Nasil Olsa Burasi Türkiye

4
233
gün gelir, aci çekeriz, 
aglar, sizlar, kendimizi kahrederiz, 
güzel günlerin yolunu gözleriz, 
yine de “buna da sükür” deriz. 
gün gelir, aç kaliriz, 
zamlardan bikar, bunalariz, 
sehit cenazeleri, siddete, “hayir” deriz, 
yine de kendi kemerimizi çekeriz. 
trafikten sikayet ederiz, 
ithal hayattan ne çekiyoruz? 
bir tek biz biliriz. 
sorarlarsa bizi, “burasi Türkiye” deriz. 
vaat dinler, dururuz, 
bir çuval kömüre tav oluruz, 
seçim günü geçince, 
el el de bas basa otururuz. 
elbet bir gün düzelicek diye, 
bir umut var, içimizde. 
o günün ne zaman gelecegini bilmeden, 
sükrederiz, halimize…

4 YORUMLAR

 1. Güncel ve gerçekten 'Burasi Türkiye' dedirten bir siir olmus. Millet olarak çözüm yerine üstünü kapama yöntemini kullandigimiz için veya gösterise aldanip bir sekere kandigimiz için bu sözlerinize hak vermemek elde degil. Türk olmaktan gurur duyuyorum fakat, bir sey yapmayip da tevekkül eden bir toplum olmamizdan dolayi, kendimizde bunlarin yaninda elestirilecek daha birçok yan görüyorum.

  Güzel bir paylasim olmus, sag olun

 2. orhan gence bayin bir türküsü var beterin beteri var haline sükret dostum diye gider.

  simdi bu türküyü ve bu hayati birlestirirsek ve kurandaki islam dinini ortaya koyarsak, kuranda Allah insanlara diyor ki benden insanliga daima hayirlar gelir serler o kötülüklerde sizlerin eserleridirler diyor.

  yani beterin beterini biz insanlar yapiyoruzda bizler genede haline sükür et diye birde Allah suçluyoruz yani Allaha sen yaptin bunlari bana sen açtin bu belalari basima ama ben gene sana sükürler ediyorum diyoruz ve kendimizi daima kusursuz ve masumlar sinifina koyuyoruz ki iste bu kara cehaletimizin eseridir ve dini ve kendimizi yaptigimizi bilmemenin bir eseri de olmaktadir derim.

  eger su yasanan bu dünya hayatimiz eger dogruysa o zaman bütün sikayetlerimiz nedendir yok eger bizler yanlislari bilip onlari yapiyorsak buda bizim sorunumuz olur ve bu yanlislarimizi bilip onlari düzeltmekte bu insanligin bütününe düsmektedir ve ilmi ölçü budur derim yani bizler yapalim islerin iyilerini tesekkür et o zaman bu haline ve Allahida ve hiç kimseyide suçlamayalim o zaman derim. selamlar r.ç.

  eline saglik derim…

 3. tesekkür ediyorum. ben de isterdim, daha olumlu, güzel seyler yazmayi. ama ne yazi ki durum bu. çok haklisiniz. sonuna kadar katiliyorum. seyirci olduk, her seye vah vah diyoruz, ama degisen bir sey yok. dizi izleye izleye, her seyi hayal ürünü sanar olduk galiba. bunlarin hiç biri gerçek degil. tamamen kurmaca.

  önce tedbir, sonra tevekkül. bu sözü tamamen unuttuk. bir seyleri kötüye sürükleyen de, iyiye götüren de bizleriz. biz susmaya devam ettikçe, baskalari bizim yerimize ve ne yazik ki yanlis kararlar vermeye devam edecekler.

  saygilarimla…

 4. tesekkür ediyorum. ben de isterdim, daha olumlu, güzel seyler yazmayi. ama ne yazi ki durum bu. çok haklisiniz. sonuna kadar katiliyorum. seyirci olduk, her seye vah vah diyoruz, ama degisen bir sey yok. dizi izleye izleye, her seyi hayal ürünü sanar olduk galiba. bunlarin hiç biri gerçek degil. tamamen kurmaca.

  önce tedbir, sonra tevekkül. bu sözü tamamen unuttuk. bir seyleri kötüye sürükleyen de, iyiye götüren de bizleriz. biz susmaya devam ettikçe, baskalari bizim yerimize ve ne yazik ki yanlis kararlar vermeye devam edecekler.

  saygilarimla…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here