Masaru Emoto- Suyun Gizli Mesaji

15
527
Donmus su kristallerinin fotograflari, insanliga bilgeligin kapilarini açabilir mi?
Yaklasik 15 yil önce sudaki dalgalanma ve degisimlerin ölçümüyle ilgili bir arastirmanin sonucu o mucizevi sivinin, kendisini pek çok farkli biçimlere sokarak insanliga çesitli mesajlar verdigini gözlemleyen Dr. Masarunun söylemiyle :

 

“Hayretle fark ettim ki, buz kristali fotograflari insanliga büyük bir bilgeligin kapilarini açiyordu. Musluk suyunun aksine, dogal kaynak sulari olaganüstü güzellikte kristaller olusturuyordu; hele ki hos bir müzik çalindigi sirada fotograflanmaya görsünler. Daha da büyüleyici olani, “iyilik” ya da “kötülük” ile iliskili sözcükler karsisinda suyun bu kelimelere birbirinden tamamen farkli biçimde buz kristalleriyle tepki vermesiydi. Fotograflarini çektigim buz kristalleri bize, hayatimizi nasil sürdürmemiz gerektigi konusunda önemli bir ders veriyordu.”

 

Kitap bes bölümden olusuyor:

 

“Evrenin yapi tasi”

“Farkli bir dünyaya açilan kapi”

“Suur her seyi yaratir”

“Dünya bir lahzada degisir” ve

“Dünyayi saran gülümseme”

 

Durun hemen gözünüz korkmasin:) sadece 147 sayfa. Her sayfada ilginç güzellikler var. Bazi kelimeler karsisinda olusan buz kristallerinin sekilleri ise görülmeye deger inanin. Inanmasi güç lakin uluslararasi üne sahip Japon arastirmaci Dr. Masaru ve ekibi 15-16 sene arastirma yapmis ve ortaya çikan sonuç gerçekten muhtesem. Insana yasam yolunda davranislari adina epey yol gösterici.

 

Hem yasadigimiz evren hem de canlilarin büyük ölçüde sudan olusmasi sebebiyle, suyun verdigi mesaji dikkate almak ve çesitli sözcükler karsisinda degisen o muhtesem buz kristallerinin fotograflarini hepimizin görmesi  gerekir diye düsünüyorum.

 

Dünyayi degistirebilecek tek gücün “sevgi” oldugunu bu kitabi okuyup inceledikten sonra bir kez daha fark edecegiz…

 

Saygi ve sevgimle…

 

Ayse ÖZEN
 

15 YORUMLAR

 1. Kitabin içindeki buz kristallerinin "kötülük" ve "iyilik" sözcükleri karsisinda girdikleri sekli görebilseydiniz, suya bile bu denli etkili olan bu iki olgunun, 4/3 su olan dünya ve insanin üzerindeki etkisini tahmin bile edemezdiniz:)

 2. ne güsel yapmisin, iyi ki 2008de almisin, iyi ki okumusun, iyi ki Renklidergici olmusun, iyi ki buraya yazmisin, iyi ki okumusum, iyi ki 2008de aldigini yazmisin, iyi ki ben de bu yorumu eklemisim, iyi ki…

 3. yüce Allah her seyi sudan yarattigini bu kurandan haber veriyor zaten.

  ve gene her kitaptan önce bu kurani anlamak için okuyunuz diyor biz insanlara.

  ve bu kurani ezbere biliniz diyor. ve pesi pesine üç kere söylüyor. ezberleyin ezberleyin ezberleyin diyor. iste kuranin önemi ortadadir.

  yani bence bu ezberlemek halimiz, en az meslegimiz kadar ezberli olmali derim.

  su japon alim (masaru Emoto) bu su konusu kadar bu mucuze kuranida arastirsaydi belki onun sözünü bu insanlar dinlerdi. çünkü biz böyleyiz hep yabanci hayraniyiz her nedense birazda biz yapalimda onlar bize hayran olsunlar buda bir kardir derim

 4. heheee Rahmi amcacim, olaya hiç yerli, yabanci olarak bakmamakla birlikte, D.R Masaru Beyin haricinde bu ise gönül veren kimseye rastlamadimki… adam isi gücü birakip 15 yildir ekip kurmus ve sirf su kristallerini incelemis insanligin duygularina katki saglamak için ve görsellestirmiste üstelik fotografla, bunlari bizimde görmemizi, daha rahat anlamamizi saglamis… eee tesekkür ederiz tabikii…

  emege saygi ve sevgi efendim:))

  zaten kuran evrensel bir kitap, incelemistir belkide bilemeyiz ki degil mi ama??

 5. Rahmi amca biz yabanci hayrani kalacagiz çünkü yabancilar sürekli arastirarak biseler yapiyolar ama bak senin demene göre bizim kitabimizda var oldugu halde okuyup yapamiyoruz.

 6. sayin hocam önce selam ederim

  D. R. Masaru beyin emeklerine elbetki saygi duyarim ve ona çok tesekkürde ederim,

  Allah için çalisanlara böyle ilmi seyleri arastiranlara Allah bile onlarin çalismalarini tesekkürle karsilarim diyor ben buna baska bir açidanda baktim bizim kiler çalismiyorlarda hep onlar çalisiyorlar ona özendim.

  onun için bu kurana da bu su çalismasi kadar önem verilseydi daha büyük bilgilere sahip olurduk demek istedim, çünkü bizim alimler killa bas örtüsüye ugrasiyorlar ve bu yüzden devlet yikip yeni devlet kuruyorlar.

  el oglu neleri arastiriyor kuran evrenseldir eger bu alim kisi imani kamilse onun bu çalismasi onu cennete tasirda bizim imamlarin çalismalari onlar için böyle bir tasiyici vasita olmayacagini demek istedim.

  ben doktorum demekle doktor olunmaz onu tahsil etmekle olunur onun için bos kafayla ben müslümanin demek bu ise yetmiyor bunu demek istedim.

  sevmenin insana olan tesirinide görmüs olduk insanin yapisinda bol su var ve sevginin suya olan etkisinde gördük onun için sevelim birbirimizi ölçü ortada.

  bizimkilerden hiç ümmitli degilim eger bu kurana onlarda egilirlerse belki bunu onlardan ögreniriz çünkü Allah çalisana veriyor bak ona neler vermis bu bizim aklimizdan bile geçmiyor onu demek istedim. r.ç.

 7. Rahmi amcacim, tüm yazdiklarina katiliyorum özellikle sevgi konusunda yaptigin yoruma bayildim:) "sevelim birbirimizi ölçü ortada"

  ve Murat seni yeniden görmek degerlii yorumlarini okumak ne güzell:) ikinizede tesekkür ederim, biisürüü kar kristalli bir Istanbul sabahindan:))

 8. bu su konusunu biraz daha açmaya ve islama vede insanada bu açidan bakmaya çalisacagim

  biz bu arastirici bilgine elbetki tesekkürler ediyoruz ve ona Allahta ayrica tesekkür ettigini söylüyor böyle insanlarda ve acaba bu arastirici bilginde ona bu akili bu imkanlari bu ilmi bilgileri ve bu hayati ve sagligi ona nasip ettigi için bu alim kiside bunun farkindami bu bilgiye sahip mi acaba bu kadar sayisiz nimetlerini bu insanligin ve onun önüne seren Allaha o kislerde acaba Allaha bir tesekkür ediyorlarmi yoksa nankörlerdenmi iste bu insanligin bir sorunuda budur.

  bu hayatin bütünü zaten kimyasal bir olusumdur insanin yapisida bir kimyasal olaydir ve insanin yapisinda bol su vardir bu kisi bu suya hos bir müzik ile etkileyerek onu kontrolu altina almis ve bu bulusunuda dünyaya duyurmus bizde ondan istifade ettik ve ona ayrica tesekkür ediyoruz.

  biz insanlari söylede etkimiz altina alabiliriz bize birisi güzel bir kelime söylese güleriz oynariz egleniriz, biride aci bir kelime söylerse onada üzülürüz ve aglariz biride bize öyle olumsuz seyler söyler ki belkide intihar ederiz biride öyle türlü seyler yaparki onuda vurup öldürürüz iste bütün bunlar insanin kimya yapisinin önemini gösteriyor.

  iste bu bilgin insan müzik ile bunu kesfetmistir insanin daha o kadar çok arastirilacak yönleri ve seyleri varki ve her çalismasi onundur, yanliz bunu ben yaptim ben ettim hersey benim bilgimden oldu deyipte sakin ola ki o insanlar Allahi unutursa Allahi akillarina bile getirmezlerse iste onlara kasas suresinin 78. ayeti uygulanir ve onlari bütün yaptiklari bosa gider diyor yüce Allah bilmem bu konuda bir seyler anlatabildimmi meselenin bir tarafida budur derim.

  ben birzamanlar çirakken benim bir ermeni ustam vardi laf dinlemeyenler için ona söylüyorum söylüyorum ama o hiç tinmiyor derdi.iste Allah bizlere ve bu arastirici alim kisiler acaba hiç tinliyorlarmi derim, hiçte zannetmiyorum tinladiklarini eger biraz tinlasalardi mesela beni hiç degil ama ona bütün dünyalilar duyarlardi çünkü önü açik bu insanlarin iste buna da sükür etmek gerekiyor derim. r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here