Maçahel – Dogu Karadeniz Fotograf Turu

0
152

12 Eylül Çarsamba

Trabzon Havaalaninda bulustuktan sonra dogu istikametinde yola çikiyoruz ve gelis saatinize göre yol üzerinde kahvalti molasi veriyoruz. Ardindan sahil boyu yolumuza devam ediyoruz ve Hopadan güneye dogru saparak 690m rakimli Cankurtaran Geçidinden geçerek Borçkaya iniyoruz. Artvine dogru ilerlerken yolumuz üzerinde önce Borçka Barajini, sonra 253m ile Türkiyenin en yüksek, dünyanin ise 6.yüksek baraji olan Deriner Barajini ziyaret ediyoruz.
Fotograf molalarinin ardindan ögle yemegimizi almak üzere Varyant Restorana ugruyoruz. Yemegin ardindan Savsat yolu üzerinde Berta Vadisinin üzerine kurulu olan ve önümüzdeki yillarda barajin sulari altinda kalacak olan Tarihi Berta Köprüsünü fotografliyoruz ve yolumuza devam ediyoruz, yolumuz üzerindeki manavlardan meyveler alabiliriz. Savsata girmeden önce de Savsat Kalesini görecegiz. Ardindan konaklamamizi yapmak üzere Yavuzköyden geçerek Kocabeyköye iniyoruz ve bungalovlarimiza yerlesiyoruz.

Sabah kahvaltisi: Sürmene Serender Restoranda veya Derepazari Zümrüd-ü Ankada kahvalti (Ekstra)
Ögle yemegi: Artvin Varyant Restoran – Murat bey (Ekstra)
Konaklama: Kocabeyköy – Laset Bungalov 

13 Eylül Persembe
Kahvaltinin ardindan Kocabeyköyden hareketle, Türkiyenin doga harikalarindan biri olan Savsat Karagölü ziyaret ediyoruz. Dileyenler göl içerisinde kayikla kürek çekebilirler. Burada göl etrafinda yaklasik 1 saat sürecek olan bir yürüyüsün ardindan tekrar yola çikiyoruz ve Cevizli köyüne dogru hareket ediyoruz. Burada Bagratlilardan kalma, su anda harabe halinde olan Tibet Kilisesini ziyaret ediyoruz ve bahçesinde piknik seklinde ögle yemegimizi aliyoruz. Ardindan da yola çikarak önce Artvine oradan Borçkaya oradan da Unesco tarafindan dünyanin sayili biyosfer rezerv alanlarindan biri ilan edilen Maçahele gidiyoruz. Genelde sisli olan yol, eger sansimiz varsa manzarali bir seyir sunacak bizlere. Maçaheldeki 6 köyden biri olan Efeler köyüne gidiyoruz ve burada manzaraya nazir pansiyonumuza yerlesiyoruz.

Ögle yemegi: Tibet kilisesi yaninda piknik
Konaklama: Dedaena Pansiyon

14 Eylül Cuma
Kahvaltinin ardindan aracimizla yola çikarak ilk olarak Kayalar Köyünü ziyaret ediyoruz ve bütün vadiye tepeden bakiyoruz. Daha sonra yürüyerek Efeler Köyüne kadar iniyoruz. Aracimiz bizi pesimizden takip edecek. Yorulan olursa araca binebilir. Camili merkeze dogru ilerlerken yolumuz üzerinde Tamara Köprusünü fotograflamak için duruyoruz. Ardindan Camili Camisini görüp ögle yemegimizi almak üzere Tema Konukevine gidiyoruz. Yemekten sonra aricilik ve bal hakkinda en dogru ve en detayli bilgiyi almak üzere Tema Konukevinin arka bahçesine iniyoruz. Burada tekniker arkadasimiz tarafindan detayli bilgi aldiktan sonra Efeler deresinde yüzme molasi veriyoruz. Sortlarinizi ve havlularinizi yaniniza almayi unutmayin. Ardindan pansiyonumuza dogru dönüse geçiyoruz.

Ögle yemegi: Tema Konukevi
Konaklama: Dedaena Pansiyon

15 Eylül Cumartesi
Bugünkü programimiz tam bir doga yürüyüsü olacak. Aracimizla yaklasik yarim saat yol kat ettikten sonra Anit ormanlari arasinda yaklasik 2,5 – 3 saat yürüyerek ve fotograflar çekerek yaklasik 1700m rakimli Gorgit Yaylasina ulasiyoruz. Ögle yemegimiz burada kumanya seklinde olacak. Ardindan yaklasik 15 dakika daha yürüyerek Gorgit selalesini görüp fotografliyoruz. Yaylada küçük çevre gezileri yaparak dinlendikten sonra dönüse geçiyoruz. Aracimizla bulustuktan sonra pansiyonumuza dönüyoruz.

Ögle yemegi: Kumanya
Konaklama: Dedaena Pansiyon

16 Eylül Pazar
Programimiz bugün son buluyor ancak dolu dolu geçiriyoruz turumuzu bugün de. Sabah kahvaltinin ardindan valizlerimizi aracimiza yerlestirmeyi unutmuyoruz. Sonra Maral köyünden geçerek 63 metre yükseklikten tek kirimda dökülen Maral selalesine gidiyoruz. Belli bir yere kadar aracimizla gittikten sonra yaklasik yarim saat yürüyerek ulasiyoruz selaleye. Burada dileyenlerle selalenin altina giriyoruz. Müthis bir serinlik olacak. Selale ziyaretimizin ardindan Maral Köyünün Iremit mahallesinde bulunan tarihi Iremit Camiini ziyaret ediyoruz ve ardindan ögle yemegimizi almak üzere Sevda ablanin evine gidiyoruz. Yöresel lezzetlerden olusan yemegimizi aldiktan sonra Borçkaya dogru hareket ediyoruz ve yolumuz üzerinde bulunan bir diger karagöl olan Borçka Karagölleri ziyaret ediyoruz. Buradaki fotograf ve gezi molamizin ardindan artik sahile dönüyoruz. Hopadan bati istikametinde yolumuza devam ederken Arhavi ilçesinden içeri kivrilarak 85 metre yükseklikten 2 kivrimda dökülen meshur Mençuna Selalesini ziyaret ediyoruz. Selale ziyareti için aracimizdan indikten sonra yaklasik yarim saat yürümemiz gerekiyor. Yine dileyenler selalenin altindaki göle girebilirler. Ardindan dönüse geçiyoruz. Aracimizin durdugu yerdeki tesiste dilerseniz birseyler atistirabilirsiniz. Mesela Laz böregi.

Ve turumuzun sonuna geldik. Sizleri Trabzon havaalanindan ugurluyoruz. Bir dahaki turumuzda tekrar bulusmak dilegiyle.

Ögle yemegi: Maral – Iremit Mahallesi
En geç 22:00da Trabzon havaalanina varis

FIYATA DÂHIL OLANLAR:

·         14 kisilik Ford Transit ile transfer ve ulasim

·         4 Gece Otellerde (Laset Bungalov – Dedaena Pansiyon)Yarim  Pansiyon

·         4 adet ögle yemegi (Varyant Restoran – Maral – Piknik)

·         Profesyonel Rehberlik Hizmeti,

·         1618 Sayili Tursab Zorunlu Seyahat Acentesi Sigortasi

FIYATA DÂHIL OLMAYANLAR:

·         Ilk gün kahvalti ve öglen yemegi + son gün aksam yemegi

·         Ören yeri, park, müze girisleri

·         Ulasim (uçak bileti) –> Isterseniz uçak biletinizi bizden alabilirsiniz. (www.alkistur.com)

·         Tüm yemeklerde alinan içecekler

AYRINTILAR

1. Fiyatlar kisi basi fiyatlardir.

2. Tek kisi konaklama farki 360 TL’dir.

3. Turumuzun kontenjani 14 kisidir.

4. Turumuz Sun Express Hava Yollari’nin 12 Eylül en erken XQ 8468 05:55 – 16 Eylül en geç XQ 8661 23:05 uçusuna göre düzenlenmistir. Dolayisi ile programimiz tam olarak dolu dolu 4 gece 5 gün sürecektir.

5. Konaklama için seçilen Laset Bungalov – Dedaena Pansiyon yörenin en iyi tesislerindendir.

6. Karadeniz yöresinin havasi malum… Yagmurluk, kazak, polar, bere gibi kiyafetlerinizi ve kullanmak durumunda oldugunuz ilaçlarinizi almayi unutmayiniz.

Hesap numarasi:

GARANTI BANKASI / AHMEDIYE SB.
ALKIS TURIZM INS.GIDA TEKS.SAN.VE TIC.LTD.STI.
SUBE KODU: 740
HESAP NO: 6298882
TR72 0006 2000 7400 0006 2988 82
Detayli bilgi ve kayit için:
ALKIS TURIZM
www.alkistur.com
Serkan Aygören
0 506 252 93 14
Serkan@alkistur.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here