Nedir Yasamak?

5
376
Derin bir sessizlik… Kayip giden bir zaman dilimi ve hayati sorgulayan bir yazarin kalemine tutunmus yüregim, “Nedir yasamak?” diyor.

 

Bir çiçek kokusunda benligini kaybetmek mi, bir kelebegin bahar dallarindan süzülüsünü seyretmek mi?

 

Nedir yasamak?

 

Yaralanmis bir ceylanin ürkek gözlerinden tehlikeyi seyredip aldigimiz her nefesi sonmus gibi derince içimize çekip, ölümün esiginde dudaklardan nazla dökülen buruk bir feryat mi?

 

Nedir yasamak?

 

Geçmisin içindeki derin kuyularda sakli çözümsüz bir sifre mi? Kuyulara giden labirentlere kurulmus tuzaklarin her birinde ki öfke mi? Öfkelerin girdabinda bogulan kara bir gölge mi?

 

Derken sessizlik daha da derinlesiyor ve rüzgarin perdeyle fisiltilasmalarini simdi daha iyi isitiyorum. Rüzgar devri alem maceralarini anlatirken perde susuyor. Her sususta birileri  nedir yasamak diyor.

 

Sahi;
NEDIR YASAMAK?

5 YORUMLAR

  1. "Evrende yer ve zamandan bagimsiz isleyen bir güç yasamimizin bütün ayrintilarini belirler. O güçle tam uyumlu iseniz, yasam oyununuz sonsuz lezzetler, güzellikler ve mutluluk ile doludur. O güçle uyumsuz iseniz, tatsizlik, sikintilar ve acilarla doludur. Isin ilginç tarafi sizin özünüz, sözünü ettigimiz o görünmez gücün kendisi. "

    ve bir gün nefes sona erdii puuffff… eee nedir simdi yasam?

  2. ne güzel söylemissin delisey…nefes sona erdiginde , dertlerinle hantallasmis bedenin artik ayakta durmaktan aciz kaldiginda….nedir yasamak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here