Lakirdilarim – Naber – Msn Öldü mü? – Yaz Tatili – Yumurta – Ayçiçegi – Sampuan Kapagi – Caretta Caretta

4
173
*Selamlar.
*Msn Messenger noldu sahi ya? Kapandi mi? Bir ara her aksam oradaydim, uzak diyarlardaki biri için, o bitti Msn de bitti benim için. Herhalde artik yok öyle bir sey. Bir de Yalinin sarkisi vardi “Msnde görüyorsam, Msnden çikiyorsam” falan diye galiba. Ya da öyle degil miydi o.
*Lan bazen diyorum, filmlerdeki gibi dolabi açip hemen bir bira, kutu kola falan alsam, hep hazirda bulunsa orda birkaç tane, ama hazirda bulunsun diye birkaç tane alinca da maksimum 2 günde hayvan gibi tüketiyorum içecek stogunu.
*Bu sene de tatildeki en büyük aksiyonunuz  yanlislikla sezlongun tam ucuna oturup onu aniden saha kaldirmaksa tatiliniz kötü geçmis demektir.
*Yazacak bir sürü seyim oluyor gibi geliyor gün içinde. Yani bir günde yüzlerce sey geçiyor aklimdan. Ama sorun su ki, kendimle asiri samimiyim, bu yüzden de herhangi bir sey düsünürken kendime cümlelerle ifade etmeme gerek kalmiyor. Cümleye dökmeyince de yazilmiyor.
*4 sene önce falan, üniversite sinavina hazirlanirken dershanede tuhaf bir Cografya ögretmenim vardi. Konusurken gereksiz ayrintilari falan vardi böyle, durduk yerde uzatiyordu falan. Bir gün anlattigi bir seyi, benzetmeyle anlatacakti herhalde, birden dedi ki “… buu sey gibi… mesela hiç yumurta gördünüz mü?” 3 saniye falan bir sessizlik oldu böyle. Biz böyle bir seyi nasil sorar diye bakiyoruz, herif de hala cevap bekliyor resmen.
*Ayçiçegi ne ya? Bakiyorsun, ulan resmen günes bu. Yani adinin Günesçiçegi olmamasi için hiçbir neden yok. Ay nerden çikti? Nasil bir inatlasma gerçeklesti acaba isim koyma esnasinda. Hayir bir de elin oglu da “sunflower” diyor zaten buna, bari ona inansaydin.
*Her müzigin kendine has bir özelligi var. Mesela Türk Sanat Müzigini duydugunda o agirligindan tanirsin, Rock n Roll’u duydugunda gitarindan davulundan solosundan tanirsin, Reggae’yi kalp atisi ritminden anlarsin falan. Ben mesela sevmedigim dinlemedigim müzik türlerine de bu yüzden saygi duyarim. Yani bir numarasi var. Sen sevmiyor olabilirsin ama bir sey var iste. Mesela rap müzigi hiç sevmem ama onun da uzun uzun sözlerinde, asi ritminde bir seyler var ki, onu da seven insanlar var. Yani rap’e de saygi duyuyorum, dinlemedigim diger türlere de. Ama bir tür disinda. Türkçe Pop. Bu nasil bir rezillik küçüklügümden beri anlayamadim. Ayni ritimler, asiri derecede, dev anlamsiz sözler, itici itici tipler… Acayip anlamsiz ama ya, su ana kadar sözlerinden bir sey anladigim bir pop müzik hatirlamiyorum. Tam bir iticilik, rezillik kalesi benim için Türkçe Pop.
*Su silah gibi ses çikaran, ates edilmis gibi bir efektle açilan kapi otomatikleri yetmedi mi artik? Yetmedi mi defalarca dalgin haldeyken kapinin önünde aniden korkudan havalara siçradigim?
*Reklamlardaki gibi o dus jelinin, sampuanin kapagi tek parmakla açilmiyor arkadas. Kimi kandiriyorsunuz siz? Olmuyor iste. Iki elinle abaninca anca açiliyor. Havalara bak. Tek parmakla açiyor çit diye. Olmuyor lan. Üç parmagimi kaybettim ben bu yolda. Olmuyor.
*Su devirde hala sarki uyarlamali, “Hadi kos yetiselim, kampanya bitmeden alalim”li reklam olmasi beni hayretlere düsürüyor.
*Seeeensiz yasamak ne kadar zooor, ayrilik acisini gel bana sooor. Nasiiiil kiydin kendine gül böregiimmm?
*21 yillik hayatimda hiç “isten bile degil” demedim. Dur, doya doya diyeyim. Isten bile degil!
*Açilmayan Antep Fistigi’ndan daha kötü bir sey varsa o da kirilmadan ayrilmasi gerekirken aniden kabugu parça parça olan Antep Fistigi’dir.

*Hayatimda ilk defa Caretta Caretta gördüm 2 gece önce deniz kenarinda. Tam sahilden ayrilmak üzereydim, bir baktim kocaman bir sey, denize dogru yavas yavas gidiyor. Heyecandan içim bir hos oldu, elim ayagim titredi. Çektigim fotograf da bir seye benzememis. Çocuklugumdan beri yumurtalari için yapilmis kafesleri görüp palavra sanirdim, utandim. Simdi önümdeki bir sonraki hedef, birkaç kez uzak mesafeden uçusunu görüp hayranlikla izledigim sahini daha yakin mesafeden görmek.
*Farkinda olmadan sabahlamak ne acayip. Disari bir baktim aydinlik, bir an beyin algilayamadi, 1-2 saniyeligine “lambayi açtilar” diye düsündü.
*Paranin üstünü unutup da tam giderken arkanizdan seslenen esnaf niyeyse hep sinirli gibi oluyor. Hani sana iyilik yapiyor ya, ezecek seni sanki. “Paranin üstünü aaall!”(senle ugrasamam der gibi) “Paranin üstünü alsana abicim…”(salaga bak ya ahahha salak falan diyor aslinda) “Paranin üstüü??” (a-a! nasil bu kadar salak olabilirsin dercesine adeta..)
*Hadi eyvallah.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here