Mario

8
551

Basladigimda zemin kahverengiydi.. Tam da önümde yesil bir boru vardi. “A” ya basip onun ardina atlamam gerektigini anlayip da bunu yaptigimda ardindaki kaplumbaga çarpti bana. Zeminden asagi saçma bir melodiyle düstüm. Tekrar geldim basa çok canim vardi vardi o zamanlar *3 yazardi. Yavas yavas azalsa da. Neyse artik kaplumbagalarin zararli oldugunu anlamistim ama hala ayagimin altinin çok kuvvetli oldugunu bilmiyordum. Yanlisliklada olsa üstüne bastim kaplumbaganin. “bidik” sesiyle oda asagi düstü zeminden.

Mutluydum artik bir silahim vardi; ayaklarim. Ama daha yeni baslamisti her sey. Her
yanlislikla zipladigimda yeni seyler ögreniyordum. Zipladim mantar düstü kafama büyüdüm ki bu da nerdeyse bir can daha demekti. Zipladim taslara kafa attim altinlar yagdi üzerime. Zipladim yine mantar düstü, kiçimdan ates toplari fiskirdi. Zipladim hizlandim. Çok garip ilerlese de her sey umutluydum. Sona geldim merdiven tirmandim çok yükseklere. Karsimdaki gönderin en tepesine ziplamam gerektigini bilmiyordum, ögrendim. Kapidan içeri girdim. “bicik bicik” sesleri geldi. Sonra 1-2 yazdi ki anladim bu daha baslangiçti.Yerin altina indim Iki gözlü ve küçük ama tehlikeli ama ayni zamanda rengi de mavi yaratiklardan kaçtim. Borulara girip çikip gizli geçitler aradim daha fazla altin için ugrastim. 100 altin bir can demekti çünkü. Sonralari sürekli zipladigim kaçabilmek için  uçan kaplumbagalardan, uçan baliklardan, daha sert kabuklu kaplumbagalardan ve füze atan telefonlarin füzelerinden, Alev toplarindan kaçmaya çabaladim.

Asagilara düstüm, kiçimi balik isirdi, kaplumbagaya çarptim ama yilmadim. Her iki yada üç bölümün sonundaki kalelerde aradim onu. Ama her seferinde o ejderhanin ates saçan kiçinin altindan geçip, o köprüyü yok edip ejderhayi asagi düsürmek adina verdigim emek bosa çikti, hep bir baskasi vardi. Hizmetkarlari… Mahvoluyordum, ahh ona ulasamamak… Zaten çilgin birer fanteziydi tüm bunlar. Yildim prensesi asla ama asla kurtaramadim. Sonra bir gün bir baktim adamin biri youtube 15 dakikada prensesi nasil kurtardigini kaydetip koymus. Yikildim. Bense gündüzlerimi gecelerimi verip eli bos dönen bir salaktim.

Bu sefer öyle olmasin istiyorum. Direk sonuca gidiyorum. Ejderhalar yada kaplumbagalarla ugrasmadan benimle evlenir misin?

8 YORUMLAR

  1. gayet sik bir, gayet nüktedan, gayet keyifkli bir yaziydi. Facebook durumuma da eklemistim. Görenler, okuyanlar da pek begenmisler.

    Bilginize sevgili Mara Salvatrucha…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here