Nükleer ile Yasamaya Hazir misin? – I Lovve Nuclear – GreenPeacee Destek

12
470

Nükleer enerji geçen 60 yilinda hiçbir sorununa bir çözüm bulamadi. Güvenlik açiklarindan, atik sorununa, artan maliyet ve insaat sürelerine kadar pek çok konuda harcanan milyarlarca dolara ragmen nükleer enerji dünyamizin en kirli ve en riskli enerji üretim kaynagi olmaya devam ediyor. Aslinda çoktan 20. yyin ise yaramaz teknolojileri arasinda yerini almasi gerekirken birileri bize tekrar tekrar nükleer enerjiyi yeni, güvenli ve temiz bir enerji kaynagi olarak tanitmaya çalisiyor.

Ancak biz nükleer enerjiyi zaten Çernobilden, her yil Sibiryaya gönderilmek zorunda kalinan çözümsüz radyoaktif atiklarindan, dünya üzerinde 20 yildir uzun süredir tamamlanamayan ve çok büyük ihtimalle harcanan milyarlara ragmen tamamlanamayacak 12 reaktörden zaten biliyoruz. Sunu da biliyoruz ki Türkiyede bir nükleer santral kurulursa, bu bize ragmen, çocuklarimizin ve gelecek kusaklarin hayatlarini riske atarak ve de bizim ceplerimizden karsilanarak yapilacak.

Ben nükleer enerjiye karsiyim ve karsi çikmak için de hem kendi hem de gezegenimiz adina pekçok nedenim var. Vaaddettigi hiçbirseyi karsilamayan bu kirli, tehlikeli ve pahali teknolojiyi finanse etmek istemiyorum. Ülkemde nükleer endüstrisinin yalanlarini dile getiren devlet yetkilileri, nükleer enerjinin faydalarini siralayan eski kafali bürokratlar görmek istemiyorum.

Dünya degisiyor, siz de degisin.

 

12 YORUMLAR

 1. önce sunu belirtelim.

  dünyada insanin varligi önemlidir para degil, para bilimcimiz insanlarin ticari hayatindaki emek haklari dengelerini ayarlayan bir unsurdan ibarettir. onun için para insanlari esir almaz ,eger para insanlari esir alirsa batsin o ticaret ve o para bilinci sistemlerimiz derim.

  söyleki birilerinin çok paralari varmis ve bir çokta sirketileri varmis ve çok üstün teknolejileride varmis ve bir çok alimleri varmis, ama bunlarin hiç birisi insanlik sagligna ve insanligin varligina hiç bir deger vermiyorlarsa iste bunlar kim olurlarsa olsunlar iste onlar yerin dibine batsinlar derim. ve ayrica onlar her türlü olan çesitli kirli islerinide kendi baslarina çalsinlar derim.

  madem ki onlar bu insanligin sagligina, ve ayni zamanda, onlarin güzel ahlaklarina, gerekli olan insani degerleri vermiyorlarsa; o insanlardan bana ne diyorlarsa ben parami bilirim benim için sadece çok paralar kazanmak önemlidir diyorlarsa; onlarin bu zenginlik hirsindan dogan her türlü ihtiraslarinin yüzünden bu insanlik her türlü zulmü ve sakatligi görüyorsa, ve sakat hayvanlar ve sakat sagliksiz dogan insanlar oluyorsa lanet olsun onlarin bu teknolejilerine, ve onlarin bu yollardan kazandiklarinada derim.

  sunu iyi bilmeliyiz ki yüce Allah insanlara çok deger vermistir ve insanlara kendi ruhundanda üfürmüstür. iste bunun kiymetimi bilmeyenlerde Allah onlara hayvan dahi olamadilar diyerek onlari asagiliyor ve onlari lanetliyor derim.

  onun için insan oglu yaratilisi itibariyle çok kutsal ve çok serefli olmasi gereken bir varliktir. çünkü bunun üzerine yaratilmislardir. iste bunu görmekten kaçanlara, ve buna inanmayanlara, çok agir cezalar ve suçlamalar vardir. iste kendini bilen insanlar için yüce Allah onlara her seyin en temizini verdim diyor ve artik bunu görünüz diyor.

  iste bakara suresinin 104. ayetine göre biz bu insanligi hayvan gibi gütmüyoruz onlari insanliga yakisir sekilde Allahin istedigi adalet ,içinde yönetiyoruz diyenler artik bu kusalliga sahip çikmazlarsa, iste onlara ve onlara bu islerin baslarina getirenlerde insan denmez, ve Allah bu tür insanlarada onlar asagilarin asagilaridir diyor. iste insan olmaktan kaçanlara. ve zulüm edicilere kayitsiz sartsiz teslim olanlara verilen tek cevap budur.

  bir misal daha verirsek, bir köpek eger kendi sahibini isirirsa onu vururlar. iste teknolejilerde ve soslal rejimlerde bu köpek misalidir, eger onlar bu insanliga zarar veriyorsa yani biz sahiblerini isiriyorsa,iste ondan bizlere, hayir degil ancak zarar gelir. ve bu kötü teknolojiyi ve kötü olan sosyal rejimleri bu insanliga zorla veya onlari aldatarak satiyorlarsa. ve kabul ettiriliyorsa iste onlara bütün insanligi öldürüs gibi bir azap vardir, ve onlarla mücadele etmeyenlerde onlarin is birlikçileri olduklari için onlarda ayni cezalar vardir. iste artik insanlar bunu kabul etsinler çünkü ayni cezalar, kendi insanlik haklarini aramayan toplumlar için ve bütün insanlik alemi içinde vardir derim.

  not: sura suresinin 42. ayeti. (ancak insanlara zulmeden ve yeryüzünde haksiz olarak tecavüzde bulunanlara ceza vardir. iste onlara aci bir azap da vardir.) ayet.

  not: anlayanlara sivri sinek saz derim. r.ç.

 2. ahh ahh sevgili Rahmi amcacim;

  anlayana sivri sinek saz tabi ki ama bal gibi de anliyor ve biliyolar bunu. Ama daha fazla, daha fazla diyerek gerisini umursamiyorlar bile.

 3. sain hocam serkan bey önce size tesekkür ederim saglik ve afiyet dilerim.

  bu sitede elbetki anliyorlar diyorsunuz tabiidir ki bu çok dogrudur ne yaziki insanlar bu kötülerin yüzünden ne insanligini, nede insanlik haklarini, nede Allahi, ve bu kurani. anlamak ve onu yasamak gayreti içinde olmadiklari için, yüce Allah bir ayetinde zalim topluma hidayet etmem diyor ve bu sekilde belkide kurunun yaninda yaslarda yaniyor dersek yeridir.

  hayvan yetistirmek çok kolayda insan gibi insanlar yetistirmek çok zor oldugu için kendi elimizle kendi kuyumuzu kaziyoruz sonra onun içine düsüncede eyvah diye sizlaniyoruz, ne diyelim belki Allah hidayet verirde insanlasiriz derim.

  mesela bir talebe dersine özenlikle çalisirsa hocasida onu taktir eder ve ona daha çok bilgiler ögretir ama o talebede bu gayret yoksa oda onunla ilgilenmedigi gibi Allahta bizlerle ilgilenmedigi için bizlerde bu caheltimizin kubanlari oluyoruz ve her türlü çilelere zulümlere maruz kaliyoruz.

  belki insanlar bir gün bunun farkina varirlarda, Allahtan onlara hidayet gelir. ve o zaman insanca yasamanin sirlarini ve bilimini ögrenirler, ve onun tadini ve zevkini ve serefini hep birlikte yasarlar derim. çünkü isimiz Allaha kalmistir. ve birde bu insanligin samimi gayretine derim. selamlar. r.ç.

 4. DÜNYA NASIL DÜZELIR…

  Baba, pazar sabahi neseyle uyandi. Bütün gün miskinlik yapip evde oturacak, elinde kahve, pencere kenarinda gazeteleri evire çevire okuyacakti.

  Ama daha kahvaltida oglu, sinemaya ne zaman gideceklerini sordu. Ogluna verdigi sözü tamamen unutmustu. Bu pazar onu sinemaya götürecekti. Hay Allah! Bir bahane bulmaliydi.

  Birden masanin yaninda duran gazetenin, promosyon olarak dagittigi dünya haritasi gözüne ilisti. Iste bahanesi yanibasindaydi. Haritayi alip odaya gitti, onu makasla küçük parçalara ayirdi ve tekrar mutfaga dönerek :

  -"Tamam oglum, ama önce sana bir görev, bu haritayi düzelt, ondan sonra gidelim" dedi. Sonra da ,"kendim bile bu haritayi düzeltemem artik" diye düsünüp, keyifle pencere kenarina kuruldu.

  Ama on dakika sonra çocugu yanibasinda bitmis, sevinçle:

  – "Haritayi düzelttim baba, hadi sinemaya gidelim" diyordu.

  Inanamadi ve görmek istedi. Ve hayretle içinde gördü.

  – "Bunu nasil yaptin oglum?"

  "Bana verdigin haritanin arkasinda bir insan vardi. Insani düzeltince dünya kendiliginden düzeldi…

  EN TEMIZ ENERJI KAYNAGI INSANDIR… KIRLETMEYELIM…

 5. biz insanligin düzelmesi islam dini ile bilersiktir, iste biz insanligin temel ölçü kaynagida bu kurandadir, çünkü yüce Allah islamdan baskasini din olarak kabul etmem diyor ve bu kesindir.

  eger insanlar bu kaynaga göre kendilerini sistemli bir sekilde iyice terbiye ederek düzeltirlerse, ve ayrica rabbinede rabbimiz ilmimizi arttir diyerek onada alishane dualarini yaparlarsa, iste onlar elektiriksiz kalmazlar.

  ve ayrica akla hayale dahi gelmeyen çesit türlü enerji kaynaklarini kesf ederler ve sosyal amaçli yasam sistemleride bulurlar. çünkü bütün bunlar bu ugurda çalisanin aklina ve ayagina gelirler.

  çünkü bu dünya nedirki bu kainati Allah insanlara sunmustur casiye 13. ayet bunu haber veriyor, ve bu kainat bu insan ogluna boyun egmistir.

  ama bunun birde sarti vardir, bu insan oglu rabbine nankörlük etmezse, iste bu sarttir. eger nankörlük yaparlarsa onu sen bile, kendi kapindan kovarsinda. Allah kovmazmi derim.r.ç.

 6. nükleer enerjinin zararlari biliniyor fazla elektirik üretecegiz diye sagliksiz ve sakat insan olmayami razi olacagiz yani.

  saglikli ol nuh peygamberin devrinde yasa derim çünkü 950 sene yasamislar o insanlar hemde saglikli sekilde.

  hani bir türkümüz vardir onda geçer

  neyleyim hani neyleyim köskü içinde salinip gezenim olmayinca.

  diye devam eder

  onun için neyleyim elektirigi insanlari kanser yapan teknolejiyi vesagliksiz zerzavati ve meyveyi beni ve neslimi onlar saglikli degil sakat yapinca derim.

  ben vaktiyle çok yalin ayak oynadin ve gezdim ama o zaman saglikli insanlardik

  zehirlenip izdirap çekmekdense parasizliktan hastanelerden kovulmaktansa gene yalin ayak gezeyim yeteki saglikli ve huzurlu ve karni tok olayim derim.

  siyonizmin 21 maddelik kuralindan biride (lükx yarat) iste onun belasini dünyaca çekiyoruz. r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here