Naber? – Lakirdilarim – Einstein – Sari Lacivert – Windows – Takim Elbise

9
529
*Selam sabah.
*Birkaç yerde gördüm, hatta eskiden kendi aldigim mouseta da vardi, mouseun kutusunun üzerinde “1.000.000 tiklama garantisi” falan yaziyor Ingilizce. Adamlar bunu bizim içimizi rahatlatmak için yazmislar belli ki, yani “bu seni uzun süre götürür” diyor adam ama ben bunu görünce daha çok huzursuz oluyorum. Ne zaman ölecegini bilmek gibi rahatsizlik verici bir sey bu sanki. Sanki bana “1.000.000 tiklama sonrasinda bozulur bu alet” demis gibi geliyor. Bir süre sonra “En az 500.000 kere tiklamisimdir yaa” falan diye üzülüyorum. Geceleri “Bugün de bi 950 kere tiklamisizdir.” falan diye düsünüyorum, uyku haram oluyor.

*Hani filmlerde bir sahne vardir, silahli adam birini bogazindan tutar, arkasina geçip silahi kafasina dayar. Karsisinda da birkaç kisi, polis molis. Iste o karsisindaki herifler bunun kafasina niye sikmiyor birden? Kafaya kursun girip pekmezini akittimi elindeki rehineyi öldürebilecek hali kalmaz zaten. Sonuçta pekmez akti. Pekmez aktiktan sonra nasil öldürecek rehineyi?
*“Ne yapayim sari deyince lacivert demeyen sevgiliyi” falan diye sözler var ya internette dolanan, renkler önemli degil burada, sari-lacivert olur, sari-kirmizi olur, siyah-mavi olur, yesil-yavruagzi olur, orasi umrumda degil. Bu tarz sözleri ne zaman görsem, yolda yürüyen iki sevgili geliyor gözümün önüne istemsiz olarak, adam “sari.” diyor çok sakince, kiz da ayni sakinlikle “lacivert.” diyor. Deli gibi.
*Bazen internette sorun oldugu zaman baglantiyi onarma seçenegine tikliyorum, bir süre ugrasiyor didiniyor hayvancik, sonra da bana diyor ki “Windows bu bilgisayarda baglanti sorunu yasandigini onayladi.” Dalga geçer gibi, utanmadan. Halbuki ben ona o sorunu çözmesi için tiklamistim. Ben bile eminim sorun oldugundan, ama bu hayvan birkaç saniye ugrastiktan sonra emin oluyor, ama çözüm yine yok ortada.
*Takim elbiseyle bisiklet süren adam da çok çirkin bir görüntü bence. Takim elbise ciddi ve resmi, bisiklet ise sportif ve rahat bir görüntü. Ikisi ayni ortamda bir araya gelmemeli ki. Ya takim elbiseyi çikar, ya bisiklete binme. Bir de böyle pantolon ve ayakkabi arasindan çorap beliriyor, hatta daha sonra çorap ve pantolon arasindan beyaz bacak beliriyor… Takim elbise isyan ediyor oralarda.
*Solundan kalkmak diye bir sey var ya, geçen farkettim hemen hemen dogdugumdan beri solumdan kalkiyorum. Bazen durduk yerde sinirlenmeme, uyuzlasmama neden olan sey bu olmasin sakin falan dedim kendi kendime. Mesela su anki yatagimin sag tarafi dolu, daha önce kaldigim 2 yerde de sag taraf duvardi, üniversiteden önce uzun süre kullandigim odamdaki yatagin sagi da duvardi. Çaresizce soldan kalkiyorum durmadan. Ya da bazen kalkmadan önce çakal gibi yüzüstü yatiyorum, sonra sagimdan kalkiyorum. Hani yüzüstü yatinca orasi sag oluyor ya. Baska bir çözüm de normalde kafami koydugum yere ayaklarimi koyup ters tarafa yatmak. Ama o zaman da kafa üstü yatiyormusum gibi geliyor, alisamiyorum.
*Iyilik yap, denize at. Balik bilmezse Haluk Bilginer.
*Einstein da herhalde her yere e=mc2 yazip duruyormus. Nerde Einstein’la ilgili bir resim, fotograf, çizim, karikatür görsem adam önündeki kagida, tahtaya falan bu formülü yaziyor. Hiç olmadi arkasinda bir yerde yaziyor.
*Ya ben bu Facebook’tan yine bahsedecegim. Delirmek üzereyim ya. “Hiç shop yokk!!” nedir be hey gerizekali? Ya valla çok sinirim bozuluyor, espri falan degil. 16 yasinda ilgincin biri baska bir cinsin fotografini çekiyor, sonra o fotograftaki cins, fotografin altina öyle bir açiklama yaziyor ki, sanat eseri yaratti sanirsin salagi. “For: x(seviliyorsun), For: y (kardeslerin bir tanesi o) For: z (kiymetlim)  Çekim q’ya aittir.” falan diye. Gerizekali ya. Alti üstü bir dijital kamerayi tuttu senin o suratina dogru ve deklansöre basti. Hala aptal aptal yok for’mus yok çekim ona aitmis. Her sabah kosa kosa okula gider, hepimiz gibi bakkaldan ekmek falan alir ama internete girince Rockstar gibi takilir. Seni koca kafali.
*Kendine iyi bak.

9 YORUMLAR

 1. "windows bu bilgisayarda baglanti sorunu yasandigini onayladi." haha:) bunu ben her gördügümde diyorum kendi kendime "hadi beee, sorun mu varmis!" o yüzden sorunu çözmeye çalismiyorum, bunu görmektense kullanmam interneti ,ne olacak sanki?

  takim elbiseli bisiklet sürücüsü..bence de çok iticisin:/

  kaleme saglik.

 2. foto çekme olayi sadece face de degil artik heryerde ayni geyik dönüyor kim çekti heytt bee , ee çekene bak yok çeken güzel çekiyor haha direk girtlaklama istegi doguyor bende :S

 3. Mause kutusu ile ilgili yazdigini okudugumda kendimi kötü hissettim.Oo ingilizcem aman ingilizcem bile yok.O bakimdan ben hiçbir zaman böyle yazilari anlayamayacagim.Lakin güldüm.16 yasindaki bebeleri ezmene de güldüm.Nitekim ben artik 17 yasindayim.Eze eze güldüm.Sizi gidi 16'lar yilani deliginden çikaramayanlar dedim.Ezdim onlari.Her neyse.

 4. cenebaz derlerya aynen öyle birsey yetise bilene askolsun.

  tahta kurusu, kertenkele, fil yavrusu, her hasarata iyi gelen dedete tozu satan saticilari gibi.

  laf ebesi mubarek masallah derim. r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here