Parantez Hayatlar

10
510
Parantezlerle dolu cümleler

(Üstü kapali gizlenmis sözcükler)

Parantezlerle kapali yüzler
(Yalanci gizli kevase bedenler)
 
(Yalanlarla süslü cümleler)
Parantezlere saklanmis yüzler
(Herkesin adi yabanci olmus)
Parantezler disinda sahte isimler
 
(Üryan bedenlerde saklanmis)
Ayaklarina kadar parantezlenmis
 
Gözler söylenenleri dogrulanmis

Parantezlerin içine bedenler saklanmis

 

Tacko…

10 YORUMLAR

 1. Parantezlerle kapali yüzler

  (Yalanci gizli kevase bedenler)

  Yalan,gizlenmeye çalismak,oldugundan farkli olmak,saklanmak

  Parantezleri kaldirmaya ne dersiniz? =) Basarili bir anlatim…

 2. Katiliyorum Iyra…Ben yapiyorum tamam da.Sonra içinden bir ses benden biri kalkip yaptigimi sorguluyor durup düsünmemi sagliyor en zaindan benim için öyle.

  O sorgulamalar bana kalabilir mi Tacko?

 3. sessiz canim zaten o iç sesi ile konusmayi basarmak tanri ile konusmak tir çünki ÖZ. ümüz onun bir parçasi iç sesi dedigimiz seyde ÖZ ümüzün sesi gerçi çogu zaman hosumuza gitmez verdigi cevaplar hatta seninde dedigin gibi birde soru ile cevap verir genelde iste o zaman hadi bakalim ayikla pirincin tasini :=) . o taslari ayiklamakda genelde dünyasal akil ile mantiga düser. herkese bol sans pirincin taslarini ayiklarken tabii en çokda bana :=) .

 4. Kural 1: Hayatta her seyin bir bedeli oldugunu asla unutma ve bedel ödemekten istemedigin için kendini boslukta birakma. Örnegin bir insani incitmissen, ödeyecegin bedel o insanin güvenini yitirmektir. Eger seni sevmeyen biriyle birlikteysen, yalniz kalmaktan korkup iliskini sürdürme, çünkü bunun bedeli sevgisiz bir hapiste yasamaktir. Eger farkli olmaktan korkuyorsan ve baska insanlari taklit edip onlar gibi olmaya çalisiyorsan, ödeyecegin bedel kendine olan saygini yitirmek olacaktir. Diger taraftan bazen kendin gibi olmanin bedelinin de yalniz kalmak oldugunu unutma. O halde yasamda her zaman bir bedel ödeyecegini hatirla. Bir adim atmadan önce mutlaka ödeyecegin bedeli bil ve kazanacaklarina degip degmedigine bakarak kararlarini ver.

  Kural 2: Insanlara karsi nazik ve sevecen ol, ne olursa olsun asla bir baska insani kirmak için konusma, bilinçli olarak üzmeye çalisma ve kendi acini hafifletmek için bir baskasini yaralama.

  Kural 3:Hayatta en büyük dostun sen olabilecegin gibi hayattaki en büyük düsmanin gene sen olabilirsin. Seçimini yap ve kendin için dostun mu yoksa düsmanin mi olacagina karar ver. Yasamdaki tüm acilari atlatabilirsin, her seye ragmen mutlu olmayi basarabilirsin, istersen kötü aliskanliklarini birakabilir ve her zaman yeniden baslayabilirsin. Istersen kendine yeni bir hayat kurabilirsin. Eger sen kendinin dostu olabilirsen…

  Kural 4: Asla tecrübe kazanmaktan kaçma… Ne kadar zor olursa olsun, yeniden ayaga kalk ve yola devam et. Hayati ögrenmek için o tecrübelere ihtiyacin var. Kalbin ask acisi ile yaralanmis ise, sonsuza kadar kendini aska kapatma. Ruhun insanlarin acimasizligi ile incinmis ise, hayata küsüp kendini karanlik bir dünyada yasamaya zorlama. Bedenin çok büyük acilar çekmisse, kendini uyusturup birakma. Unutma bilge insan hayati yasayandir.

  Alintidir.

 5. Hadi pirinçden taslari ayikladik sonrasi?

  Sonrasi tekrar yeni bir baslangiç…Sen yine bir seyler yapacaksin sonra içindeki ÖZ kalkip sana yaptiginin muhasebesini yaptiracak borç ne? kalan ne? diyecek sonra alicak mi seni yeni bir düsünce daha :))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here