Oyuncak Ayi

7
682
Dört çocuklu bir aile lunaparka gitmis.
Babalari oyunlardan birinde tüfekle bütün balonlari vurmus ve kocaman bir oyuncak ayi kazanmis.
Sonra çocuklara dönüp sormus: 
Evet bakalim bu oyuncak kimin olsun?
Hanginiz annenizin her dedigini yapiyor, ona hiç karsilik vermiyor?
Çocuklar durup birbirine bakmislar ve hep bir agizdan cevap vermisler:
Tamam baba oyuncak senin!

7 YORUMLAR

 1. Rahmi Bey fikra tadinda olmus bu yaziniz 🙂 Yanliz alinti mi degil mi bilmiyorum ama sonuna baya güldüm ben. hem ögretici hem mizah açidan çok begendim…

 2. bu yaziya yorum yapmayayim dedim de tutamadim kendimi:) yahu ne istiyorsunuz bu kadinlardan? bir kadin erkegin dediklerini yapinca hiç kimse farketmiyor da, bir erkek kadinin dediklerini yapinca neden fikralara konu oluyor böyle? hiç hos degil bence bu durum.yanlis anlamayin, paylasan kiside degil kabahat, toplumun bu bakis açisinda.ve belki de kabahat hiç yok, ben benimseyemedim sadece..

 3. bu bir alintidir ve sizlerle onu sizlerle paylastim.

  ve bence üstünlük erkek ve kadin olmakta degil bilgili olmaktadir ve aile islerini iyi yönetmeyi bilmektir ben öyle anladim.

  ve fakat her nedense kadinlarin bir takintilari varki erkekleri pekte iyi anlamiyorlar bence derim demekki iyi bir ev kadininin her sözü evde dinleniyormus.

  ve çocuklar bunu fark etmemisler onun için ayi senindir baba demisler benim yorumumda böyle oldu sizlerinkini ben bilmem derim. r.ç.

 4. insan oglu hasa ne Allahtir ve nede kraldir önce bunu mutlak kabul edelim fakat kötü niyetliler bir isin yönetimine geldikleri zaman onlar kendilerini hemen bir ilah zannederler ve toplumunuda veya hane halkinida kendilerine öyle taptiriyorlar.

  ve tarih boyunca insanlik bu felaket kamburunu hep sirtinda tasidislar ve hala tasiyorlar. Allahin zatini degil onun ilmini ve evrensel kanunlarini görmeye çalisirsak vede onlari görmeye baslarsak bu insanlik kendilerinden mutlak utanacaklardir ve o zaman ne kadar aciz ve cahil ve zulmediciler olduklarini o zaman göreceklerdir.

  çünkü dünya hakimi insanlar degildir ve erkekler hiç degildir tabiiki kadinlarda degildirler her isin tek hakimi vardir oda ve kesinlikle ilim ve bilimdir hak ve adalettir ve bunlarin adami ve bilginlerinden olmaktir eger insanlar yanilirsa onlar kendilerini hiç düzeltmezler çünkü onlar ben kralim ben hiç yanilmam diyerek hep diretirler.

  ama bilim adamlari eger yanlis hesaplar yaparlarsa ONLAR BIR ARAYA GELIRLER VE O YANLISLARINI HEMEN DÜZELTIRLER. iste onun için insana tapilmaz çünkü insan cahil ve zalimdirler ahzap 72. ayette böyle deniyor insanlik alemi ve devletler ve insanlar bilimle yönetilirlerse Allah onlara hidayet ve bilim verip yardim eder krallarada seytanlari yardim eder derim ve zariyat 56. ayetide okuyalim derim.

  mesela kadinlar erkegi ilah zannedince onlarda kendilerini hep öyle zannettiler aslinda biz hepimiz insaniz ve ilim bilim konusur v ve bütün meselede budur bunu artik anlayalim ve kralliklardan vede ilahliktan vaz geçelim ki insanligin kurtulusu buna baglidir derim selamlar r.ç.

 5. kral babam ölsede onun yerine ben otursam dendikçe bu insanlik düzelmez hesap budur.
  meslala bir çobana gel seni kral yapalim deseler o buna hayir demez ama bir krala seni çoban yapalin deseler onlarda kesmedik bas birakmazlar.

  iste bu insanlik önce budan kendilerini kurtarmalidir çünkü ilahlik yanliz Allaha aittir ama birileri vardir ki firavun ruhludurlar onlar Allahin Allahligini bile onun elinden almak için çalisiyorlar ve birileride onlarin yardakçilari ve yardimcilari dahi oluyorlar çünkü bu ezelinden beri bu insanlik hep bununla yogrulmuslar hani derlerya alismis kudumustan beter derler iste bunlarda böyledirler mesela tarihten bir örnek verelim.

  Ebu lehep resululaha sordu ben iman edersem bana ne var
  bütün müminlere ne varsa sanada o var.
  beni baskalariyla esit tutan din olmaz olsun
  .
  iste bu zihniyet bu dünyadan silinmedikçe bu konuda bu insanlar birseyler olsun yapmadikça bu insanlik alemi huzur yüzü göremezler çünkü hemen her insan bir ilahlik pesindedirler.

  mesla özel bir zenginlikte bir ilahlik aracidir derim ve bu zenginligi hiç kimse red edmezler ve onlarda hiç huzurda bulamazlar çünkü onlarda bütün insanlik aleminin haklari vardir yani maya bozuktur demek oluyorki yani bir insanin ben ilahim demesine hiç gerek yoktur.

  esitligi bozmak mülkte ve iktidarda karunlasmak bir ilahliktir firavunda zaten öyleydi peygamberlerin onlarla olan savaslarida onun içindi ölçü budur onun için hiç birimiz ben ilahlik pesinde degilim diyemezler çünkü bu sistem onlari bu yola her zaman tasir derim selamlar r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here