Nasrettin Hoca Sakadan Hiç Hoslasmazmis…

2
311
Nasrettin hoca pazarda yürürken birden bire ensesine biri tokat atmis. Hoca sendelemis ama hemen toparlanmis. Sinirli bir sekilde arkasina dönünce, tokati atan adami görmüs. Kendisinin iki misli büyüklükte…
 
“Bana sen mi vurdun?” deyince, adam “ben vurdum ya ne olacak?” cevabini vermis. Bunun üzerine Hoca; 
“Sakadan mi vurdun. yoksa ciddi miydin?” diye üstelemis. Iri yari adam da; “Ciddi vurdum ne yapacaksin ki?” demis.
Hoca bir kendisine bakmis, bir de karsisinda heyula gibi duran adama ve demis ki “Aman, aman öyle olsun. Çünkü sakadan hiç hoslanmam da…”

2 YORUMLAR

  1. mesela bu fikrada ben su inceligi ve güzelligide gördüm mesela zulme karsi güçsüz de olsada yinede mertligi ve yigitligi hiç elden birakmamayi ve ona karsi dik durmayida tavir almayida ögretiyor biz insanliga iste bu çok ince bir politikayi derim.

    mesela saka yaptim deseydi olabilir derdi fakat ciddi yaptim deyince de ben sakayi hiç sevmem demesi de ayri bir dik durus örnegidir ve bu durum bunu da sergiliyor ve buda zulme karsi bir tür meydan okuyustur.

    mademki ciddi yaptin diyor mesele yok diyor ve bu davayi gene hoca kazaniyor bence derim.

    zaten bizim hocamizin her isinde bir hikmet aranir o bos isler yapmaz mesela baska bir fikrasinda bindigin dali kesmemeyi ögretir ve bir baskasinda parayi veren düdügü çalar der bir baskasinda esegimin ayaginin bastigi yer dünyanin merkezidir der inanmayanlar ölçsünler der. selamlar r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here