Motorize bir gün daha – Nefis Pazar Kahvaltisi – Alanya/Gazipasa

2
395

Enfes bir Pazar sabahi günes gülümseyen yüzü ile "Merhaba Günaydin" diyor kasklarimizin üzerinden. Bu hafta iki motor sevdalisi var yeni tanistigim. Hatta bulusma noktasina onlarla gittim. Cemkin ve Tanner bizden bes dakika sonra bulusma noktasindaydi. Daha sonra Simon geldi. Deken Ahmet hocanin, yagmurlu geçen haftanin sebep oldugu sanilan ve motorunu çalistirmasina engel olan aksaklik sebebi ile bizlere katilamadi. Armagan her zaman ki sürprizini yasatti bize. En son grubumuz tamam oldugunda, karinlarimiz günesli pazar sabahini karsilayan bir bando edasi ile sürekli marslar çaliyordu.

Bu sefer hazirlikli sayilirdik. Tanner, hiper, mega, süpper fotograf makinasini almis çoktan bana görevimi vermisti bile. Gerçi o kadar acikmistim ki, midemin gürültüsü hem motorun sesini bastiriyor, hem de fotograf çekme heyecanimi bana unutturuyordu.

Gazipasaya vardigimizda günes iyiden iyiye isitmisti ortaligi. Bu arada yoldan ustamizi da aldik, o da bizi aldi, Gazipasada kumsala sifir harika bir yere götürdü. Mekana girisimiz görülmege degerdi dogrusu. Restorandakilerin saskin bakislari arasinda indik motorlarimizdan. Güzelce üç masayi bir araya getirip kahve, çay, kahvalti keyfimize göre siparisimizi verdik. Çok uygun bir hesap ödedikten sonra ( 10 kisi, 5 kisi kahvalti, geri kalanlar bardak bardak çay-kahve-sohbet siparis ettiler) 55 YTL ödeyip çiktik. Ismini ögrenip yorum olarak ekleyecegim…

Zengin kalkisi yaparak ayrildik mekandan. Bu arada bendeniz firsat bu firsat diyerek bir resim çektirme imkani buldum. Iste yine yol ayrimindayiz. Sagimiz Anamur, solumuz ise Alanya yolu. Tabi ki gidonlar Anamur yoluna kirildi. O yilan gibi kivrilan yollarda sürüs keyfi bambaska haliyle. Bir süre yol aldik ama bugünkü rotamizda Anamur yok malesef, hem yola geç çikmistik, hem de doktorumuzun nöbeti vardi. Bu sebeple bugünkü gezimiz öncekine nazaran daha kisa sürecekti ne yazik ki…

Bir yandan resim çekmeye bir yanda da manzarayi seyrederek, motorla yolculugun tadina varmaya çalisiyorum, ayri ayri… Hepsini bir arada yapmak gerçekten güç. Çünkü birinden birine, kaptiriveriyorsunuz kendinizi. Bu arada sevgili Tanner ve ben, ara sira iyice hizlanip öne geçip, bir noktada durup grubun yanimizdan geçisini çekiyoruz. Ben heyecanlanip, fazla kiprasiyorum motor üzerinde, Tanner kulagimi çekiyor, bizi tasiyan makinanin bir V-strom oldugunu hatirlatiyor. Pardonlar, özürler esliginde kaldigim yerden devam ediyorum zevk almaya.


Mola veriyoruz yol kenarinda… Çay, muz, badem garip bir menü esliginde sohbet ediyoruz ayaküstü, önümüzde uzanan mavi akdeniz katiliyor sohbetimize. Çamlar da ilik esen rüzgarla dile gelip daliveriyorlar muhabbete. Tüm manzarayi birbiri ile derin bir sohbette birakip dönüs yolculugumuza çikiyoruz.

Son olarak bir mola daha verip, sicak çikolatalarimiz esliginde gün sonu sohbetimizi edip, enfes bir Pazar gününü daha gönüllerimizce sonlandirmanin huzuru içinde evlerimize dagiliyoruz.

2 YORUMLAR

  1. Sevgili Bator;
    Lise yillarinda çok sevdigim bir arkadasimi kaybedince motora olan ilgim kaybolmustu. Hatta kullananlara çok kiziyordum. Ilerleyen zamanlarda Pizza Hut motorlarina hayran kaldim. (küçük ama çok etkili) Hatta geçen yaz bir tane alacaktim ki son anda vazgeçmek zorunda kaldim. Ailevi nedenler ötürü alamadim.
    Simdi esimin abisinde fistik yesili bir motor var. Esim korkusuz tabii bas 200 bana misin demez ama ben ötlegim sonuçta. Bilmiyorum belki lise yillarinda tatsiz sekilde yasamis oldugum onu kaza ve ölüm var.
    Yazina gelince ellerine saglik insanin motor alasi geldi. Bu arada yemek yediginiz yerin adini ögrendiginde seninde söyledigin gibi yorumuna eklemeni bekliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here