Özlemedim…

2
365

        Sen gittin…
        Hiç aklima gelmedin ilk basta, hiç özlemedim seni, baska kizlar girdi hayatima baska bedenler…
        Bir gün yalanci asklar bitti; kalabaliklarda yalniz kaldim, yalnizlik tenimden kemiklerime geçti oradan iliklerime ama ben seni gene hiç özlemedim.
        Günler geçti Facebook’a daha çok bakmaya basladim sayfana her baktikça içimden bir seyler koptu, canim acidi haykirarak aglamak istedim ama yine de özlemedim seni.
       Senden sonra; ne ben ne de hayatima girenler; aradigini buldu, gittikçe yalnizlik çöktü içime, evde geçirilen daha fazla vakitler…
       Seni unutmak için kendime degisik ugraslar buldum yemek yaptim; sen hastayken yaptigim o çorbayi ve tavuk sinitzel… Bir tane senin için yedim bir tane kendim için ama seninkini yerken bogazim dügümlendi ama ben seni hiç özlemedim.
       Sen yokken duramadim evde, deniz kenarina gittim oradan senin evine çiktim sanki sen pencereye çikacaksin o güzel pijamalarinla, gene el sallayacaksin ve ben geçtikten sonra arayip bir daha geç diyeceksin gibime geldi… Geçtim evinin önünden, sen yoktun camda ama içim gene kipir kipir.. Güldüm hayaline, ama ben seni hiç özlemedim.
         Hatirlar misin bilmiyorum bir gün televizyon izliyorduk senle, her zamanki gibi müzik kanallari, birden o anlamsiz sarki çikti; sende söylemeye basladin “Hadi kalk yoluna çekemem-Kendimi sana emdiremem-Bul bir kurban disine gör-Hadi baska kapiya pis drakula…” Senden sonra sik sik dinledim o sarkiyi senin kadar kimse tatli söylemedi hiç, ama ben yine de hiç özlemedim seni.
         Ilk kez evime geldigin günü hatirlarsin sana pijamalarimi vermistim, o günden sonra o pijamalari defalarca yikadim ama garip bir sekilde hala sen kokuyor… Her gece ben onlari giyiyorum sol tarafim hep bos, bir gün geleceksin beraber televizyon seyredecegiz sonra senin kokunla uyuyacagim, uyanacagim gibime geliyor ama ben seni hiç özlemiyorum.
      Seni özlemiyorum diye kendimi avuttukça daha bir özlüyorum seni; yüregim daraliyor, içim aciyor, ölmek istiyorum ölemiyorum…

Bana hep masal anlattilar
Tüm asklarin mutlu bittigi
Peki neredeler simdi
Bu nasil bir çeliski

Hani gögsüme yaslanirdin
Huzur buldugun tek yerindi
Peki nerdesin simdi

Bu gece son kez kendimi
Bozacagim unutmak için
Yanacak elbet cayir cayir bu kalp
Seni unutmak için…
                                           (Sarki:Bahadir TATLIÖZ-Masal)

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here