Lakirdilarim – Naber? – Cenaze Sarkisi – Formspring – Sakiz – Küpeli Adam – Arif Ve Beyler Köyleri

20
398
*Selamlar.
*“Cenazende hangi sarkinin çalinmasini isterdin?” diye bir muhabbet var. Ulan cenazede nasil sarki çaliniyor sevgili kardeslerim? Cenazede ses sistemi mi kuruluyor da benim haberim yok? E hadi ses sistemi var ve çaliniyor diyelim, sevgili ülkemizde cenazede sarki çalindigini duyan ahali “ulagn dalga mi geçiyonuz lan hanasssini das yok mu lan daasss!” diye saldirmaz mi bu sarkiyi çalanlara sevgili dostlarim?
*Yazim kurallarindan bihaber olup, yetenek kirintisina sahip olmadigi halde yine de Facebookta ask siirleri yazmakta israr edendir beni bitiren. “herkez eylencegi kisiyi ararken ben seninle evlencegimiz o günü hayal ettim durdum gecelercee…. bilmiyordum senin o gecelerde baskasinin koynunda eylendigini….” falan yazar Facebook duvarlarina bunlar, isin ilginç tarafi da, herhangi bir yerine sürecek akli olmayan on-on bes kisi de begenir bu sanat eserlerini.
*Yine Facebookta Formspring hesabini paylasip “bana soru sorun” diye ibis gibi yalvarip da biri Formspringde soru sordugunda karizmatik, kisa, havali cevaplar vermeye çalisandir beni yerden yere vuran, sol yanima ates salan, bademciklerimi aldiran…
*Ya bu kainat güzeli yarismasi falan var ya, onlar Uranüs güzellerinden falan mi seçiliyor lan? Kizi kainat güzeli seçmisler ama sokaga çiksam 12 tane daha güzel kiz bulursun. Ben çiksam 7 tane bulurum.
*Aglarken sakizini düsüren çocuk da trajikomik gibi… Ama düsürdügü sakiza bakip ona da üzülürse orada hüzün katlanarak artar. Herkes birbirine sarilip aglar.
*Galiba insanlarin tipleri düsüncelerine göre olusuyor lan. Su an çok acayip bir sey bulmus olabilirim. Mesela bir profesörün tipiyle bir pop sarkicisinin tipi çok farkli. Yani baktiginda “hmm evet bu gerçekten profesör” falan diyorsun. Hayir, sakal biyik saç gibi degistirilebilen seylerden söz etmiyorum, kendiliginden profesör tipi olusuyor bence bu adamda. Digerinde de popçu tipi.
*Her fotografinda küpesinin oldugu kulagini ön plana çikaran adam, o kulagin güzelce bi kopsun da biz de rahatlayalim artik be güzel kardesim.
*”Erkeksen yap” tarzi gaza getirmenin sarkisi: “...olmaktan korktugum yerdeyim, sendeyim, al beni, leoparsan yaaaap”
*Mp3 player hani böyle çalan sarkinin ismini sagdan sola, soldan saga falan kaydirarak geçirir ya, o an çok havali bir seymis falan gibi geliyor insana. Hani mesela dinliyorsun sarkiyi, orda sagdan sola yazi geçiyor “Pink Floyd – Have a Cigar” diye. Hani sanki mp3 player o kadar akilliymis ki, çalan sarkinin ne oldugunu biliyormus gibi, yani bilinçli bir sekilde oraya Pink Floyd yazmis gibi. Halbuki ben o sarkinin adina “Pink Floyd – Çikobello” falan yazsam mesela, sen o yaziyi benim yazdigim gibi sagdan sola kaydiracaksin, bütün karizman yerle bir olacak, neyin havasi bu ey mp3 player?!
*Sanki pismanmis gibi “O aksam içkiyi biraz fazla kaçirmisiz ya…” diyen adam da samimiyetsizin önde gideni bile olmasa, ilk 7ye falan girer yani. Içkiyi kaçirmisiz falan diyor ama bence tek anlatmak istedigi sey “Ben çok içki içebilen bir insanim. Böyle dayanikli biriyim.” düsüncesidir.
*”Arif” ve “Beyler” isminde köy gördüm Antalyada… Hatta bunlar birbirine yakindi. Hadi Arif neyse de Beyler diye köy mü olurmus lan?
*Ne zaman açik alanda basketbol oynasam 30-40 yaslarinda bir adam gelip “ben de atabilir miyim?” diyor, atmaya baslayip sutlarinin çok kötü oldugunu farkedince de “unutmusum ya, eskiden baya oynardik unutmusum ben. basketbolu unutmusum yaa” falan diye söylenip duruyor. Bu arada her seferinde gelen ayni adam degil, farkli adamlar ama ayni örgütten olabilirler. Ulan bakiyorum sutlara, bunlarin unutulmamis halini hayal ediyorum, yine bir sey olmaz bu adamdan. Ama öyle bir konusuyor ki sanki Boston Celticste oynarken sakatligi nedeniyle kariyerine son vermis…
*Türk Televizyonlarina Dizi Yazmak Isteyenler Için Kilavuz:
-Komik olmak için en basit yolu seçin: sive kullanarak komik olmak. Bunun için dizide bir dogulu, bir Karadenizli, bir tane de Egeli bulundurun.
-Dizideki karakterlerin hepsini villada yasatin. Hatta isi gücü olmayanlar bile bir sekilde villa gibi evlerde kalsinlar.
-Eger komik gibi bir dizi yapiyorsaniz, her bölümde dizi karakterlerinin bir sekilde polislik bir olaylari olsun. Artik evlerine hirsiz mi girer, araba mi çalinir, banka soymaya gidip eline yüzüne mi bulastirirlar, onu ben bilmem. Ve gittikleri karakoldaki polis, komiser falan hep ayni kisi olsun, bunlari bir sekilde kurtarip babacan bir tavirla evlerine yollasin.
Hepinize kolay gelsin. Göreyim sizi.
*Görüsmek dilegiynen. Hosçakalin.

20 YORUMLAR

  1. hahahaha ya bu ne yaa hahah ya gökhan hahah 🙂

    dur ben gülerken fena saçmalarim toparlanayim hahah yok ya duramiyorum hahahah 🙂

    ben simdi bu tiplere göre muamelenin sende nasil bir tip biraktigini merak ediyorum senin gibi dilbazlar nasil görünüyor merak ettim. Yazi için yorum: süperrrrrrrr

  2. Bazen bu kadar igrençliklere karsi hiç bir sey yapamiyor oldugumu görünce soruyorum acaba ben insan miyim yaradilisimin mayasinda hos görü sevgi vardi.Bu zalimlige karsi bu düzene karsi kilimi kipirdatmadan durabildigime

    göre bir bozukluk var bende de..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here