Lakirdilarim – Naber? – Laptop – Çamasir Makineleri Mutfakta – Bursali misin, Antalyali mi?

10
496

*Selamlar…

*Nerede yazici baglanmis, fare takilmis, prize bagli bir lap-top görsem içim acir. Sanki özgür bir sey tutsak edilmis gibi hissederim ve ben o gece uyuyamam dostlarim.

*“X bizim isimiz!” Yaptigim bir arastirmaya göre Türkiyedeki isletmelerin % 47.5 i bu slogani kullaniyor. Oradaki “X” kapi olur, ferforje olur, bilgisayar olur, isletmeye göre degisir. Slogan ne olsun diye düsünmeye üsenen, yaraticiliktan uzak dostlarimizin çogunlukla kullandigi bir slogan. Bir baska yaraticilik abidesi ise: “Kösem X” yaptigim arastirmaya göre Türkiyedeki sokaklarin köselerinde kurulan isletmelerin %62.6 si “Kösem” isminde.

*Bazen bilgisayar basindayken aniden baslat çubugunda bos bir Word dosyasi buluyorum. Ne zaman açtigimi ve ne için açtigimi da hatirlamiyorum ama kapatmiyorum da. Çünkü benim bilgisayarimda açik olan Word dosyasi mutlaka bir ise yarar. 

(bakiniz: Duvarda asili silah oyunun sonunda mutlaka patlar)

*Çamasir makineleri ne ara mutfaga girdi hiç birimiz anlayamadik sanirim. Düsündügün zaman tuhaf geliyor mutfakta çamasir mi yikanir lan? Hemen hemen her evde mutfakta oldugu için kimse bir sey demiyor ama bir gün birisi çikip “Arkadaslar napiyoruz ya mutfakta çamasir makinesinin ne isi var oglum?” diyecek ve herkes “Cidden ya niye mutfaga koyduk biz bunu” falan deyip makineleri tekrar banyoya gönderecek bence. Hala umudum var.

*”Mevsimlik” diye bir giyecek tabiri var. Bunun ne oldugu hakkinda en ufak bir fikrim yok. Tamam, mevsimlik de hangi mevsimlik? Zaten bütün giydigimiz seyler mevsimlik degil mi? Mevsim insanin içindedir bence.

*Misafir geldiginde odasina kapanip misafir gidene kadar çikmayan gençler, yalniz degilsiniz! Misafirler ve aile bireyleri arasindaki muhabbetin en yogun oldugunu hissettiginiz anda, yani o gülüs cümbüs ses gelir ya o anda sinsice mutfaga gidin ve çayinizi kekinizi alip hemen odaya dönün. Çayi büyük bir fincanda alin çabuk bitmesin.

*Sehirlerarasi yolculuklarda uyuyamama sorunundan daha büyük bir sorun varsa o da kahve içmeye çalismak degil de nedir sorarim size. Iki kere üzerine kahve döken iflah olmaz bir “sehirlerarasi kahve içicisi” olarak size buradan sesleniyorum gelin vazgeçin bu sevdadan. Hem zaten muavin ne zaman servis yapmaya baslasa otobüs ziplamaya basliyor, bozuk yola falan giriyor. Bir degil iki degil arkadas her içecek bir sey aldigimda nasil zipliyor ulan bu otobüs?! Bence bu bilerek yapilan bir sey, arkasinda Amerika falan var. Sanirim muavin ve soför aralarinda anlasiyorlar:

—Kaptan, servise baslayayim mi?

—Hayir, henüz degil. Su an çok düzgün bir yoldayiz. Benden haber bekle…

*Iddia ediyorum Antalya ve Bursanin birlesip tek bir sehir olmasini isteyen 1 kisi bulurum. Hatta buldum. O da benim. Nereli oldugumu soranlara “Antalyaliyim ama Bursada yasadim hep. yani Antalya dogumluyum. Ama oraya yazlari gidiyorum.” diye bir saat açiklama yapmaktan yoruldum. Antalyaliyim desem Bursaya, Bursaliyim desem Antalyaya haksizlik yapmisim gibi geliyor. Iste benim hikâyem.

*Buraya kadar okuduysaniz çok tesekkür ederim dostlarim. Ama söyle bir göz gezdirip de buraya geldiyseniz; okuyun oglum yazdik o kadar. Hadi uzun degil zaten, okuyuver. 
Görüsmek üzere…

 

10 YORUMLAR

 1. banyoda buhar olur ve haliyle çok rütubet olur ve çamasir makineleri çabuk çürürde onun için mutfagi tercih ederler.

  birde onun su alis veris meseleside vardir buda mutfak tesisatindan çok kalay baglatisi yapilir.

  onun için çamasir makinelerinin en iyi yeri mutfatir yerinde kalsinlar bence derim. r.ç.

 2. çamasir makinesinin mutfakta olmasinin tek sebebi banyonun küçük olmasi yada büyük olsa bile asik mimarimizin çamasir makinesinin koyulacagi yeri ayarlayamamis olmasidir.

  o kadar ses çikartan bir cihazin mutfakta durmasi, çamasir yikandigi gün aksami aç kalmanizi saglar 🙂

 3. hele bir de makinenin ayaklarinda problem varsa ve yere düzgün oturmadigi için çalisirken "karararararararararara" diye ses çikariyorsa 🙂

 4. mesele çamasir makinesini koyma yeri ise bu çok kolaydir.

  ev insanin kedisine ait ise çamasir makinesinin istedigi yere koyar buna kimse karismaz.

  ayarinida ona göre yapasiniz gürültü de yapmaz.

  bu sonununuzda böyle çözülür
  isteyen eliylede yikar buda onun keyfine kalmistir derim. r.ç.

 5. Bak bu yaziyi okumamistim.:)

  Misafir ile ilgili tavsiyeyi hep yapiyorum, her seferinde de birbirinden seker misafirciklere yakalaniyorum. 😀

  Bir çamasir makinesi için ne kadar yorum yapilmis öyle.Çamasir makinesinin basimizin üstünde yeri var derim ben. 😛

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here