Lekesiz Ve Yumusacik Bir Cilde Merhaba Demek Için…

0
191

Ah bu yaz aylari… Hele bu sene nemden çektigimizi baska bir seyden çekmedik sanirim. E bir de günes tüm kavuruculugu ile eslik edince mahvediyor bizleri.

Günes sonrasi yüzümüzde olusan parça parça soyulmalar hiç birimizin hosuna gitmez. Lekeli gibi duran yüzümüze en etkili yöntemi biliyorum ve sizlerle de paylasmak istiyorum. Yapimi çok kolay olan bir cilt maskesinden söz ediyorum. Bebek gibi bir cilt için bize lazim olan ilk sey: Bebek pudrasi ve birazcik limon

Yapimi ise çok basit ve eglenceli… Ufak bir kaba ki bu çay tabagi da olabilir; biraz bebek pudrasi ve biraz limon ekliyoruz. Parmagimizla limonu  pudraya yedirene kadar  karistiriyoruz  karisimi çok yapmamaya dikkat ediniz çünkü çok azi bile bize yetecek çok sulu olursa pudra ekleyebilirsiniz.

Uygulamasi: Önceden yikadigimiz yüzümüze  maskemizi sürüyoruz ve kuruyana kadar bekliyoruz. Kuruyunca da yikayarak çikariyoruz.

Not: Lekeler  tam olarak çikmazsa bir saat sonra tekrar yapabilirsiniz. Üst üste uygulamanin hiçbir zarari yok. Fakat tabi ki abartmamak gerek, çünkü her seyin fazlasi zararli olabilir. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here