Nefes Filmi Vizyonda

3
622

Güneydogudaki bir sinir karakolunda sehit olan askerlerin hikâyesi:

Filmde, 2365 metre yükseklikteki Karabal tepesindeki bir röle istasyonunu koruyan 40 kisilik bir timin orada yasadiklari dönemde paylastiklari acilari, sevinçleri ve mücadeleleri konu edinilir.

Hakan Evrenselin Güneydogudan Öyküler adli kitabinin uyarlamasi olan film için Tahtali Daginda bir karakol kurulmus ve oyunculari Türkiyenin farkli konservatuarlarinda okuyan ögrencilerden seçilmistir.

Filmin çekimleri 2008 Subat’inda bitmis olmasina ragmen aylardir beklenen film sonunda vizyona giris tarihini açikladi.

20 Subat 2009 

Film’in Resmi Web sitesi: www.nefesfilm.com

Son olarak:  Sicak evlerinde rahat rahat uyuyan herkesin gidip bu filmi izlemesi lazim. Bu vatani 30 kupona gazeteden almadik…

3 YORUMLAR

  1. "sehitler ölmez vatan bölünmez" bu slogan artik degismeli,
    askerler ölüyor sehit oluyor, haberlerde sadece 3-5 dakika görünüyor, bir daha da onlar için hiç birsey yapilmiyor… vatanin da bölünmedigini söyleyemeyiz, görünen köy kilavuz istemez degil mi ama???

    bunlar yetmez gibi artik asker ailelerine dönük saldirilar da basladi… Osmaniye’de askeri lojmanlara saldirdilar. Bir tegmenimizin esini öldürdüler. Hastaneden dönen askerlere saldirdilar. Bu saldirida otobüs soförünün 10 yasindaki olgu da yaralandi. Tokat’ta helikopter kazada üç askerimizi, Mardin’deki saldirida bir askerimizi sehit verdik….

    yetmiyor mu yaa, yetmiyor mu illaki atesin düstügü yeri mi yakmasi gerek, duyarli olmak için???????

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here