Mehmet Ali Agca’ya Bes Soru

10
427

Kimsenin soramadigi sorulari sorduk, Mehmet Ali AGCA içtenlikle cevapladi:

Ben Mehmet Ali AGCA’nin yerinde olsaydim…

Soru 1: Hapisten çiktiktan sonra 5 yildizli otelde kaldiniz lüks sayilacak bir yasam sürüyorsunuz bu derenin suyu nereden geliyor?

Cevap: Biliyorsunuz ki 31 yil hapiste kaldim, düsünmek ve para kazanmak için çok zamanim oldu. Içerde bol bol boncuk yaptim, maket yapmayi ögrendim. Tüm yaptiklarimi satarak küçük çapli bir servet yaptim. Satislar devam etmekte çalismalarimi avukatlarimdan alabilirsiniz. Burada bir özelestiride yapmak zorundayim evet boncuklar güzel oldu ama maketlerim biraz dandik oldu galiba… Son uyarim halkima yaptigim çalismalarin korsanini çikartmislar aman dikkat diyorum benim yaptigim boncuklarin üstünde markam olan “Maa” yazar buna önemle dikkat etmelerini rica ediyorum.

Soru 2: Ankara’dan Istanbul’a giderken araba degistirdiniz ve araba degistirirken korumaniz elini beline götürerek silahla bizi korkutup kaçirmaya çalisti bu davranisi dogru buluyor musunuz?

Cevap: Ey gidi zaman ne çabuk geçmis ben hapse girerken onlar donunu toplayamiyorlardi simdi… Neyse konumuza dönerim kesinlikle yanlis anlasilma var, eli beline giden benim çocukluk arkadasimdir o gün evden aceleyle çikmis kemerini evde unutmus. O hareketli zamanda da pantolonu düsüp kötü bir görüntü vermemek için donunu tutuyordu. Tamamen yanlis anlasilma burada halkimiz düsünürmüs kötü bir görüntü verilmemeye çalisilmistir.

Soru 3: Mesih oldugunuzu iddia ediyorsunuz ama askerlikten “antisosyal kisilik bozuklugu” oldugunuz için çürük raporu aldiniz, peki hiç antisosyal Mesih olur mu?

Cevap: Bizim Vatikan dolaylarinda bir söz vardir “Is baska arkadaslik baska diye” Abdi IPEKÇI iyi bir insan, ben iyiyim, siz iyisiniz, onlar iyiler, hepimiz iyiyiz…

Soru 4: Bu sözleriniz ve sorudan kaçisiniz bize Mustafa TOPALOGLU’nu hatirlatti…

Cevap: Mustafa TOPALOGLU iyi bir sanatçi onunda benim gibi degisik baglantilari var bana ilk onun biat etmesini bekliyorum. Hello Obama sarkisiyla yanimiza aldigimiz Amerikan Baskani, Mustafa TOPALOGLU ve ben çok isler yapacagiz hem bu dünyada hem uzayda.

Soru 5: Son zamanlarda adiniz degisik yarismalar ile aniliyor bu konudaki düsünceleriniz…

Cevap: Benim küçüklügümden beri dansa karsi özel bir ilgim vardir, geç olsa da bu yetenegim kesfedilmesi sevindirici. Birikimimi artik ortaya çikarmak istiyorum Tanyeli’ye kareografiler düzenlemek, yeni yetenekler kesfetmek ve her dansin altina “Maa” markasini yazmak istiyorum.
 

Alintidir…

10 YORUMLAR

 1. Anladik iyisin,

  ama neye yariyor iyiligin.

  Seni kimse satin alamaz,

  eve düsen yildirim da

  satin alinmaz

  anladik dedigin dedik,

  ama dedigin ne?

  dogrusun, söylersin düsündügünü,

  ama düsündügün ne?

  yüreklisin,

  kime karsi?

  akillisin,

  yarari kime?

  gözetmezsin kendi çikarini,

  peki gözettigin kimin ki?

  dostluguna diyecek yok ya,

  dostlarin kimler?

  simdi bizi iyi dinle;

  düsmanimizsin sen bizim

  dikecegiz seni bir duvarin dibine

  ama madem bir sürü iyi yönün var

  dikecegiz seni iyi bir duvarin dibine

  iyi tüfeklerden çikan

  iyi kursunlarla vuracagiz seni

  sonra da gömecegiz

  iyi bir kürekle

  iyi bir topraga.

  Bertolt Brecht

 2. haksiz yere bir insan öldürmenin cezasi ebedi cehennemdir. bu Allahin kanunudur onun kanunu insanlarinkine hiç benzemez derim. r.ç.

  sizde tesekkürler "deli sey" çok iyi örnek vermissin sag ol.

 3. antisosyal mesih..bu çok güzeldi..

  yazi için tesekkürler

  ve delisey hani derler ya cuk diye oturmus

  isten ondan olmus sana da tesekkürler..

 4. içimdeki ses emek verip bir sey koymussun ortaya ama basinin yaptigi yanlisin aynisini yapmissin.

  yazinin basligi bile tüylerimi ürpertmeye yetti. bu pislik bir idealleri ugruna yasam söndürmedi bu pislik adi, ucuz bir MASA.

  keske bir ideali olup o ideali ugruna bir sey yapmis olsaydi o zaman onu bir parça anlamaya çalisirdim.

  savasta dahi bilgiyi elde ettikten sonra muhbiri vururlar. bu pislik, bu diski hala insanlarin zamanini, emegini o pislikleri ile almaya devam ediyor.

  utanmadan hapiste boncuk yapmisda, satmista servet yapmis. bak, bak, bak peki neden uzuuunnn yillar yatipta isledigi boncuklari satarak servet yapan baska mahkum yok disari çiktiklarinda, sudan çikmis baliga dönüyorlar.

  Yapmayin akli selim insanlar yapmayin yahu beyni çalisiyor gözü ile baktigimiz sizler bari yapmayin MASA, nin masaligini yapmayinnn…

 5. Iyra7; yazilari okuyup yorumlaman çok güzel öncelikle çok tesekkür ederim. Ben bu yazida mizahi yaklastim ne bu sorular var ne cevaplar… Boncuk filan yaptigida yok güldürmek hos vakit geçirmek amaçli yazdigim bir yazi içine hiçbirsey saklamadim ve hiçbiri gerçek degil Masanin masaligini yapmayin çok agir olmus arkadasim yaziyi bir daha oku… Bende senin gibi sevmiyorum Mehmet Ali AGCAyi bir daha birdaha oku anlayacaksin, hosçakal.

 6. içimdeki ses gazete haberleri, televizyon, basin kusura bakma bu gibi adamlarin ismini hiç bir sekilde telaffuz etmemek gerekki unutulup silinsinler.

  tahmini söylüyorum yanlisim varsada özrümü kabul et. yasin genç bir arkadassin sizler o dönemleri yasamadiniz dilerim yasamazsinizda. bu pisliklerin sebep olduklari kaosu inanin algilamaniz zor.

  onlarin yüzünden sirf ideolojileri yüzünden bir çok insan zan altinda kaldi aileleri dahil.

  bir susurluk ve yesil olayi dahi halkin görmedigi asla basina yansimayan ne günahsizlar merdiven altinda iskence gördüler.

  neyse dilerim sizler bunlari birakin yasamayi duymak zorunda dahi kalmazsiniz.

  o yüzden bazi konularin esprisi bile dramlari hatirlatir insana. ve bazi konularda kusura bakma espri yapilmaz.

 7. evet 29 yasindayim kendi açinizdan hakli olabilirsiniz yasamadim gerçekten ve size ne çagristirdigini anlayamam ama bende kendi penceremden baktim…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here