Öyle Bir Seydi Iste

0
314
 Hayatimin en güzel günlerini onunla geçirdim ben. Basimi omzuna koydugumda hissettigim o huzur o güven, bir daha bulamadim kimse de o duygulari. Hep beni yakip kül edecek bir ask istemistim; bulmustum da. Ona bakarken, onun elini tutarken hem yaniyordum hem de onunla olmak istiyordum. Dokundukça yaniyordum, uzak kaldikça kül oluyordum. Gülmeyi, yasamayi, nefes almayi onunla ögrendim ben. Ne yani onsuz yasamiyor muydun diyorsunuz belki bana. Yasiyordum ama yasamak ne bilmiyordum onunla ögrendim ben her seyi. Ilk adimlarimi atarken annem ve babam yanimdaydi, hayata ilk adimimi atarken de o yanimdaydi.
 
 
 Öpmenin sadece öpmek olmadigini, sarilmanin öylece bir sey olmadigini onunla ögrendim. Siz hiç bütün dünyayi kollariniza almis gibi hissedip ama ne kadar siki tutarsaniz tutun asla yeterli olmadigini hissettiniz mi ? Ben hissettim, simsiki sarildim ama hep yetersizdi sarilmalarim, sanki biraktigim an gidecekti. Öyle de oldu ya, kollarimi biraz gevsettigim an aslinda onun hiç benim olmadigini gördüm. Her insan her aci bir derstir derdim hep ben, ama bu ders zor geldi geçemedim sinavimi. Ne bütünlemesi ne tekrari vardi bu dersin.   Sinifta kaldim ama ayni dersi bir daha alamadim. Ask istedim beni yakip kül etsin mutluluk önem arz etmiyor dedim ve dedigim her seyi yasadim. Yandim, kül oldum onunlayken mutluluktan uçarken onsuz mutsuzluk batakligina çakilip kaldim. Ne garip bir kadin dediler arkamdan. Bir adami tanri yapmis onsuz acidan öldügünü söylüyor asik olmayi yeniden baska birini sevmeyi denemiyor dediler.
 
 
  Denemedim saniyor onlar , ama ben denedim baska adamlari sevmeyi sarilmayi öpmeyi denedim ama olmadi iste. Ona sarildigimda cennet benimken baska adamlara sarildigimda cehennem benim oldu. Bu nasil bir histir bilir misiniz ? O huzur o güven sadece bir kere bulunur ve eger kaybederseniz bir daha bulamazsiniz. Ben kaybettim -hiç benim olmamista olsa- onu. Her nefesinizi derin derin alip aldiginiz nefesin size hep yetmeyecek gibi gelmesi nasil bir acidir bilemezsiniz. Baktigim herkes ona benziyor ama hiç kimse onun gibi olmuyor. bir kaç aylik bir zaman dilimiydi oysa bir ömürlük gibi gelmisti bana. 
 
 Bildigim bu kadar sey arasinda bir sey daha biliyorum. Ben hayatimin en güzel günlerini onunla yasadim ama o benimle yasamadi. Biliyorum o da bir gün bunlari yasayacak mutluluktan ölecegini düsünecek ve bunlari yasarken aklina ben gelecegim; çünkü hiç kimse onu benim kadar çok sevemez. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here