Lakirdilarim – Naber? Mühür Gözlü – Reklamlar – Hatira Ormani – Sosyal Aglar

0
363
*Selamlar.

*”Otur oturdugun yerde!” ne ya? Niye orasi? “Otur!” desene. “Otur oturdugun yerde. Orasi iyi çünkü. Güzel bulmussun orayi.”

*Bazen yürürken kendimi bir elim montumun cebinde, diger elim pantolonumun cebinde olarak yakaliyorum aniden.

*Ne is yaptigi sorulunca “Kendi isim” “Kendi isimi yapiyorum” falan diye cevap verenler var bir de, sanki kapiyoruz isini, manyaga bak. Tamam senin o is, benim demedim ki.

*”Mühür Gözlü”yü de bir türlü anlamadim. Ne olunca mühür gözlü deniyor ki insana? Hayir hayal ediyorum, güzel de olmuyor gözler mühür olunca.

*Reklamlarda “Filme kahve molasi” falan diyor ya, bana çok ters geliyor. Mesela kahveyi çok seven biri olarak konusmak istiyorum, film izlerken daha bir güzel gelir bana o kahve mesela. Evet iki tane mesela oldu. Ben neden kahve içmek için filmin ara vermesini bekleyip ara verince kahve yapmaya kosturayim ki?

*”Demirden korksak trene binmezdik.” sözünü ilk kullanan demirden korkmayi nasil hayal etti acaba. Nasil bir korku bu yani?

*Bir keresinde benim üstümden koca bir ask geçti sevgili dostlarim. Üniversitenin ilk yiliydi. Arkadaslarla sinifa girdik, dersin baslamasina daha süre var. Uzun siralar vardi sinifta böyle, 3 4 kisi oturabiliyor yan yana. Oturdum oraya, basimi da siraya koydum böyle. Bir tarafima bir erkek arkadas, diger tarafima kiz arkadas oturdu. Sevgiliydiler bunlar. Iki yanima oturduklarina göre kavgalilar herhalde falan diye düsündüm. Belli ki kavga ede ede gelmisler. Sonra basladilar yine kavga etmeye. Biri sagimdan biri solumdan laf yetistiriyor. Ben, kafam siranin üzerinde, uyukluyo gibi yapiyorum ama dinliyorum her seyi. Üzerimde çesitli olaylar dönüyor resmen. Bir ask bitiyor üzerimde. En son kiz kalkti gitti falan.

*Bir etegi, elbiseyi, telefonu, arabayi falan görüp de “hii!benim olmaliii!” diyen ne biçim bir sey ya. Senin niye oluyor? Salaga bak. Neden sen yani? Bana mantikli bir neden söyle.

*Ben küçükken herkeste Ari Mayali silgi vardi. Böyle degisik bir kokusu vardi bir de o silginin. Aslinda güzel degildi ama, sirf “oha silginin kokusu var!” düsüncesiyle güzel gibi geliyordu. Herkeste vardi nedense bende oldugunu hiç hatirlamiyorum. Benim de olmasini istedigimi de hatirlamiyorum. Neden acaba. Hiç “ben de alayim bu silgiden” dememisim. Bir yerde görünce kokluyordum falan. Zaten sonradan da “O silgilerin kokusu kanser yapiyomus” falan demeye basladi herkes. Bir de ben okula ilk basladigim zaman kareli defteri görünce çok özenmistim. Bir de erken basladim ben okula, bir baktim millet kareli defter kullaniyor, bende yok. Ben normal çizgili deftere yaziyorum. Sanki onlar çok büyüklermis de sadece çok büyükler kareli deftere yazarmis gibi geliyordu. Sonra bana da kareli defter aldilar, bu sefer de çizgili defterim daha bitmedi diye geçesim gelmedi. Salak salak düsünceler.

*Bir sey anlatirken karsisindaki bir iki kelime bir sey eklemek istediginde sesini yükselterek anlatmaya devam eden adam da ne bencil bir sey be. Ulan dur, bölmüyorum lafini, sadece 3 kelime söyleyecegim, zaten o 3 kelime de seni hakli çikaracak, ne panik yaptin be.

*Sosyal aglarda 8-10 tane 13-18 yas arasi ergen profili bulun, yarim saat kadar bi inceleyin onlari. Ya hakikaten hayret bir sey. Bu ne oglum? Yazarken bile elim ayagim titriyor. Acayip acayip pozlar falan. Ne oldun oglum sen? Kimsin sen? Kim oldun da böyle artistik pozlar verip altina sanki bir bok yemis gibi “for bilmem kim, çekim bilmem kim, photoshop yok” falan yaziyorsun. Allahin gerizekalisi. Hayatinda bir kitap bitirmemis, genel kültür yerlerde, herhangi bir yetenek de yok, saçma salak fotograflar çekip koyuyor oraya, sonra “beqen qeC ;)” falan yaziyor. Hayret bir sey ya.Nerden çikti bu tipler böyle, nasil çogaldi anlamak mümkün degil. Nietzsche taa yüz küsür sene önce “Ben size Üstinsani ögretiyorum.” demis, hakli mi ne. Bunlari görse benzin döker yakardi kendini. Sadece yarim saat gezin bu profillerde, eliniz ayaginiz titreyecek sinirden.

*Nerede bir “Bilmem Ne Hatira Ormani” tabelasi görsem orada, birak ormani, agaç dahi olmuyor. Hani bazen bakiyorum böyle, belki bir tane agaç vardir da ona orman demislerdir, abartmislardir falan diyorum ama yok. Özellikle sehirlerarasi yollarin kenarinda oluyor bu “hatira ormanlari”.

*Kendinize iyi bakin, benim için öpün kendinizi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here