Okuldan Viziltilar…

4
630

* Bir tür kiz var ki, o ne çitkirildimdir. O ne kokostur. O ne “ayy çorabim söküldü..” tarzindadir. O ne biçim bir miy miydir be kardesim? Yüzünde hiç ergenlikten kirinti olmaz çünkü bir kutu fondöteni yüzüne boca eder. Konusmalari agir agirdir. Kendi gibi olanlarla takilir ve hepsi ayni kiyafetleri giyerler bazilari farkli renklerde giyinir. Bahsettigim türdekiler bir de okula gelirken dügün çantasi takarlar. Olur ya parlak minnacik. Defterlerini de ellerinde tasimayi severler. Birilerine çarpip ta düsürmek için, kime çarptiginin bir önemi yoktur onlar için… Bu insani yoran kiz tipini tebrik etmek istiyorum, basardiniz, bizleri o yavasliginizla bayilttiniz… Sak sak sak!

*   Pazartesi ve Cuma dersler çok hafif olmali. Çünkü pazartesi stresi oluyor. Cuma günü de  tüm haftanin yorgunlugu. Eee ne kaldi geriye mi? Diger günler kaldi iste. Neyse ki Pazartesi günü dört ders tarih oluyor ve ben tarihi seviyorum. Diger dört ders de basit zaten. Cuma ise iki ders Arapça olmasa halay çekecegim, beceremesem bile… Lakin Arapça var. Arapçanin kursundan da, dersinden de, sinavindan da biktim. Arapça yok olsun.

     “O eski halimden eser yok simdi, Arapçayla matematik öldürüyor beni.”

* “Sise olur, kova olur hafta sonuna özlem budur. Doldur doldur dur dur dur hafta sonuna özlem budur.”  Sag olasin be Malt, duygularima bir güzel tercüman olmussun.

*   Bizim okulda siniflara ses sistemi kurmuslar. Müdür yardimcimiz iki dakikada bir konusuyor. Bazen hiç konusmuyor diyordum ama artik her ders, her teneffüs oturdugu yerden laf yetistiriyor. Komedi anlar olusuyor. Geçenler de çok kar yagdigi bir sirada müdür yardimcimiz sag olsun bize bir güzel yardimci oldu. Kar’in hizi artmaya baslayinca konusma hizi da artti; “Çocuklar camlara çikmayin, sakin camdan sarkmayin, yavasça camin önünden ayriliyorsunuz ve evet iste böyle siraniza geçiyorsunuz, aferin…” Lan bizi görmeden sen nasil yol gösteriyorsun be amcam? Çok komik bir andi, kimse müdür yardimcimizi sallamadi.

*   Bahsettigim müdür yardimcimiz okula bir gözü mor geldi. Acaba kim dövdü onu. Hangi ögrenci dövdü? Yoksa, yoksa buna inanamiyorum karisi mi bunu ona yapti? Allah sabir versin…

* Ilkokulda iken gayet sinirli bir sinif ögretmenim vardi. Herkesi azarlardi, kendisinden çok korkardim. Bayagi ödlektim. Her an beni azarlayacak diye bekleye bekleye saçlarim agardi. Besinci sinifa geldim bir kere bile bagirmadi. Çok sinir oldum lan, o kadar azar bekliyorum azarlamiyor. Ben bosuna mi stres yaptim o kadar? Kendisi ögretmenlerden nefret etme sebebimin birinci seysi.

 * Üzerinde “Led Zeppelin” yazan t-shirt ile okulun kantininden çikolata ve bir adet  kola almaya gittim. Ceketim “Led Zep” bölümünü kapatmis. Geriye ‘Pelin’ kalmis. Farkinda degildim. Kantinci agabeyimiz bana “Adin Pelin mi?” diye sorunca sok oldum. Dona kaldim. Kantine gidemez oldum. Yuh dedim. Öyle iste.

* Zil çaldi, ders Arapça, intihar etmeliyim…

4 YORUMLAR

  1. hazreti ali derki bana bir harf ögretenin kölesi olurum demis.

    ilim ögrenmeyen ezilmeye yok sayilmaya mahkumdur.

    ve ilmin arapcasi ingilizcesi almancasi italyancasi çincesi diye bir sey olmaz.

    hepside ilimdir at onu bugün çebine kalsin bir gün olur o sana lazim olur belkide onun ekmegini yersin tercumanlik yaparsin veya o ülkede bizim için bir elçilik görevi yaparsin derim. selanlar r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here