Neden Twitter Kullanmiyorum – Twitter Kullanmama Sebeplerim

18
389

Daha önce Twittera dahil olusumu sizlerle paylasmistim. Simdi de ayrildigimizi ilan ediyorum =) Artik Twitter ile yollarimiz ayrildi. Her ne kadar kendisinden pek faydalanamadigimi ve bana uygun olmadigini söylesem de aslinda isime yarayan epeyce sey de ögrendim.

Neden ayrildi yollarimiz? Neden biraktim onu =)

 Neden biraktim bir dönem ajanlik yaptim kim kime ne yazmis meraki =) Ee sonra bana ne be dedim kimin kime ne yazdigindan pehhh. Ilgilenecek daha önemli ve faydali isler varken zamanimi neden burada harcayayim.

Ve insanlarin 140 karaktere çok seyler sigdirdigini görünce benim onlardan olamayacagimi anladim. Yalniz hissettim kendimi bana uygun degil dedim. Zira kendimi asla 140 kelime ile sinirlandiramam ben. Hele takip ettigim insanlarin bazen yerlerde süründügünü hatta ciddi ciddi orta yerde tüm özellerini paylastiklarini görünce, misal;

“Bikini ile yakalanan genç güzel” geyigini artik yazmayin yeter ya,denize giriyor ne giyecek döpiyes mi ?..Taktigim seye bak..Sicak ya ondan”

“Kicimizda bir tus olsa,resetleyiversek kendimizi…Ne olurdu ne guzel olurdu”

“ Çisim geldi bana müsaade az sonra dönerim”

Seklinde örnekleri çogaltmak mümkün. Çogunlukla geyikten ibaret ve bazen okumak istemediklerinle karsilasip bozulan sinirlerin… Hele takip edildigini biliyorsa takip ettigin daha bir makara… Aman dedim  “kizim bu ortam sakat, sen tam gaz ileri dogru koss”

Ama her insanin fikrine beni rahatsiz etmedigi sürece saygiliyim. Lakin rahatsiz oldum ve ilgilenmedim bir daha bir kaç zamandir =)

Bir de çok büyük bir akim bu tip sosyal siteler, kaptirdin mi aliskanlik halini alabilir. Zaten bilinçsiz bir yigin seyler dönerken ortada, insanlar kiymetli zamanlarini ekten püften faydasiz islerle geçirirken kendimi dahil etmek istemedim açikçasi… Içindeki dogrular beni ilgilendirmiyor, öz ve nitelik önemli, o samimiyeti yakalayamadigim ve rastlayamadigim için Twitter’a “ HAYIR” diyorum…

 Ayse ÖZEN

18 YORUMLAR

 1. Öncelikle 140 kelime degil keske öyle olsa, 140 karakter sadece izin verilen giris miktari. Yani daha da kisa.

  Yalniz takip ettiginiz kisiler tamamen sizin seçiminiz oldugu için ortamin kötülügü degil burada sizin takip etmeyi seçtiginiz kisilerin kötülügünden bahsetmek mümkün.

  Zira cumhurbaskanimiz ve parti liderleri hatta Amerikan baskani Obama dahil bir çok siyasetçi de bu platformada fikir paylasiyor. Bu insanlarin içinde bulundugu yer sadece sizin bahsettiginiz gibi basit bir yer olamaz diye düsünüyorum.

 2. çok dalgin oldugum bir günde hazirlamistim yaziyi ve israr üzerine, daha sonra fark ettim, editörümü 140 kelime degil karakter diye uyarmistim sanirim onunda dalginligina gelmis=))

  haklisin benim takip etmeyi seçtigim kisiler oldukça basitmis=)

  sosyal sitelerde bulunmak kisisel olarak bir sorumluluk gerektirmez mi peki, yani insanlar her nerede olur sa olsun toplumun dikkatinin üzerinde oldugu bir yerde basit davranip digerlerine kötü örnek olma lüksüne sahip midir?

 3. Sahiptir, lüks degil bu özgürlüktür. Bazi insan stres atmak ister, bazisi saçmalamak ister, bazisi bilgi paylasmak ister. Kimin ne yapacagina bizim karar vermemiz mümkün degil. Bizim karar verebilecegimiz sey kimi takip edecegimiz.

  Bilgi istiyorsak bir sürü düsünür sanatçi vs de ayni platformda onlari takip ederiz, siyaset istiyorsak neredeyse tüm siyasetçiler orada, eger eglence ariyorsak penguen ekibinden tutun da Cem Yilmaz, Gani Müjde'ye kadar herkes orada, yok saçmalamak kafa dagitmak istiyorsan en iyi saçmalayan insan da orada 🙂

 4. Takip ettigimiz kisi listesinden oradaki bulunma amacimiz belli oluyor zaten diyorsun =)

  Tesekkür ederim çok doyurucu bir açiklamaydi, "en iyi saçmalayan insan" cümlene katilmamak mümkün degil.

  Tabi bu aklima baska bir sey getiriverdi hemen. Bu kadar saçmalama geregi duymalarinin sebebi ne olabilir??? genelde izledigim kadariyla siyaset, eglence ve haber bu havuzun içinde pek küçük bir m3 olarak kaliyor.

  Örnegin: Tam bir istatistik degil ama inceledigim kadariyla, listesinde 200 kisi varsa bunun içindeki saçmalayan insan sayisi, 190 filan. kalani da eglence, arkadas hatta siyasete ve haberlere pek bulasmamis görünüyorlar.

  Özgürlük olarak nitelendiriliyorsa bu yapilanlar, özgürlük ugruna canlarindan olmus insanlara yanarim. Özgürlük kelimesinin bu denli basitlestirilmis olmasina da… Yani bu yapilanlarin kelime anlami örgürlükle pek uyusmadi bence. Farkli bir adi olmali…

 5. Aslinda pek de üstünde duracagim bir konu degil artik benim için. Yani isteyen istedigi ölçüde kikirdayabilir, kelime anlami kikirdamak olan bir yere zaten siyaset, ilim – bilim, haber vs. sikistirmanin anlami ne onu da anlamis degilim. tüm bu konularin kendine ait bir sürü siteleri var zaten girip incelemek ögrenmek mümkün.

  Benim tercihim degil sadece =)

  Su anda üstünde durmam gereken baska " HAYIR" li islerle ugrasasim var=))))

 6. Sitenin logosu bariz kus oldugu için kelimenin anlaminin kikirdama degil civildama yani kus ötüsü oldugunu rahatlikla söyleyebilirim.

  Dünya çapinda milyonlarca üyesi olan bir siteyi kendi listenizden 5-10 kisinin takip ettiklerine bakarak istatistik degerlendirmesine tutmak pek adil olmadi bence.

  Siteyi herkes begenmek zorunda degil ama siz bana kalirsa sitenin en faydasiz kisimlarini görmüssünüz. Ben birçok bilgiyi o siteden daha henüz gazete vb haber kaynaklarina ulasmadan ögrenebiliyorum. Özellikle teknolojiyi takip eden biri iseniz çok faydasi var diyebilirim.

  Bu arada 140 karakter yeterli degil bu kadar küçük yerde ne anlatabilirim diyorsunuz ama bakin bir HAYIR neler anlatabiliyor.

 7. He bende onu diyorum zaten genel anlamda bilgiye yönelik baska yerde bulamayacagim pek bir seye rastlayamadigim için… fazla özelligi olan bir yer olmadigi için, insanlarin kisisel bilgileri anlik duygulari, ilani asklari, sosyal durumlari, absürt cümleleri, gereksiz konusmalari beni ilgilendirmedigi için…
  ,
  Dünayadaki çapini bilemiyorum henüz o boyuta çikamadim da, ama kendi ülkemdeki boyutunun en faydasiz kisimlariyla karsilas misim demekki, yoksa benim bu civildanan site ile ne gibi bir alip veremedigim olabilir.

  Söyle de yapilabilir aslinda herkes kendi listesini ve yazdiklarini, yazilanlari kontrol ettiginde gerekli cevabi kendi de bulur kanisindayim. ne tür bilgilere sahip olunabilecegi net olarak çikar karsinina kisinin. yazan razi okuyan razi paylasan razi ise kimseye laf düsmez. ben razi olamadim =)

  dedigim gibi tercih meselesidir benim tercihim degildir.

 8. Konuyu yeniden gündemime alip incelemeliyim belkide müsait bir zamanda… yalnis degerlendirip haksizlik yapmis olmak istemiyorum ziraa bu beni rahatsiz ediyor :)))

  ön yargili davranmak yalnis bir davranis.

  Tesekkür ederim her iknize de, fakat bu tip sosyal sitelerde sorumsuz ve saçmalayan insan sayisinin çogalmasi beni endiseye düsürüyor açikçasi, sanirim tepkim bu sebepten…

 9. Konuyu yeniden gündemime alip incelemeliyim belkide müsait bir zamanda… yalnis degerlendirip haksizlik yapmis olmak istemiyorum ziraa bu beni rahatsiz ediyor, hem herseye degil ama bazi seylere ikinci bir sans daha verilmeli degil mi ama :)))

  Tesekkür ederim her iknize de, fakat bu tip sosyal sitelerde sorumsuz ve saçmalayan insan sayisinin çogalmasi beni endiseye düsürüyor açikçasi sanirim tepkim bu sebepten…

 10. hayatin içinde yanibasimizda her yerde her çesit insan var. Acaba herkesi egitmeli miyiz? Herkesi belli bir seviyeye getirmeli miyiz? Böyle bir sorumlulugumuz var mi? Bayagi, basit vs seklinde eglenen insanlar tu kaka midir?

  Kime göre neye göre bayagi basit, sulu, adidir eglenme sekilleri? onlar zaten o sek,ilde eglenebiliyorlarsa ama biz(sen, ben ya da onlar) eglenemiyorsak sorun nerdedir, kimdedir acaba? Biz (sen, ben, o vs…) onlari begenmezken onlar da bizi begenmiyor olabilirler mi acaba?

 11. eee yani Cem YILMAZ da söylemisti "egitim sart" =)))

  "boyle bir sorumlulugumuz var mi"? neden olmasin? her çesit insan varsa her çesit düsünce de olabilir. birisi de kalkip üstüne vazife olmayan bir isle ugrasabilir – ugrasir ne diyebiliriz bu insana?

  konumuza tiwetter noktasindan bakarak cevapliyorum =) sonuçta o saçmalayan insanlarda bilmeden bisi ögretiyorlar bilginin iyisi kötüsü yok mudur ki???

  kimse tu kaka dogmuyor zaten sonradan oluyor. kimsenin eglence sekline karismak mümkün degil, adammm sendeee dersin kafani çevirsin olur biter… banane kim naparsa yapsin… ama birileri de hayir ille karisicam sessiz kalamam diyorsa ne yapacagiz? hiç bisi yapamayiz =))) kendi kendine de kalsa karisacaktir bu sebepten onu hangi katagoriye koyup yargilayacagiz ?

  amma faydasiz islere bulasmak mantar gibidir bilesin=) dedigim gibi konumuza sosyal siteler noktasindan bakarak yaziyorum bunlari. özellikle negatif olan bölümü irdeliyoruz su anda yoksa pozitif olsa konu kapanir zaten. o sebepten yalnis anlasilmasin, dogru kullanildiginda sorun olmamasi konusunda fikir birligine vardik=)))

  özgürce eglensin insanlar degil mi? lakin özgürlük aslinda muazzam bir disiplindir de insanin içinde =)) en azindan ben öyle düsünüyorum.

  düsüncelerim ukalalik olarak nitelendirilmesin birilerini tu kaka, basit, adi vs insanlari yerme, ayiplama modunda degil ki anlatmak istedigim. kime neye göre dogru yalnis? bir tek kisiye bile dogru yada yalnis geliyorsa tartisilabilir iste görünen üzere =)))

  sorun bakis açilarinin farkliligidir. sanilanin aksine kötü degil iyi bisidir. tek tip üniforma ile yasamanin kimseye faydasi yoktur. tepkiler olmadan etkiler de olmaz…

  yalniz bu tepki – etki konusunu tartisirken, her yeni gün bir degerin daha kaybolmasini izlemektir benim tasam…

 12. ektigini biçmek ne kadar mutlu edici bir sey=)

  nasil yani ??? anlamadim !!!

  diyorum ki "deniz yildizi hikayesi" güzel, güzel epeyce güzelll…

  yine anlamadim @delisey =(

  bende anlamadim zaten bossverrr =) sadece iyi ve güzel…

 13. tüm mesele 140 karakterle kendini ifade edebilmekte. bunu o kadar iyi yapan insanlar var ki, sabaha kadar süren tv tartisma programlarinin o bir cümlenin yaninda esamesi bile okunmaz. konuyu hortlatirken delisey twittera dönsün kampanyasi baslatmak isterim.

 14. "konuyu hortlatirken delisey twittera dönsün kampanyasi baslatmak isterim. "

  hehehee aman ne güldüm bu cümleye ben.

  eksikligim belli oldu degilmi tivitirda:P

  bu arada erman sen misin ? avatarin sen ama nikin degisik??

 15. "konuyu hortlatirken delisey twittera dönsün kampanyasi baslatmak isterim. "

  hehehee aman ne güldüm bu cümleye ben.

  eksikligim belli oldu degilmi tivitirda:P

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here