Nice Sensiz Senelere…

11
516

Bugün gidisinin 4. yili, “daha dün gibi” demeyecegim, böyle klise laflari hiç bir zaman sevmedin, ta ki beni kirmamak adina giderken durumu atlatmak için klise laflara sigindigin ana dek. Sözlerin tam bir fiyaskoydu, anin hüznünden o an söyleyememistim, söyleyemedigim birçok sey arasinda pek de bir önemi yok aslinda.

O günde dedigin gibi hiç bir zaman Leyla olmadin zaten. Efsane degildik, saatli maarif takvimi bizi yazmayacak. Biliyor musun bu en basindan belliydi zaten. Senden duymak arti bir aci kazandirmadi bana.

Hala yanlisi ariyorum bazen, üstelik bunun yanlis oldugunu bile bile. Elimde degil. Sanma ki yanlisi sende ariyorum, degil yanlisi kendimde ariyorum. Suçlu kendimi çikarmam seni aklamak içinde degil, suçluluk psikolojisiyle su haksizliga ugramislik hissini bir nebze olsun hafifletebilme amacim. Insan böyle olunca daha kolay kavrayabiliyor gidisleri. Gurur ayaklanmasa da emekliyor iste…

Bugün 4 yil oldu, merak etme ben beklemiyorum zaten seni. 4yili bir gün seni anarak geçirmedim, arada iyi seyler de oldu, bir baskasinin gözlerine de baktim ayni heyecanla, baktigimda seni görmedigim gözlerde oldu elbet. Ayni istahla sevistim de sana mahrem kalmadi ne bedenim ne duygularim.

Senden sonrada birçok kez vedalastim, o vedalarda canimi acitti ama o anlarda hep aklima düsen sen degil, giden sen oldun. Sevgiyle ask arasinda farki fark edememenin üzüntüsü daha agirdi. Ben sana âsiktim hiç söyleyemesem de, benden hiç duymasan da. Bende böyle oldugunu bilmiyordum inan, baska kisiler, ayri tenler girmedikçe araya insan anlayamiyormus demek ki. Gidisleri seni hatirlatti her seferinde.

Insan sonra sonra anliyor, sonra keskeler büyüyüp gidiyor. Dil “keske” ye “neyse” diyebiliyor yeri geldiginde ama yürek dinlemiyor iste “hani keske…” diyiveriyor aniden, yürek iste her zaman bir deli cesareti vardi, dil kadar korkak olmadi hiç bir zaman.

Dargin degilim, kizgin ya da kirginda degilim, tüm bunlar için çok geç, bugün seni affettim ve bugün artik beklemiyorum da seni, sanirim degisiyor bir seyler unutuyoruz, hepimiz duygularimizi öldürmek pahasina unutuyoruz, bugün bende eli kanliyim.

Hep dara düstügümde oldugu gibi yine babam aklima geliyor. Esas âlemi hiç hazir olmadigim bir anda seçtiginde önce çok üzülmüs, çok kizmistim ona. Hani o benim babamdi korurdu beni. Hani bir varmis bir de baktim yoktu. Ben onsuz yasayamam dedigimde annem her zamanki gibi dizlerini göstermis ben basimi koydugumda elleri saçlarimda süzülürken buna paralel yaslarda yanaklarindan süzülerek, “artik neye agladigini biliyorsun, sadece aç kaldiginda süt dolu bir gögse degil aglamalarin, artik duygularin için aglayabiliyorsun, artik büyüdün evin erkegi sensin” demisti. Artik duygularimda aglatmiyor beni, buna sevinmeli miyim yoksa daha dami büyüdüm bilmiyorum. Babami bile eskisi gibi anmiyorum artik. Büyümek böyle bir sey olmali herhalde. 2. kez yetim kaldigimdan bu yana 4 yil geçmis. Artik senide babami andigim zamanlarda aniyorum.

 Zaman efendi, en nefret ettigim ögretmenim, bana gelince notta eli çok cimri, çok çalisiyorum herkes den çok biliyor, görüyor buna ragmen yine beni sinifta birakiyor. Hep geçmis konulardan sinava tabi tutuyor beni, hep alta birakiyorum bu dersi. Herkesi öyle yada böyle geçiriyorken beni birakiyor yapayalniz. Iste bugünde tamda böyle yapti.

Sikâyetçi degilim, kizgin ya da kirgin da degilim. Bugün tam 4 yil oldu hangi akla hizmet bilmem pismanda degilim. Hiç kimseye küsmedim dargin degilim. Içimde hepinizi affettim sig duygularimla hepinize iyi dileklerimi gönderiyorum, yine her zamanki gibi en basta sana. Bugün 4 yil oldu sevgilim beni birakip gittiginin 4. senesi. Yinede iyi ki varsin, iyi ki var oldun. Uzagimda ol, mutlu ol, hayallerimde, umutlarimda ol, hep var ol, ayriligimizin 4. senesi kutlu olsun bebegim.

Nice sensiz senelere….

11 YORUMLAR

 1. seninde zamana nefretin var demek:)

  aslinda hep isimize gelmeyen konularda lanet yagdiriyoruz zaman kavramina, oysa zaman ayni zaman, herkese ayni davraniyor sadece bazilari ona daha farkli davraniyor o kadar. belki de zamandan nefret eden insanlar o bazilari gbi davranmalidir..

  aci bir durum anlatilan ama anlatan güzel anlatmis=)) yüregine saglik, duygularina..

  umarim bulursun, askini söyleyebildigin, sonsuz birini:))

 2. tesekkür ederim güzel yorumun için ama ben baskasini istemiyorum ki hep onu isticem hayatim boyunca sanirim =( ama o hiç bir zaman bilmicek, söylemeyecegim…..

 3. ama o beni terk etti. bir gün bana ben baskasini seviyorum benden ümidi kes dedi. benim sevgilimken. asik oldugumu bilmiyordum o zaman hiç bisey söylemeden kabul ettim ayriligini dost kaldik. hala dostum… çok karisik yani istesemde söyleyemem. platonik ask iyidir hem insan aski tam anlamiyla yasiyor böyle olunca…

 4. uffffff kötü olmus @zetthdark, kötü olmus. umarim her seyi unutturacak bir güzellik çikar karsina. bunu ennn enn içten dileklerimle diliyor ve sana yolluyorum:)

 5. 4 yil sencede uzun bir süre degil mi seymen?

  bugün biliyorum ki dönmeyecek farzedelim döndü bana, beni ayni bulabilirmi yada o hala benim sevdigim kisi olabilirmi??

  çok geç be seymen…söylemeyecegim, yanimda olup gözden düsecegine, uzagimda olup içimde büyümesini tercih ediyorum…=)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here