Modern Futbol Endüstriyel Spor ve Fenerbahçenin Vaziyeti

1
187

Ilk olarak Modern Futbol Endüstriyel Spor ismini duyunca hepinizin aklina yenilik, batilasma,  ilerleme, gelisme, modernlesme gibi duygular geliyor sanirim. Ve Modern Futbol… Endüstriyel Sporun dünyada en büyük temsilcileri Real Madrid ve Chelsea’dir. Ülkemizde ise Aziz Yildirimin basini çektigi Fenerbahçe Spor Kulübü’dür.

Ben bir Fenerbahçe taraftariyim ve Genç Fenerbahçeliler Taraftar grubundanim. Bu Modern Futbol denilen icat hayatimiza girdiginden beri maalesef ki oradan sanildigi gibi güzel bir sey degil aslinda. Öncelikle hayatimiza girdi ve ilk olarak tesislesme basladi. Her yerde tesisler açildi, güzel alt yapidir dedik, bir sey demedik. Sonra amatör branslara destek verildi. çok güzel dedik. Ama aylar geçti, günler geçti ve maalesef bu Modern Futbol Endüstriyel Spor denilen icat Fenerbahçe tribünlerine girdi. Gelmesiyle ilk olarak Fenerbahçe stadini taraftarlar yerine seyirciler almaya basladi.
Ikinci olarak Fenerbahçe taraftari, Aziz Yildirim gözünde müsteri olarak; yani bir $ olarak görülmeye baslandi. Bu olaylar olduktan sonra dogal olarak bir çok sey degisti. Tribün bölündü; bir yanda seyirciler, Modern Futbolu destekleyenler, diger yanda 90 dakika yense de yenilse de takimini desteklemek isteyen taraftarlar…

Aziz Yildirim, kendi getirdigi bu icadi Fenerbahçe tribünlerine sokmaya kararli oldugunu kesin kes söyledi. 

Ilk olarak Genç Fenerbahçeliler Grubu ardindan da KFY (Kill for you-Kalbinde Fenerbahçe’yi Yasatanlar) grubu tribünlerden uzaklastirilmak istendi. Türlü türlü çirkin iftiralar, karalama kampanyalari basladi. Ama neyin nesi ise hiç bir kampanya yerini bulmadi. Tam aksine bu olaylar taraftarlari bir birine daha da çok yakinlastirdi…

Fenerbahçe tribünlerinde su an için dikkat ederseniz:
Pankart sokmak yasaklandi! Ayaga kalkmak yasaklandi! (kalkanlarin kombineleri varsa iptal ediliyor biletliler disari atiliyor + 1500-3000 YTL arasi ceza veriliyor) Konfeti, mesale yasaklandi! Davul yasaklandi!

Bilmiyorum içinizde tribün ruhunu bilen var midir? Ama bilenler varsa; pankartsiz tribün, davulsuz ritim, tezahüratsiz maç olmayacagini adi gibi bilir.

Bu anlattiklarimdan sonra hala Modern Futbol ve Endüstriyel Sporu desteklemek isteyenler varsa önümüzde süper bir örnek var:

Bir on yil önceki Ingiliz tribünlerine bakin! Bizim simdi ki halimiz gibiydiler!

Bir de bu seneki Ingiliz tribünlerine bakin! Hepsi ellerinde bira, çekirdek oturmus maç izliyor.

Her sey ortada. Baska diyecek bir sey bulamiyorum. Isteyen destek verir, isteyen taraftar olur. (Taraftar taraf olandir)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here