Masum Günahlar

3
372
Ta ki seslerin hosgörü adina büyük harflerle halkahalka yayilacagi son ana denk.  Sevgi fisiltilarinin yürek marslarina bestelenip bir agizdan söylenecegi güne denk.  Zamani durduranlar disinda olan herkes için bu yazi..
 

Bir geminin güvertesinden veda edebilecek misin bir koca sehre. Yardim dilenmeksizin bas edebilirmisin zihninle. Soru sormak serbestse de  cevabi olmadigi anda telkin ettigi söylenemez. Ben simdi sana nasil anlatacagim zihnimin karmasikligini, askin bilinmezligine yonttugumu.  Kaç bahar gezdim hissettigim güz, yasananlarin kar’ina hesaplar türeten deli bozgun bir düs. Uykusunda bir kasim sabahi. Nasil dereyim güllerimin yagarken dikenleri, ah açilirken düslerimin yelkenleri, savururken kuru bir esinti nasil dinletecegim asi saçlarina rüzgarla basedemeyecegini.
 Yinede bilirsin ki öldürmez bu dert, süründürür yavastan alir zamani, yeni gelinin edasi gibi, çeyizinin sararan dantelleri gibi, bir oya kenari geçer gibi her ilmiginde hayaller dügümlenir. En kibar veda cümlelerini ararken ruhum nasil yüzlesecegim geçip karsina. Kirmadan, kirilmadan çikabilecekmiyim bu isin içinden.
 
“sürdüm genç yasimi, pili biten saat kadar anlamsiz bir vakitteyim,
 Unutulmus bir an kahramani, bir geminin güvertesindeyim,
 Çare olmasada inandim sonsuz kere, yüregim zevk ediyor duramam,
Yorgun  tenimden dökülen tuzlu yaslarla sevisirken bir beyaz çarsaf.
 Çölün ortasinda kaybolmadim mecnun gibi, yanmadim kerem gibi,
 Kah yasiyor, kah yakiyor, bir derin kuyu atesle harlanmis bak görünüyor dibi,
 biliyorum yanacagim, bir koca yunus olmak isterken engin denizlerde,
 bir firavun gibi kor olacagim günahkar ateslerde.
 
Levent’den
  

3 YORUMLAR

  1. neden bu sizi?? neden günahkar sayilasin..? dostcum haksizlik ediyorsun kendine.

    sana hep yaz derdim ya..artik yazma istiyorum.hatirlarsan sen demistin yazmak benim için dövüsmek gibi, hincimi aliyorum diye.. ihtiyacin olmasin buna.o güzel yüreginin ihtiyaci olmasin yazmaya.yastigin yaslarla islanmasin geceleri. her ne kadar gülsen de bir yanin hep buruk sanki.. yaniliyorsun de bana.. sen yaniliyorsun ben iyiyim de..

  2. yoo hayir bunu demek istemedim 🙂 elbet kararik olur, mutsuzken yaziyorsun madem bu kaçinilmaz.. ben isterim ki yazmana gerek olmasin, mutsuz olma.. bosver beni ya sen, devam et :))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here