Ölmememiz Için Yardim Etseler Ya!

4
298

“Insanlar bizimle ilgili konusuyorlarmis, kimileri bize çok kiziyorlarmis. Tas attigimiz için bize kötü çocuklar diyorlarmis. Keske orda olup onlara, onlarda bize füze attilar ama amca, hem Ayse ile dedemi de öldürdüler diyebilseydim. Onlara kolumla bacagimi gösterirdim. Belki o zaman kizmazlardi, belki bana inanirlardi. Hem zaten bir daha tas atamam ki…”

Bizim evimizde internet yok. Zaten bilgisayarimizda olmadi hiç. Bilgisayarimiz olsa bile, elektriklerimiz kesik. Elektriklerimiz olsa bile paramiz yok. Paramiz olsa bile bir sey alamayiz. Çünkü dükkânlar yok, çarsi kapali. Açik olan yerlere ise füzeler, bombalar düsüyor.

Dedim ya, bizim evimizde internet yok.
Haberimiz olmuyor öldürüldügümüzden.
Haberimiz olmuyor bizimle ilgili yapilan pazarliklardan.
Kanimizin petrole endeksli kurundan haberimiz olmuyor.

Çekilmis hiç fotografim yok. Ama internet denen yere benim fotografimi koymuslar.

Keske kolum ve bacagim kopmadan çekilmis fotografim olsaydi da onu koysalardi. Ama yapacak bir sey yok, zaten bizim evimizde internetimiz de yok.

Birde bizle ilgili gruplar filan açiyorlarmis internette.
Bize destek vermekmis amaçlari, bizim ölmememizi istiyorlarmis. Dün aksam bir füze evimize degil de, yanimizdaki arsaya düstü. Belki de onlar sayesinde kurtulduk o füzeden. Ne kadar sevindirici. Keske bizimde internetimiz olsa da kurtarsak internet sayesinde kendimizi ölmekten. Ama olamaz ki…

Hatirliyorum, bizim eskiden televizyonumuz vardi. Siyah beyazdi ama çalisirdi. Sonra… Sonra ne oldu ona… Ha simdi hatirladim, dedem ve küçük kardesim Ayse’nin füzeyle öldürüldügü gün o da çatinin altinda kalmisti. Bizim eskiden televizyonumuz vardi. Ama simdi yok. Zaten olsa da seyretmem. Ayse ile hep çizgi filme bakardik. O yokken seyredemem. Hem çizgi filme bakarken yine füze düsebilir çatimiza…

Ama baska yerlerde insanlarin televizyonlari varmis. Hem de bir sürü kanal çekiyormus, siyah beyaz da degil, renkliymis üstelik… Iste o televizyonlarin kanallarinda sadece çizgi filmler degil bizi de gösteriyorlarmis. Ayse yasasaydi çok sevinirdi. Televizyona çikmak güzel bir seydir herhalde. Ama keske öteki insanlar beni kollarim ve bacaklarim varken seyretselerdi. Bir de elbisem… Elbiseliyken görselerdi… Aslinda bayramda babam çok güzel bir bayramlik almisti. Ama doktor amcalar kolumla bacagimi ölmeyim diye keserlerken onu da yirtmislar… Her neyse, o televizyon kanallarinda insanlar bizimle ilgili konusuyorlarmis, kimileri bize çok kiziyorlarmis. Tas attigimiz için bize kötü çocuklar diyorlarmis. Keske orda olup onlara ,onlarda bize füze attilar ama amca, hem Ayse ile dedemi de öldürdüler diyebilseydim. Onlara kolumla bacagimi gösterirdim. Belki o zaman kizmazlardi, belki bana inanirlardi. Hem zaten bir daha tas atamam ki…
Bazi amcalarda füze atanlara kiziyorlarmis. Çocuklari öldürüyorlar diyorlarmis… Onlari seyreden baska insanlarda, bizimle ilgili konusulurken çay içip çerez diye bir sey yiyorlarmis evlerinde. Bizimle ilgili konusmalari güzel bir sey… Ama keske onun yerine, o yediklerinden içtiklerinden gönderseler ya… Annem çok hasta yine. Bir haftadir yemek yemedigimiz için ölecek. Bir de çok üsüyoruz biz, eskiden evimiz vardi, elbisem de vardi. Simdi yok… Nolur, eskide olsa giyecek bir seyler gönderseler ya… Gerçi; açiz ama yesek de ölecegiz, yemesek de… Üsüyoruz, giysek de ölecegiz giymesek de…

Ölmememiz için yardim etseler ya!…

A.Tolga Akpinar

 

4 YORUMLAR

 1. :(( o füzeler ne yazik ki savunmasiz insanlari küçüçük bedenlerin canini yok ediyorlar…

  Ne olur savaslar olmasa ne olur Ayse ölmese ve ne olur insanlar baris içinde yasamayi bilse…

 2. insan oglu hem aglar, hemde gülerler, iste bunu yanliz bize insanlara vermistir yüce Allah bunlari yerinde kullanalim diye, insan sevinince de aglar sevinincede gülerler ama ne yazikki hep güleriz aglanacak hallerimize buna saskinlikmi yoksa piskinlikmi diyelim onun adini baskalari koysunlar.

  simdi oturupta bir düsünelim nedir bu çaresizligimiz. bizleri kimler bu hale getiriyor kimdir bu alçak insanlar onlari düsünelim, vah, vah, demek en son düsünülecek istir önce su basimiza bu belalari açan belali insanlari iyi taniyalim ve onlarin gerekli derslerini nasil verecegiz onu iyi düsünelim.

  ve bu tek gözlü olan canavar ruhlu insanlari bulup onlarin kökünü dahi keselim onlarin bu çalisma sistemlerinide yok edelim.

  dua esit çalismaktir anlayanlar için bu böyledir yani dua et yan gelip yat degildir duanin amaci aklini islet kötülüklere karsi savas et, bu ezeli olan canavar ruhluyla. bu canavar ogluyla.

  iste bu dua o zaman kabul olur oturanlarin dualari kabul olmaz kafir öldürmeyi yok etmeyi amaçliyor da o bunda basarili oluyorda. mümin insanlarin dualarina göre çalisirlarsa onlarin çalismalari daha görkemli ve basarili olur diyebilirim. ve bu durum bunu anlayanlara göredir yoksa ezilmek bir hak olur buda kaderdir artik ne diyelim derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here