Lakirdilarim – Naber? Show Tv -Doktorlar- Internet – Alisveris -Öss – Facebook Begen Butonu

2
310
*Selamlar.

*Show Tv dükkani yine açti mi napti? Çünkü yaz tatillerinde cdyi koyup dükkani kapatip gidiyorlar. Bir ara Cennet Mahallesi dönüyordu durmadan, sonra da Doktorlar.

*Internetten alisveris yapilan sitelerden birinde, mesela bir bisiklet almayi düsünüyosun ve fiyatlara bakiyorsun, bisikletin altinda “Sepete at” yaziyor hahaha ahahaha bisiklet sepete sigar mi hahahaha hah… Ay.

*Hani sigarayla ilgili bir reklam var ya, sigara karsiti yani. Orada sigara yakan adamin bakislari neden öyle? Bir tuhaflik var adamin bakislarinda. Bir derdi var gibi. Dalip dalip gidiyor. Morali falan mi bozuk nedir anlayamadik, söylemiyor da.

*Duvara gaza getirici sözler asanlar vardi ben Össye hazirlanirken. “Üsenme, erteleme, vazgeçme.” falan. Ya da çalisma masasina üzerinde “Odtü insaat mühendisligi”, “Uludag edebiyat”, “Ege Üniversitesi Süt ve Süt Ürünleri Teknolojisi” falan yazan kagitlar yapistiranlar. Hani hedef koymus yani, oraya baka baka gaza gelecek ve çilgincasina çalisacak. Tamamen rol. Oynuyor resmen. Havali oluyor gibi hissediyor. Hep yapmacik geldi bana bu. Kararliysan kararlisin, kime gösteriyosun ki? Hayret bir sey. Ya birak Allah askina. Biraksana oglum!

*Bir baska yapmacik olay da, kitabin altini çizmek bence. Okudugun o kitabi sonra yine eline alip önemli buldugun o yerleri gözden mi geçiriyorsun? Yok. O zaman kendini yorma, birak kalemi falan, oku rahat rahat. Hadi tamam, “Ben sonra okuyorum tekrar” dersen kabul ederim. Peki ama kitabin bir sürü yerinin altini çizip de sonra gidip onu kitapçiya satmak ne oluyor? Herif bir sürü yeri çizmis çizmis gayet havali havali, kendi kendine hava ata ata, çünkü böyle bir sey de var, insan yeri geliyor kendine hava atiyor, ondan sonra bu herif her yerini çizmis kitabin, sonra da gidip satmis kitapçiya, sonra ben gidip aliyorum o kitabi, her yeri çizik. Dikkatimi dagitiyor durduk yerde.

*Eger kiz olsaydim üniversiteyi kazanir, sadece kiz ögrenciye verilen o harikulade ögrenci evlerinden birini kiralayip güzelce berbat ederdim evi. Fayanslari falan kirardim. Sonra o evden çikip baska bir “kiz ögrenciye kiralik” ev tutardim. Onu da güzelce berbat ederdim. Sonra birkaç tane daha. Ve en sonunda yavas yavas “kiz ögrenci evi temiz kullanir” düsüncesini yerle bir edip, rahatlardim. O zaman kiz ögrenciler erkek ögrencilerin halinden anlardi. Iste benim hayallerim.

*Allah hepimizi “numaradan çevreci”den korusun. Kafa sisiriyor çünkü bu numaradan çevreci. Hayatinda bir kere daga çikmamis, “Yilan vardir” diye korkup ormana gitmemis, hatta belki de köpek görünce korkudan yanindan geçemeyip genisten almis hayati boyunca, ama baliga tutan adamlar hakkinda “Baliklari ölldürüyoolarrr” falan diye saçmaliyor durduk yerde. Eminim aranizda numaradan çevreciyle karsilasanlar var. Birakin onu, dogayi uzaktan sevmeye devam etsin. “Evet baliklar ölmemeli. Hiç balik ve et yememeliyiz.” deyin. “Kuslar… Özgürlük sembolleri, kuslarimiz…” falan diye kusu gösterin, kusa bakinca topuklayin.

*Minibüste, otobüste ikili koltugun koridor tarafina oturup da cam kenarina kimsenin oturmamasini saglayan, orayi isgal eden, adeta Almanyadan gelecek ogluna ayiran teyze, ne istiyorsun insanlardan? Neden oraya oturmayalim biz, senin yanina oturdugumuzda sana ne gibi zararimiz dokunuyor ki bu kadar israrcisin? Her yolcu bindiginde arkalara, “Orada bos yer var iste be!” der gibi bakmaya üsenmiyor musun a teyze?! Su ölümlü dünyada deger mi buna? O yan tarafindaki yeri de mi yaninda öbür tarafa götüreceksin? Koskoca Sultan Süleyman bile demis ki “Ben ölünce” demis “elimin birini tabutumdan disari çikarin” demis “insanlar görsünler ki padisah Süleyman bile bu dünyadan eli bos gitmistir.” demis. Sen o koltugu öbür tarafa götürecegini mi düsünüyorsun teyze? Birak insanlar geçsin, herkes sapik degil, seni kimse rahatsiz etmeyecek, bos yere kaygilanip kendi kendini yiyip bitirme.

*”Yanabilir saltanatlar olsun yeniden yapariz.” ne anlama geliyor acaba? Saltanat nasil yaniyor, sonra nasil yeniden yapiliyor? Biri sarki sözünün yazarina saltanati somut, tahtadan çatisi falan olan bir sey gibi anlatip kandirmis olabilir. Ayni sarkida bir de “Yedik, içtik, doyduk, kalktik, hesabi birlikte verdik.” diyor. Ilginç.

*Son olarak; Facebookta bir seyler paylasip “her begeni= 1 tl, her yorum=5 tl, her paylasim 10 tl” yazanlar ve buna inananlar var aramizda. Dikkatli olalim.
Kendinize iyi bakin.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here