Lakirdilarim – Naber? – Asansör – Deneme Sinavi – Mevsim Seridi – Evkur – Youtube Muhabbetleri

11
471
*Selamlar.

*Asansörde, apartmandaki çok konusan amcaya maruz kalmamak için apartmana girerken arkamda ne zaman onu görsem kosa kosa asansöre binip kapiyi kapatip dügmeye onlarca kez “hadisene ulan hannnnassinii!” nidalariyla abaniyorum. Bir keresinde aptal asansörün yavasligi yüzünden kaçamadim. Ve ellinci defa bana okudugum bölümü sordu, apartmanin sorunlarindan bahsetti. Bir keresinde de apartman kapisinda arkamda gördüm ama çok yakindaydi, asansörle kaçmama imkan yoktu, tabanlara kuvvet… Merdivenden kosarak kaçtim.

*Ortaokul, lise ve üniversite hayatim boyunca girdigim deneme sinavlarindan sonra kendimi o kadar kirli hissediyorum ki dagda tepede de, ormanda da, basketbol oynadiktan sonra da o kadar kirli hissetmedim kendimi. Eller silgiden kalemden bi acayip olmus, sorulari çözmeye çalisirken karistirilan saçlara da o silgi falan bulasmis, igrenç bir hal. Direkt hamama kosuyorum deneme sinavlarindan sonra.

*Ilkokuldayken duvarda her sinifta oldugu gibi Mevsim Seridi vardi. Ben de mevsimleri, aylari falan o tablodan ögrenmistim. Sol üst kösede kis, sag üstte ilkbahar, sag altta yaz, sol altta sonbahar. Nasil kafama kazindiysa hala ne zaman aylarla ilgili bir sey düsünsem o tablo kafamda canlaniyor. Mesela mayista miyiz, sag üst kösenin biraz altindayiz yani. Kasimda dogmusum mesela, sol alt kösenin baslangicinda. Ya da Subattayiz ve 10 Hazirana ne kadar kaldigini hesaplayacagim, hemen sol üst köseden sag tarafa dogru gidiyorum kafamda.  Hayatim boyunca bunun degismeyeceginden o kadar eminim ki.

*Telefonlarda hazir mesaj sablonlari oluyor ya hani. Geciktim su saatte ordayim, Toplantidayim, Toplanti iptal edildi, bilmem ne. Onlari ne zaman görsem, böyle sikici sikici adamlar geliyor aklima. Sanki bu hazir sablonlari kullananlar olsa olsa böyle kravatli, kisa ve yana yatik saçli, tirasli suratli, takim elbiseli bond çantali heriflermis gibi geliyor. Yok toplantiymis bilmem ne. Bir de yani, öyle mesgul ki, mesaj bile yazamiyor da sablonu gönderiyor pis herif.

*Klavye delikanlisi tespit yöntemi:
-“Ah benim karsima bir çiksa…”
-…Net!…

Cümlelerinin arasinda yukaridaki iki ögeye rastladiysaniz bir klavye delikanlisiyla karsi karsiyasiniz. Kolay gelsin.

-Antalyada o kadar sicak var ki, Evkurun önünden geçerken içeriden gelen serinlige karsi koyamadim ve içeri daldim. Bari hemen çikmak zorunda kalmayayim diye ürünlere falan bakmaya basladim, bu sefer de görevli yanima gelince bari alacakmis gibi konusayim da biraz daha serinleyeyim dedim. Konusma gitgide fiyata, pazarliga falan dönüstü ve ben serinlemelere doyamadim, en son 149 lira 12 taksitle yemek odasi takimi almak üzereyken kosarak kaçtim.

-Geçen gün internette bir problem oldu, ben de baglantiyi kesip tekrar baglanayim dedim. Baglantiyi kestim, bir baktim, altta yakinlardaki diger modemleri gösterdigi yerde bir baglantinin ismi “B.k GirersiNN” Deli midir nedir… Nasil stres yapmis herif kendi kendine.

-Iyi-Kötü-Çirkindeki Çirkinin neresi çirkin lan? Baya yakisikli karizmatik bi adam iste, nesi çirkin? Resmen haksizlik.

-Arada bir Youtubea girip videolarin altindaki yorumlara bakin. Video çok alakasiz bir seyle ilgili ve altindaki yorumlarda dinle ilgili, türbanla ilgili, futbol takimlariyla ilgili, irkla, etnik kökenle ilgili, hatta neyle ilgili bile oldugunu anlamadigin acayip sig tartisma ve küfürlesmeler göreceksin. Acayip sig ama. Yani elinde hiç bir iddia, dayanak yok, karsidakine küfür ediyorsun. Tartisma bundan ibadet. Çilgincasina bir siglik. Sik sik “Annenle sunu yaptigim için mi böyle sinirlendin?” gibi basit kaliplar falan kullaniyorsun. Genel olarak böyle yapilan tartismalar var orada. Iste ara ara bu tarz bir video bulup alttaki yorumlari okuyun ve halinize sükredin.

-100 yil sonra su an hayatta olanlarin, seninle ayni sehirde olanlarin, mahallendekilerin, su an bu yaziyi okuyanlarin, sen benim, hiçbirimizin var olmayacagi gerçegi ne acikli aslinda. Bu çok bilindik bir gerçek oldugu için kimse üzerinde düsünmüyor. Ama biraz düsününce çok acayip geliyor. Sanki bir çaresi olmaliymis gibi.

*Hosçakalin.

11 YORUMLAR

  1. Sabah sabah okuyayim da yüzüm gülsün dedim, haydaaa!! finali ölüme baglayan bi metin daha.. Yakisti mi bu sana?!

    Gülmedim diyemicem tabii..;)
    Hele ki evkur maceran.. Çilginliklarim aklima geldi 😀
    Devamini bekliyoruz,
    Kal saglicakla..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here