagi kasinizi ve kirpiklerinizi besler, daha uzun ve gür olmalarini saglar. Kullanilir: Kulak pamuguna bir miktar badem yagi dökün, kas ve kirpiklerinize sürün. Not: Haftada 2-3 defa kullanilabilir.

 Melek KALUÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here