Olmadi, Olmuyor, Dar Geliyor…

20
197
Bir sözü “kirk kere söylersen olur” derler ya hani,
Yok be güzelim olmuyor:)
Kovanin dibi delikse,
Okyanusta bile dolmuyor:)
 
Kirk degil,
Kirkbindörtyüzkirkdört kez de söylesen,
Olmayacaksa olmuyor…
Olmadi…
Bu adam bende sik durmadi…
Uymadi yani, uymadi…
 
Hep “sevgilye kal, sevgi pusulan olsun” dedim.
Hep söyledim…
Kirkbindörtyüzkirkdört kere…
Ama nafile.
Olmadi…
Benim sevgim ona uymadi,
Ne eksikti, ne fazlaydi…
Anlamadim,
Ama olmadi…
 
Belkide ölçüleri yalnis aldik,
Ondan daraldik:))
 
Ayse ÖZEN

20 YORUMLAR

 1. bazen; olmaz be deliseyim olmaz senin diktigin gömlek ne kadar ölçsende, biçsende karsindakine bol gelir.

  çünki sen ne anlatirsan anlat kabi küçük ise senin verdiklerine karsindakinin kabi dar gelir. yorma kafani.

 2. Ay alemsin be deliseyim:)

  Bos veeeeeeeeeeer asolan sensin…

  Haketmeyene ne yapsan ne söylesen nafile…

  Yüreginden sevinçler eksik olmasin can…

 3. ben sahsen olmuyor bu diye bir seyi hiç kabul edemiyorum.

  çünkü her insan islenmemis bir elmasa benzer. yeter ki o ustasinin eline geçsin bunu tevbe suresinin 71. ayeti haber veriyor bu insanliga. yeterki o insanlar onu isleyecek ekibin eline geçsin ve öyle ekiplerde yetistirilsin derim. onlar o insanlari bir güzel islerler tabiiki bunu tek basimiza degil milli devlet eliyle ve milli politikalarimizla yaparsak.derim. siz o zaman bakin o çam kerestelerinden ne güzel mobilyalar olur. ve mobilyalari yapiyoruzda.

  ama biz insana insanlari egitmeye çam kerestesi kadar dahi deger vermeyince onlari basi bos birakinca onlari birileri bizim elimizden bir güzel çaliyor onlarin beynini bir güzel yikiyor sonrada onlari kendine vurucu timi olan askeri yapiyor ve birileri onlari kullanarak bizleri bir güzel soymuyorlarmi.

  iste mesela sahte dinciler sahte siyasetçiler ve onlarin yetistirdikleri gerçekler ortada dir sonrada hep birlikte dizlerimizi dövüyoruz budami basimiza gelecekti diye üzülüp aglasip duruyoruz.

  çünkü biz toplum olarak yanliziz fakat hirsizlar teskilatlidirlar ne zamanki bizler halk birligi olarak ve onu kurarak en az o eskiyalar kadar bu konuda teskilatlanirsak siz bakin o zaman yetisen piril piril insanlara yeni nesillere derim.

  onun için bizler toplum olarak saldim çayira Allah kayira deyince onu kötü niyetliler o kiymetlerimizi çalip kendileri için onlari kina gibi un yapiyorlar bizde agzimizi açip olaylara baka kaliyoruz. sen ve toplum sorumlusunuz zuhruf 44. ayet iste Allahin bir uyari ayetide budur bu insanliga derim. "bizde en az seytan kadar çalisalim."

  geçen gün Atatürkten de bir çok seyler yazdim bir numune olarak burada

  hani bir ata sözümüz vardir uluyu dinlemeyenler ulurlar kalirlar derler. iste biz bu durumlara düsmüsüzde uyanan o millet hala yok ortada derim.

  not: çok beklerler mehti gelecek diye avucunuzu yalayin derim onlara.iste mehtilik bunlari yapmaktir anlayan insanlara. selamlar. r.ç..

 4. Bazen birseyleri öylesine delicesine istiyorum ki siirdede dedeiginiz gibi kirkbinkere istesemde olmuyor.Ve o olmamaya direndikçe bende istemekte direniyorum.Ama sonra farkina variyorum ki her direnisim beni ona daha çok uzaklastiriyor.Aramizdaki uçurum geçilmez oluyor….
  Demem su ki bazen diretmemek hatta bosvermek,insani bosa kanat çirpmaktan daha az yaraliyor önemli olanda nerede ve neler için ugrasacagini, nelere kanat çirpacagini bilebilmekten geçiyor….

 5. eger küçük bir köyün halkindan olsaydik tanirdik yediden yetmise orada bir birimizi kosardik yardima bir birimizin

  büyük sehirler çok kalabalik olsada hep yanliz yasanir onun içinde çirpinsakda fayda etmez tanimaz kimse bizi yetismez imdadimiza çünkü kasten bu hale düsürülmüsüz bunu gözden kaçirmayalim.

  bir arslan bile avini seçiyor onu yanlizliga çekiyor ve onu ançak o zaman parçaliyor bu belgesellerde bu misal bize yetiyor.

  onun için birlikten kuvvet dogar deniyorsada bu basarilamayinca birileri bu yanlizlik içinde parçaliyor bir av misali bizi onun için birlesmesini bilmeyenler yem olmaya makkumdurlar.

  düsman bunu iyi biliyor ama biz birlesmeyi bilmiyoruz ve suçlu toplumdur güçte olarin elindedir deli parayi bilmedigi gibi toplumda kendini bir türlü tanimiyor ve tek tek eziliyorlar ve çare gene toplumda derim.r.ç.

 6. Alabegüm öncelikle hosgeldiniz… Bir seyi fazlaca isteyebiliriz evet ama üzerinde de durmamak lazim pek olmadigi takdirde… Bu yorumu siiri baz alarak yaptigimi bilmenizi isterim. Bu tür direnisler bosa kürek çekmektir dogru. Zaten siirde de ne diyor

  "Kovanin dibi delikse,

  Okyanusta bile dolmuyor:)"

  yani bizim disimizda gelisiyor olup olmamasi:)) yine de kendimizi irdeledigimizde, neden olmadi diye, acaba bizde de bir hatami var baabindan görüyoruz ki;

  "Belkide ölçüleri yalnis aldik,

  Ondan daraldik:))"

  Hata yapabiliriz yani, önemli olan hile yapmamak:))

  Ve Rahmi Bey amcacim degisik bakis açiniz ve yorumlariniz, yazilarima renk katiyor. Emeginize saglik derim:))

 7. bizim rahmetli baglama ustamiz jemsi yastimanin baglamasiyla çalarak söyledigi bir tür sözleri vardi ve o hayata bakis acisida verirdi insanlara ondan birazini yazayim zaten bunlar zaman içinde hep unutturuldular bu insalara.

  bu sizin ne yapsak olmuyor. dibi delik kovanin su tutmuyor. siirinin bir mislidir

  terzi oldum kestim biçtim olmadi

  çilingir oldum hiçte rabet bulmadi

  saatçi oldum saglam saat kalmadi

  takimlari sattim onlarida alan olmadi

  betestanda sattim onlari binbir türlü naz ile

  naçar kaldim bu felegin elinden.

  diye devam ederdi,

  artik nediyelim hocalarimiz bile naçar yani çaresiz kalmislar bu felegin yani bu dünyanin elinden. fakat pes yok mücadeleye devam edecegiz

  ari bile balini korumak için cani pahasina mücadelesinde hep devamlidir bizde ona benzeyelim "pes yok" selamlar. r.ç.

 8. hepinize bu güzel yazilariniz için tesekkür ediyorum.Ben daha küçük bir ariyim.Simdilik büyüklerimin izinden gidiyorum.Ama bir gün kendi kovanimi buldugumda balimin her damlasini degerlendiricem.Emek emek ördügüm kovanimda hepinizden bir seyler ögrenerek hayatin aci yanlarini bile balla tatlandiracagim…

 9. allah çalisan kullarina onun emeginin en az on katini verir azimle ve sükürle çalisalim zaten bu dünyada baska çaremiz yoktur.

  cennet te bu çalismamizin ruhundadir.ve cehennemde gene onun içindedir iyiyi seç iyisini kazan ölçü budur.

  mesela, Atatürk söyle diyor, Allah bu kainattan esirgedigi, zekayi, ve akli, insana varmistir: iste bunun hepimiz degerlendirelim ve iyisini kazanalim. r.ç.

 10. alabegüm yok oldun ??? umarim hersey yolundadir…

  hayat bazen, geriye dönüp bakmak , yasadiklarindan ders çikarmak ve oldugun yere kök salmamaktir… delisey

 11. alabegüm yok oldun ??? umarim hersey yolundadir…

  hayat bazen, geriye dönüp bakmak , yasadiklarindan ders çikarmak ve oldugun yere kök salmamaktir… delisey

 12. Ay hakikaten çok alemsin delisey, neler yazmissin öyle, atmis her biseyi adamin üstüne olmadi olmuyor diye siralamis durmussun =)))

  (korkmayin arada konusur kendi kendine)

 13. Senin kendi kendinle konusman bile sevdali delisey:))))…Gömlek dar geliyor bende farkindayim,farkindayimmmm,farkindayimmmmmmm amaaaa!!! neden,hala olmuyor iste diyemiyoooorrummmmmmm,nedennn????????

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here