Napaolis – Bölüm 1

0
292

Napaolis Bölüm 1

Karanlik bir geceye isyan edermisçesine parlayan küçük tahta bir bina ve içindeki merakli sesler. Hikâyeyi anlatan kisinin etrafina toplanmis sekiz kisi, gencinden yaslisina merakla dinliyor hikâyeyi. Birileri çayini yudumlayarak anlaticinin mum isiklarinin yansimalariyla parlayan gözlerine bakiyor, bazilari ise arkasina yaslanarak, dikkatlice dinliyor.
Adamin agzindan çikan her sözcük, güçlü bir büyüymüsçesine firliyor agzindan, büyüyor ve gitgide yayiliyor. Sözcüklerin büyüsündekiler kendilerine gelemiyor ve dikkatlerini yogunlastirarak dinlemeye devam ediyorlar. Olaylari izleyen bir yasli bir adam, siyah cüppesinin içinde, yüzünü neredeyse kapatmis uzun gri saç ve sakallari hariç hiçbir yeri gözükmüyor. Sadece basinin egik silueti ve çaprazlanmis kollari belli olabiliyor, mum isiklari sayesinde. Hikâyenin büyüsüne kapilmamayi basaran o adam, basini yavasça kaldiriyor ve parlak gözleriyle dogrudan anlaticiya bakiyor. Onda bir çagrisim uyandiran bu hikâye, gözlerindeki parlakligi artiriyor. Zaten çok iyi bildigi hikâyeyi bir daha, baskasindan dinleme istegiyle kaldirdigi basini hareket ettirmeden adama bakmaya devam ediyor. Oturan adam, anlaticiya kulak veriyor ve onu duyuyor. Gördügü tek gözler, onun gözleri. Duydugu tek sözler, onun sözleri. Ve anlatici devam ediyor:

“Ve hikâyemiz, burada basliyor. Bu köyün yakinlarindaki büyük ve görkemli sehrin, Napaolis’in, kurulmasiyla. Dört büyük savasçi, büyüye ve büyünün lanetine karsi açtiklari savasi kazaniyorlar ve bu sehri kuruyorlar, büyüden kurtulmak isteyen herkes için. Bu sehir çok çabuk büyüyor ve güçleniyor, dünyanin tepesine oturuyor. Ta ki, “O” bu sehre girene kadar…”

Sanora
Sevgiyle Kalin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here