Kuzeyin Kutbuna Gidesim Var!

14
522

Elimden yumruk yapar çeneme dayardim,
Eskiden düsünürken böyle yapardim,
Simdi yumrugum açik!
Avuç içim basima dayali düsünürken…
Nedir beni bu hale getiren?
Yüregim ketum da degilken…
Bir kargasadir beynimi zorluyor.
Düsünceler zihnimde hop oturup hop kalkiyor…
Çünkü artik bu sehir ayak uçlarimdan akmiyor,
Ne sessizlik bitiyor,
Ne vicik civik anlamlar!
Tükenmeye ramak kaldi yine yeniden…
Tükürmek istiyorum zihnini piç etmislere,
Tükürmek istiyorum yüzlerine kaç kere…
Ne gördüklerimi istiyorum,
Ne de bekledigimdir gördüklerim…
Çok baskadir benim istediklerim…
Bundandir kuzeyin kutbuna yürümelerim!

Delisey,

14 YORUMLAR

 1. bende iki gündür kar gören sibirya kurtlari gibiyim. bir kez daha anladimki benim iklimim kis, bitki örtümün rengi beyaz…

  deliseyim benimde en büyük hayalim kuzey kutbuna gitmek, hatta geri dönememek.. hele o kuzey isiklari gerçek bir mucize….

  "Yüregim ketum da degilken…
  Bir kargasadir beynimi zorluyor.
  Düsünceler zihnimde hop oturup hop kalkiyor…
  Çünkü artik bu sehir ayak uçlarimdan akmiyor,"

  bu arada siir gerçekten çok güzel…

 2. Yikak the life, yikak:) hem öyle bi yikak ki; bir daha insaa edemesinler…

  içinden nasil gelirse:) ben herkesin "deliseyiyim" zaten:) rahat ol can…

 3. Ah zetthdark ah, kuzeyin isiklaridir, kuzeye beni kendine hayran biraktiran elbette. haa birde benim de iklimim kis..

  bu içimdeki hüznü sadece kis anliyor sanki:) ve tesekkür ederim yürekten, begenin gülümsetti beni. yegane askim duygularim biliyorsun. öznel haz daha az yipratici sanirim:)

 4. ah deli sey ah.

  hayatin dertlerinden kurtulmak için ve biraz olsun basini dinlendirmek için ister güneye ister kuzeyin kutbuna gidiniz ve isterseniz ekvatöre ve aya ve yildizlara veya baska galeksilere dahi gidilse insanin bu insanlik halleri ve sorunlari ve sikintilari ve dertleri onlarin pesini hiç birakmiyor ve birde bakmislarki onlar oralara bizden daha çok önce ve dahada evvel gitmislerde ve bizlere hos geldinniz buyurun oturun suraya derler ve onlardan kurtulamayiz hiç bir zaman çünkü onlar içimize ve disimiza kazinircasina yer etmislerdir ve daima onlarin saldirisinin altinda hep eziliyoruz.

  ve daima her an onlarin içinde ve onlarla iç içe ve birlikte sanki cehennem azabi çekercesine onlarla birlikte yasamak zorunda birakilmissiz yani ben senden biraz olsun ayrilayim deyemeyiz onlara ve onlarla birlikte yasamaya ölene kadar mecbur edilmisiz bir kere çünkü ve zaten olanlar olmustur kaçisimiz hiç yoktur onlardan derim ve kimdir acaba bizi bunlara mecbur edenler diye onlarin kimligini ararsak acaba karsimiza kim çikar derseniz.

  bence bunlar bizim kendi elimizle ektigimiz biçtigimiz ve leblebi olmus nohutlarimizdir onlar yasadigimizda basimiza gelen hallerdir ve onlar biz nereye gitmis olsak onlari yanimizda buluruz ve onlar bizden bir parça olmuslardir ve çok kere iyiliklerimiz dahi ayagimiza dolanmis olanlardir iste kim çikabilir bunlarin içinden bir çaresini bileniniz varmi bence hiç yoktur derim ve bende dersiz bir köy arayanlardanim ama onu hala bulamadim eger bulanlariniz olursa benide davet etsinler oraya gönüllü giderim ve bir daha hiç çikmam oradan.

  hani türkülerimize söyler dururlar ah bu dünya dert yükümüzün gam yükümüsün ve dertlerimle bas basayim türkülerini hep söyler dururlar yani insana bir dokun bin ah isitirsiniz dünyasidir burasi derim ve gam çekme güzel ne olsa baharin sonu yazdir diyelim kendimize bence bu en iyi edici sabir bir ilaçtir derim .

  bu islerin en iyi ustasi bizim nasrettin hocamizdir derim o hem bu dünyanin dertlerini çekmis hemde onunla hem kendisi gülmüs ve birde hala bizleri güldürüyor o dertleriyle derim.

  hani hocamizin çok huysuz bir esegi varmis ondan kurtulmak için onu satmaya pazara götürmüs ama onu alacak bir müsterisini hiç bulamamis ve hocaya demislerki sen bu esegini hiç kimseye satamazsin demisler ona ve hocamizda onlara ben bu esegimi buraya satmaya degil onun elinden neler çektigimi bütün doslar görsünler diye bu pazara bu meydana getirdim demis onlara ve selamlar.r.ç.

  not: biraz uzun oldu ama bu kis gününde masal gibi belki bir ise yarar dedim.

 5. Cici editim sagolsin:) güç verdin sevindirdin. Zira, edebiyat bilgine de aklinin içideki yüregine de pek güvenirim:)

  Rahmi Bey amcacim emegine saglik… Çok tesekkür ederim. mesaji aldim:)

 6. fikra olan bu isin aslinda ve ruhunda olan hocamizin o huysuz esegi degildir.

  o esek bir semboldür yani hocamizin su dünyanin elinden çektikleri çilelerdir kahirlardir iste pazarda onlari birilerine satipta onlarin elinden kurtulmak istemistir hocamizda aslinda ama görülüyor ki hiç kimse kimsenin derdini bu dünya çilelerini dertlerini satin almiyor ki hocamizda haliyle satamamis onlari ve çileleriyle dönmüs gene evine derim.

  onun için her derdin bir sifasi mutlak vardir önce sabirli olmayi deneyelim basaririz onu hepimiz insaAllah derim.

  hani bir türkümüz vardir dünyaya geldik bir kere aynen öyle dünyaya gelmisiz bir kere derim ve selamlar vede hayirlar dilerim hepinize r.ç.

 7. Gel ne olur" diyen yüzbinlere bir gülüsünle GEL.
  "Sev ne olur" diyen yüzbinleri bir bakisinla SEV.
  "Kal ne olur" diyen yüzbinlerle bir duanla KAL.

  iyi kandiller cancagizim 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here