Merhaba…

4
692

Daha kaç kere gönül kapilarim tekmelenecek?

Daha kaç kere her açtigimda kimse olmayacak o kapinin arkasinda?

Hep böyle olacak sanirdim hep kirkayak acilar birakacaklar ömrüme hep ruhumu sallayan imkânsizliklara terk edecekler sanirdim.

Sen çiktin sonra anlamsiz gereksiz bir merhabayla umutlar doldu yildizsiz gecelerime göz kapaklarimin arkasina sakladigim bir damla yas vardi kayboldu bir merhabayla, vay be vay be ne kadar muhtaçmisim bir merhabana ne kadar susamisim naber diye sormana ki iyiyim bile diyemedim. Çünkü korkuyordum öyle tarifsiz sevdim ki seni öyle yersiz anlamsiz öyle gençligimin olanca hirsiyla sevdim ki seni yanlis bir cümle kurar kirarim seni diye merhabana bile cevap verirken yüzlerce kez düsündüm. Korkuyorum simdi gidecegini biliyorum ama yinede korkuyorum gitmenden degil giderken beni götürmenden korkuyorum yüzümdeki tebessümü alnimdaki teri gözlerimdeki solmus umut isini kirikta olsa hayallerim var giderken onlari da götürmenden korkuyorum.

Evet, biliyorum gideceksin arkani donup koca bir valiz misali kalbinin belki de hiç seni irgalamayan bir yerine koyup benli anlari gideceksin.Imkânsiza gideceksin gitmenden degil gittigin yerde üzülmenden korkuyorum, ne sevmisim seni be her yürüdügün caddeyi yolu sokagi ezberlemisim. Sen her karsima çiktiginda ben beni kaybetmisim günlerce provalar yapmisim aynanin karsisinda bana sen bana merhaba diyeceksin naber diye soracaksin ben iyim ya sen diyecegim. Ve bir gün dedin merhaba dedin bana gülümseyerek gözlerinde baksa birinin izleri vardi merhaba dedin içimdeki alev yükseldi naber dedin onca provaya ragmen iyiyim diyemedim. Çünkü degildim.

Nasil olabilirdim? Sen bana merhaba dedin gençligim hazir degildi. Bu merhabaya ruhum oynamisti yerinden içimden bir seyler kopmustu sen bana merhaba dedin. Gidecegini bilsem de benim hiç olmayacagini bilsem de sen bana yine merhaba de seneler geçse de saclarimiza aklar düsse de sen gene beni gördügünde bir merhaba de ya da deme ömrüm ikinci bir merhabayi kaldirmaz. Git öyle bir sey demeden uzatmadan git ben aliskinim karanliklara zaten hiç aydinligim olmadi ki bir merhaba kadar tutundum hayata bir merhaba kadar sevdim seni merhabayi zor kaldirdi yüregim elvedayi kaldiramaz o yüzden vedalasmadan birden sebepsiz git ya da kal bir merhabalik fazlasini tasiyamam fazla degil bir merhabalik…

4 YORUMLAR

  1. "Sen çiktin sonra anlamsiz gereksiz bir merhabayla umutlar doldu yildizsiz gecelerime göz kapaklarimin arkasina sakladigim bir damla yas vardi kayboldu bir merhabayla, vay be vay be ne kadar muhtaçmisim bir merhabana ne kadar susamisim naber diye sormana ki iyiyim bile diyemedim."

    "Evet, biliyorum gideceksin arkani donup koca bir valiz misali kalbinin belki de hiç seni irgalamayan bir yerine koyup benli anlari gideceksin."

    ne garip degil mi? neden gidecegini bile bile o merhaba ya karsilik verir insan? neden yikimini hazirlar bile bile??? ne zor atar üstünden yasanmisliklari degil mi? ama bunu bile bile yeniden tövbeler bozar yeniden merhaba der hayata…

    begenerek ve düsünerek okudum=)

  2. … ya da kal bir 'merhabalik' fazlasini tasiyamam,fazla degil bir 'merhabalik'… Evet haklisin bir 'merhaba' ile baslar hersey.. güzel,etkileyiciydi,tebrikler 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here