Özlemeyi Özledim…

6
415

Çocuklugumda ceplerimi dolduramadigim bayram sekerlerini simdilerde elimi öpen çocuklara dagitiyorum. Iste ondandir çocuklari kiskanisim, çaktirmadan sekerleri araklayisim. Hedefi tam onikiden iskalayisim, baskalarinin anilarini çalisimdandi. Baskalarina ait olan asklari sahiplendim yillar boyu. Hiç bir zaman bana ait olmayan rüyalari gördüm geçeler boyunca. 

Sanki bir tiyatro oyununda bana ait olmayan rolü oynuyordum. Repliklerimin hiçbiri ezberimde degil. Birileri etrafimda bense orda miyim, onun bile farkin da degildim. Baskalarindan ödünç alinan gülücüklerle oynadim mutluluk denen tiyatro oyununu. Perde ne zaman, nasil kapandi? Herkes nereye kayboldu, anlamadim. Anladigimda ise oyun biteli çok oldu.

Geçmis, geçmiste kalamamayi kimden ögrendi bilmiyorum. Ansizin dikiliveriyor karsima, beklenmedik bir anda beklenmedik bir yerde. Kovuyorum ama yapisti mi yakama, salmak bilmiyor. Sevgi dilenmeyi biraktigim o dar sokaklarda, yalinayak yürüdügüm çocukluk günlerden geriye kalan bir damla masum gözyasimi yillardir sakladim mendilimin arasinda.

Komsumuzun kizinin köpegi kayboldugunda döktügü gözyasini bile dökemedim annemi kaybettigimde. Bu yüzden hep nefret ettim, bir gün nasilsa terk edecek olan köpekleri sahiplenmeyi. Babamin elimi tutarken hissettigim sicakligini,  umudumu alev alev yakarken bile hissedemedim. Hayallerimi doldurup okul çantama, kaldirdim tavan arasindaki eski sandiga.

Her seye sahip olmak aslinda içi mutlu hikâyelerle dolu çocukluk hatiralarina sahip olmak demekti. Hani derler ya çocukluk anilari  özlenir diye, bense çocuklugumu özlemeyi özledim.

6 YORUMLAR

  1. öyle güzel yazilar geliyorki dergiye bazen kaçiriyorum okumayi, misal bu güzel yazi gibi…

    "Sevgi dilenmeyi biraktigim o dar sokaklarda, yalinayak yürüdügüm çocukluk günlerden geriye kalan bir damla masum gözyasimi yillardir sakladim mendilimin arasinda."

    böyle bir mendil arasi gözyasi saklama betimlemesini bende yazmistim eskiden. demek hepimiz yasiyor ama farkli anlatiyoruz…

    sevgiyle kal elsi…

  2. delisey yani nokta atisi diye buna denir. bu yazinin içinde beni en çok etkileyen en çok yoran cümleyi bulmussun:)tesekkür ederim ilgin için yorumlarin benim icin cok degerli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here