Monoton Ton Ton Garganel Ton :)

5
91
   Günaydin..Saat 8:20 uyanali yarim saat falan oluyor.Canim o kadar çok sikiliyor ki su günlerde hep ayni monotonlukla geçen hayatima bir yön vermem gerekiyor .. Pazartesi staj,Sali staj,dershane..Çarsamba staj,dershane .. Persembe, cuma okul ..Cumartesi,pazar dershane..
   Okurken bile sikici geliyor her gün ayni olur mu ya bir insanin her günü ayni düzende geçer mi bu nasil bir düzen..Sinavi atlattik derken bir sinav daha var önümde hatta 2 sinav Lys 3 ve Lys 4. Sözelci olmak yerin sayisalci olmayi çok isterdim.Fakat sartlar hiçbir zaman el vermedi.Ben ve matematik,geometri hiç anlasamadik..Lise 1de iken iyiydi ondan sonra da görmedim zaten..Birde Lise son dershanede gördük oda verimli olmuyor seneler sonra birden görünce.Neyse ki surada 3 ay falan kaldi yada 2 buçuk ay .. Biliyorum ondan sonra tatil gelecek sikilicam evde kös kös oturmaktan ama bunu yapmak için bile yaz tatilini bekliyorum ondan sonra üniversite hayatim olacak belkide yani insaallah. Oraya da gitmek istemeyecegim çok huysuzum bu konuda..Birde umursamazim sanirim bundan kaynaklaniyo..Monotonluk sevmiyorum bir insan sürekli ayni seyi yapmamali.
Hayatin temposu zaten yogun biraz kendimize vakit ayirmamiz gerekiyor haksiz miyim..Neyse simdilik bu kadar yeter isyan falan etmedim ki sadece düsüncelerimi yazdim hadi görüsürüz renkli dergi .. 

5 YORUMLAR

 1. Merhaba Sinem,

  Öncelikle bu kadar karamsar olma, daha dur bakalim hayata yeni basliyorsun sen. Kötü seyleri degil de hayatindaki iyi seyleri görmeye odaklan.

  Lakin karamsarligin da yazina yansimis, veya bu karamsarligi anlatabilmek için bir yazma stili mi bilemedim ( bak olumlu görmeye çalisiyorum 🙂 ).

  Bir yazida çok fazla yazim hatasi olursa, insan artik konudan ziyade buna takilmaya basliyor. Anlatmak istediklerinin karsi tarafa geçmesini istiyorsan, bu konuda biraz daha özen göstermeni rica ederim.

  Hatalarin;

  – Türkçede .. seklinde bir kullanim yok, ya nokta yada üç nokta.
  – Virgülden veya noktadan sonra bir bosluk olmasi gerekiyor, kelimeleri birbirine yapistirmissin. Yanlis olmasini geçtim okumayi çok zorlastiriyor.
  – Gün isimleri özel isim degildir, büyük yazmana gerek yok. Ayni sey yazindaki lise kelimesi için de geçerli.
  – Yukaridaki madde söyledigim gibi büyük harfi hoyratça kullanirken, Renkli Dergi'yi küçük yazmissin, halbuki o aslinda bir özel isim.

  Gereksiz kullanimlar;

  – falan – bana kalsa hiç kullanilmamasi gereken bi kelime, senin yazinda 3 kez geçiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here