Mutsuz Son

15
232

Okyanuslarda mutlu son yoktur

Dalgalar belirler gelecegi

Martilari beklersin buruk bir tebessümle

Ama hiç gelmezler

Yetmez enerjileri o kadar kanat çirpmaya

Aç yelkenlerini sonsuzluga

Düsünmeden yasanan yillarin anisina

Ne aradigini biliyor musun acaba

Yoksa sadece bir terk edis mi

Çocuk ruhunun hain bedenini

Yoksa bir sanat eserimi

Hüzünlerdeki sevinç

Bu kalabalik yalnizlik

Nereye gittigini bilmeden gidilen tüm yollar

Sahte basyapitlar gerçek düsleri yikar

Ölümün tatli daveti kulaklari tikar

Duymak istemezsin, merak edersin

Nereden bileceksin daha önce ölmedin

Böyle bir sey yasamak okyanuslarda

Kalbin kasvetli sorgularda

Hep bir umut bitecek diye

Hep mutlu sondan bir hediye

Bosuna bekleme

Okyanuslarda mutlu son yoktur

15 YORUMLAR

 1. oyy.. pek bir karamsarlik kokuyor siir , her karanligin bir aydinligi vardir diye düsünüyorum.Amaç hissetirebilmekse duygulari bire bir yasattiniz dionysos

  Ve birde nickiniz yunan mitolojisinde bir tanri adi degil mi?

 2. Rica ederim yorulmak falan degil durum. Mesele sairin vurgusunu yakalayabilmek. söz konusu siir olunca çok zor oluyor. Ne yazik ki ben d eoldugu gibi yayimlamak zorunda kaliyorum.

 3. delidivane ewet dionysos yunan mitolojisinde bir tanri sarap ve bohemin simgesi

  elestiriler için tesekkürler ama kurallara uymayi pek sevmiyorum o yüzden yazim kurallarina da uymuyorum ama okuyan kendi hissettigi sekilde vurguliyabilir sanki kendi yazmis gibi ne biliyim sadece öneri tabi benimki =)

 4. Peki öyleyse =) Kuralsizlik da bir tarzdir en nihayetinde. Yazilari onaylarken de yazanin tarzini korumam gerekiyor normal sartlarda. Yukaridaki yorumum, iseyerek böyle yazip yazmadiginizdan emin olmakti.
  Sevgiyle

 5. Virginia Woolf … Onun tarzi… kuralsiz ve noktalama isaretleri kullanmamistir çogu eserinde. Okuyucuya birakir yorumlamayi zira anlatmak istedigini tek bir düzlemde birakmak istemez… çogulcu düsünme tarzini benimsetir. (çokk çokk düsün der beni okurken)

 6. Virginia Woolf … Onun tarzi… kuralsiz ve noktalama isaretleri kullanmamistir çogu eserinde. Okuyucuya birakir yorumlamayi ziraa anlatmak istedigini tek bir düzlemde birakmak istemez… çogulcu düsünme tarzini benimsetir. (çokk çokk düsün der beni okurken)

  "Yoksa bir sanat eserimi

  Hüzünlerdeki sevinç "

  belkide bir portre !! bakislarda " masum bakan bakislardaki, az sonra kopacak firtinanin fisiltilari:) ikisini ayni bakista yakalamak. ve bir sanat eserini görmek kesfetmek … çok mümkün…

 7. Virginia Woolf … Onun tarzi… kuralsiz ve noktalama isaretleri kullanmamistir çogu eserinde. Okuyucuya birakir yorumlamayi ziraa anlatmak istedigini tek bir düzlemde birakmak istemez… çogulcu düsünme tarzini benimsetir. (çokk çokk düsün der beni okurken)

  "Yoksa bir sanat eserimi

  Hüzünlerdeki sevinç "

  belkide bir portre !! bakislarda " masum bakan bakislardaki, az sonra kopacak firtinanin fisiltilari:) ikisini ayni bakista yakalamak." ve bir sanat eserini görmek kesfetmek … mümkün…çok mümkün…

 8. evet karamsar bir siir ama çok dogru yazmissin gerçekten..

  biz sonumuzu bile bilmiyoruz..aslinda her masalda mutlu sonla bitmiyor ki..bizim hayatimizda bir masal.. belki iyi biter, belki kötü.. ne olur bilinmez ki..

  güzel olmus.. yüregine saglik..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here